- 16.08.2024
- 0.0 Reitingas
- 314 Peržiūros
- Komentarai
Šiuolaikinėse diskusijose apie santykius dažnai iškyla klausimas, ar moterų lūkesčiai yra pernelyg materialistiniai. Vyrams, kurie nesijaučia finansiškai stabilūs, gali pasirodyti, kad moterys vertina juos tik pagal jų turtą ar gebėjimą suteikti materialinių gėrybių. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kodėl tokie stereotipai kyla, kaip jie veikia mūsų santykius ir kada galima kalbėti apie merkantilumą.
Daugeliu atvejų vyrų skundai dėl moterų materializmo gali būti labiau susiję su jų pačių nesaugumu ir baimėmis, nei su objektyvia realybe. Koks tikrasis santykis tarp finansinės paramos ir emocinio ryšio? Ar tikrai visos moterys yra „kalės“, kaip dažnai teigiama? Šios mintys ir klausimai taps pagrindine mūsų diskusijos tema.
Vyras, kuris negali moteriai nieko duoti, visada mano, kad ji nori pernelyg daug.
Labai dažnai internete diskutuojama apie moterų merkantilumą. Paprastai kaltinimai moteriai suformuluojami pakankamai miglotai arba pernelyg apibendrintai.
Visos moterys – kalės! (Jei neturiu automobilio ir buto, jos mane ignoruoja. Užtat mano mama mane myli tokią, koks esu).
Viskas, ko jos nori – tai pinigai! (Aš turiu vedžioti ją į kavines, dovanoti jai gėlių per šventes ir gimtadienius, iš kur aš galiu ištraukti tiek pinigų!)
Jai patinka turtingi „tėtukai”! (Ji sakė, kad nori į restoraną. Aš pasakiau, kad valgytų namuose. Ji įsižeidė. Dabar ji Maldyvų salose su turtingu tėtuku, springsta austrėmis).
Moterys myli tik pinigus! (Ji atseit neparsiduoda, bet pakanka tik parodyti krūvą pinigų…)
Na, o kada apie moterį galima pasakyti, kad ji išties merkantili ir savanaudė?
Štai keli realūs ženklai, kad moteris gali naudotis vyru savanaudiškais tikslais:
Finansinė priklausomybė: Jei moteris dažnai prašinėja vyro pinigų ar materialinės paramos, neturėdama rimtų ketinimų užmegzti santykius.
Abipusiškumo stoka: Moteris gali menkai domėtis ar visai nesidomėti emociniu ar fiziniu artumu ir susikoncentruoja tik į gaunamą naudą.
Nuolatinis paslaugų reikalavimas: Kai moteris nuolat reikalauja iš vyro įvairių paslaugų, nerodydama abipusio rūpesčio ar paramos ženklų.
Išnaudojimas viešose vietose: Moteris gali viešai demonstruoti savo santykius su vyru tik tam, kad pasiektų savo asmeninių tikslų arba išlaikytų socialinį statusą.
Jokio dėkingumo: Moteris nerodo jokių vyro pastangų įvertinimo ar pripažinimo ženklų, laikydama visa tai savaime suprantamu dalyku.
Pagarbos ir palaikymo stoka: Moteris gali nevertinti vyro nuomonės ar jausmų ir nepalaikyti jo sunkiu metu.
Nepastovus elgesys: Moteris gali rodyti susidomėjimą vyru tik tada, kai susiduria su sunkumais arba jai reikia paramos.
Šie požymiai gali liudyti, kad moteris naudojasi vyru savanaudiškais tikslais.
O šiaip… Nieko nepadarysi, moterys išties merkantilios. O argi vyrai kitokie? Dar nė vieno nemačiau, kuris pamatęs pinigus, reaguotų: „Fui, pinigai! Kokia šlykštynė! Ne, ne, aš nenoriu pinigų! Aš viską išdalinsiu moterims!”
P.s. Kalbant apie merkantilumą, reikia atskirti subjektyvius įsitikinimus ir objektyvią realybę. Daug vyrų, kurie jaučiasi nesaugūs dėl savo finansinės padėties, gali pervertinti moterų lūkesčius ir matyti jas tik kaip materialistines.
Ženklai, kurie gali rodyti merkantilius moters bruožus, tikrai egzistuoja, tačiau svarbu juos vertinti kontekste:
-
Finansinė priklausomybė: Jei moteris nuolat prašo pinigų be jokio noro dalytis savo gyvenimu, tai gali būti signalas. Tačiau svarbu, kad tai nebūtų vertinama paviršutiniškai – galbūt ji turi sunkių gyvenimo aplinkybių.
-
Abipusiškumo stoka: Jei santykiai yra vienpusiai ir moteris nerodo jokio susidomėjimo asmeniniu ryšiu, tai gali rodyti savanaudiškumą. Tuo pačiu, tokia situacija gali kilti, jei vyras irgi nesidomi emociniu ryšiu.
-
Nuolatinis paslaugų reikalavimas: Jei moteris nuolat tikisi iš vyro paslaugų, o pati nesuteikia nieko mainais, tai gali būti ženklas.
-
Išnaudojimas viešose vietose: Jei santykiai labiau orientuoti į socialinį statusą ir viešą pripažinimą, tai taip pat gali kelti klausimų.
-
Jokio dėkingumo ir pagarbos stoka: Moterys, kaip ir vyrai, turi vertinti partnerio pastangas ir rodyti dėkingumą.
Tačiau reikėtų nepamiršti, kad santykiai yra sudėtingi. Daug moterų, kaip ir vyrų, ieško stabilumo ir partnerio, kuris galėtų suteikti emocinę ir finansinę paramą. Tai nereiškia, kad jos yra merkantilios; tai gali būti natūralus instinktas ieškoti partnerio, kuris teikia saugumą.
Pagalvokime, ar vyrai, kurie skundžiasi moterų merkantilumu, patys nėra linkę vertinti partnerių pagal jų finansinę padėtį. Ar neatsitinka taip, kad jie patys kartais ieško moters, kuri atrodytų „gerai“ visuomenėje, t. y. būtų patraukli ir socialiai priimtina?
Žodžiu, svarbu neapsiriboti stereotipais ir suprasti, kad kiekvienas žmogus yra unikalus. Dialogas, atvirumas ir abipusis supratimas gali padėti sukurti sveikesnius santykius.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau