Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Liepos » 3

Ar gaunate užtektinai fitocheminių medžiagų?

Turbūt daugeliui teko girdėti apie fitochemines medžiagas ir kokios jos svarbios bendrai žmogaus sveikatai. Tačiau kas iš tiesų yra fitocheminės medžiagos ir kodėl jos gyvybiškai svarbios saugant organizmą nuo ligų ir palaikant gyvybinę funkciją šiuolaikiniame pasaulyje?

Kodėl mums reikia fitocheminių medžiagų?

Fitocheminės medžiagos suteikia augalams spalvą, skonį ir kvapą. Jie taip pat gali būti suvokiami kaip dalis augalo „imuninės sistemos“; saugo jį nuo kenkėjų, pavyzdžiui, vabalų ir grybelių, rašo Farmarkesa.

fitocheminės medžiagos Laimei, augalinės fitocheminės medžiagos padeda ir žmonėms. Kaip antioksidantai, jos saugo mus nuo oksidacinių pažeidimų, kuriuos sukelia aplinkos teršalai ore, vandenyje ir maiste bei stresas. Ekspertai teigia, kad geriausias būdas gauti užtektinai antioksidantų – vartoti sveiką maistą, o ne sintetinius papildus.

Fitocheminės medžiagos yra augalų maistinės medžiagos. Jos pasižymi specifiniu biologiniu aktyvumu, kuris palaiko žmogaus sveikatą. Fitocheminės medžiagos pasižymi specifiniu farmakologiniu poveikiu žmogaus sveikatai, pavyzdžiui, antimikrobiniu, antioksidantiniu, uždegimą slopinančiu, antialerginiu ir priešvėžiniu efektu. Taip pat daro neigiamą poveikį senėjimui, vėžiniams susirgimams, cukriniam diabetui, osteoporozei. Fitocheminės medžiagos turi analgetinių, centrinę nervų sistemą stimuliuojančių savybių, taip pat pasižymi imunitetą moduliuojančiu poveikiu.Nėra abejonių, kad yra vis daugiau toksinų ore, maiste, išsekusiame dirvožemyje ir vandenyje, todėl mūsų organizmas reikalauja natūralių medžiagų, ypač augalinių, kurios padėtų detoksikuoti jį ir išgydyti.

Norėdami gauti daugiausia maistinių medžiagų, laikydamiesi dietos visada įsitikinkite, kad vaisiai ir daržovės, kuriuos perkate, yra ekologiški ir be genetiškai modifikuotų organizmų. Jeigu jūsų rajone yra ūkininkystės produktų rinka, verta apsvarstyti galimybę pirkti produktus būtent čia. Pasikalbėkite su ūkininkais, sužinokite apie jų auginimo būdus, naudojamas medžiagas ir pan. Juk vietoje užaugintos daržovės visada yra vertingesnės nei atvežtinės, net jei jos užaugintos organiškai.

Fitocheminių medžiagų įvairiapusiškumas

Neapsigaukite, kuomet tradicinė medicina nuvertina fitocheminių medžiagų svarbą žmogaus sveikatai, nors yra atlikta daugiau nei 13 000 tyrimų (į kuriuos įeina ir 2500 su vėžiu susijusių tyrimų!), registruotų Nacionaliniame sveikatos institute ir įrodančių įvairiapusę teigiamą įtaką sveikatai. Fitocheminės medžiagos ne tik gali padėti išvengti ligų, bet ir jas gydyti. Žemiau pateikiamas sąrašas labiausiai paplitusių rūšių, jų įtaka sveikatai ir kur galima rasti.

KAROTENOIDAI. Geriausiai žinoma karotenoidų rūšis – betakarotenas. Jo gausu morkose ir kopūstuose. Jis mažina riziką sirgti tam tikromis vėžio rūšimis, ypač plaučių. Taip pat naudingas akims. Kitas svarbus betakaroteno privalumas – kad galiausiai virsta vitaminu A. Pastarasis reikalingas reprodukcijai, stiprina smegenų ir imuninės sistemos veiklą.

FITOESTROGENAI. Augaliniai fitoestrogenai padeda pašalinti ksenoestrogenus – labai agresyvius estrogenus, kurių mūsų organizme susidaro iš kitų toksinų. Fitoestrogenai užima estrogenų receptorių prisijungimo vietas su pačiais silpniausiais estrogenais, ypač estrioliu. Tuomet nelieka vietos ksenoestrogenui prisijungti. Augalinių estrogenų yra linuose ir ankštiniuose augaluose.

FLAVONOIDAI. Augaluose yra daugiau nei 6000 identifikuotų flavonoidų rūšių. Visos jos geba labai efektyviai pašalinti laisvuosius radikalus iš organizmo. Taip pat pasižymi uždegimo slopinamuoju poveikiu. Pavyzdžiui, kvercetinas slopina alergiją, stiprina širdį, saugo nuo vėžio, pasižymi analgetiniu poveikiu.

RESVERATROLIS. Tai labai stiprus antioksidantas, kurio yra ryškios spalvos augaluose ir daržovėse, ypač uogose bei vynuogėse. Resveratrolis itin naudingas sveikatai, ypač širdžiai ir kraujagyslių sistemai. Turbūt pats svarbiausias privalumas – kad saugo nuo vėžio ir indukuoja kamieninių vėžinių ląstelių žūtį.

TERPENAI. Tai – vaisių ir daržovių aromatinė medžiaga. Daugelis šių aromatų, kurie yra pagrindiniai eterinių aliejų komponentai, taip pat pasižymi stipriomis imuniteto didinimo, hormonų pusiausvyros derinimo ir uždegimus slopinančiomis savybėmis. Įrodyta, kad kai kurie terpenai, pavyzdžiui, limonenas ir pinenas, naikina vėžines ląsteles. Terpenų gausu aromatiniuose augaluose, tarkime, citrinose, kalendrose, bosvelijų dervose, ir daugelyje kitų augalų.

Vienas svarbiausių, tačiau dar mažai žinomų terpenų – mircenas. Jo yra manguose, kinkanuose, eukaliptuose ir citrinžolėse. Įrodyta, kad mircenas naikina vėžines ląsteles ir malšina įvairius uždegimus. Taip pat naudingas skausmo ir nemigos profilaktikai, didina kraujo/smegenų barjero praeinamumą, kuris leidžia lengviau absorbuoti kitas gydomąsias fitochemines medžiagas.

GLIUKOZINOLATAI. Tai galingi antioksidantai, kurie geba itin veiks-mingai kovoti su reprodukcinės sistemos vėžiu (pavyzdžiui, krūties ir prostatos), taip pat šalina endokrininės sistemos pusiausvyros sutrikimus, kurie gali sukelti įvairių skydliaukės ligų, netgi vėžį. Gliukozinolatų apstu brokoliniuose, žiediniuose ir paprastuose kopūstuose.

OMEGA-3 RIEBALŲ RŪGŠTYS. Jos gerina virškinimą, regėjimą, stiprina raumenis, nervų sistemą, normalizuoja kraujo krešėjimą ir t. t. Augaliniai omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai – graikiniai riešutai, sėmenys ir lapiniai žalumynai.

PROBIOTIKAI. Tai – naudingosios bakterijos, kurios itin reikalingos organizmui. Probiotikų disbalansas virškinimo trakte siejamas su autoimuninėmis atsakomosiomis reakcijomis ir ūmiais uždegimais. 2016 m. atlikti tyrimai rodo, kad probiotikai, reaguodami į vėžines ląsteles, geba 40 % sumažinti navikų augimą, lyginant su kontroline grupe.

Geriausias būdas gauti augalinių probiotikų – valgyti kultūrinių arba fermentuotų daržovių: raugintų kopūstų, raugintų ar marinuotų agurkų ir alyvuogių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.07.2019 laikas 17:53 Receptai Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže

Gaminame. Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže. Kol vištienos sparneliai keps, dubenyje sumaišome medų, kečupą, sezamo aliejų, actą bei išspaustą česnaką. Šiuo padažu užpilame tik iš orkaitės ištrauktus, dar karštus, sp...

Skaityti daugiau

31.01.2018 laikas 18:46 Receptai Vitaminų kaukė iš varškės
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Varškė, Citrinų sultys, Apelsino skiltelė

Skaityti daugiau

24.08.2019 laikas 14:06 Receptai Vafliai pertepti “Rududu”
"Rududu" indelį dedame į puodą su vandeniu ir pakaitiname kol vanduo užvirs. Riešutus smulkiai suskaldome ir sumaišome su pašildytu "Rududu". Imame vaflio lakštą ir tolygiai aptepame "Rududu" kremu, ant viršaus dedame kitą vaflio ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau