Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2017 » Gegužės » 18

Atsisakius glitimo, širdies ligų rizika nemažėja

Šiais laikais ypač populiaru nevartoti produktų, kuriuose yra glitimo, tačiau, neseniai atlikto tyrimo duomenimis, atsisakius glitimo, širdies ligų rizika nemažėja, mokslo naujienų portale livescience.com rašo žurnalistė Rachael Rettner.

Tyrėjų teigimu, dietos be glitimo gali net lemti tam tikrų sveikatos sutrikimų, kadangi glitimo atsisakę žmonės suvartoja mažiau sveikų grūdų – maisto produktų sudedamosios dalies, siejamos su mažesne širdies ligų rizika.

Dažnai glitimo atsisakoma be pagrindo

Šių metų gegužės 2 d. britų medicinos žurnale BMJ (British Medical Journal) paskelbtame pranešime tyrėjai teigia, kad būtent dėl šios priežasties celiakija nesergantys žmonės neturėtų būti skatinami laikytis dietų be glitimo. Celiakija – autoimuninė liga, kuria sergantys žmonės netoleruoja glitimo.

Atsisakius glitimo, širdies ligų rizika nemažėja Vis dėlto, pasak vieno iš tyrimą atlikusių specialistų, Bostone (JAV) įsikūrusios Harvardo medicinos mokyklos lektoriaus dr. Andrew T. Chano, glitimui jautrūs žmonės, vadinasi, nebūtinai sergantys celiakija, tačiau dėl glitimo poveikio patiriantys pilvo skausmų, turėtų atidžiau rinktis maisto produktus ir riboti suvartojamo glitimo kiekį.

„Svarbu įsitikinti, kad [glitimo ribojimas] būtų subalansuotas atsižvelgiant į tai, kiek suvartojama glitimo neturinčių sveikų grūdų, nes jie [sveiki grūdai] siejami su mažesne širdies ligų rizika“, – žurnalui „Live Science“ sakė A. T. Chanas.

Glitimas – kviečių, rugių ir miežių grūduose esantis baltymas. Celiakija sergantiems žmonėms glitimas sukelia imuninę reakciją, dėl kurios pažeidžiama plonosios žarnos gleivinė.

Kaip pastebi R. Rettner, neretai pasitaiko, kad net ir kuo puikiausiai glitimą toleruojantys žmonės atsisako produktų su glitimu, manydami, kad taip bus tiesiog sveikiau. Tačiau, pasak tyrėjų, jokiais ilgalaikiais tyrimais nėra mėginta išsiaiškinti, ar glitimas daro kokį nors poveikį lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, išemine širdies liga, sergančių asmenų būklei.

Remtasi 26 metus vykdyto tyrimo duomenimis

Atlikdami aptariamą tyrimą, tyrėjai rėmėsi ilgalaikio tyrimo, kuriame dalyvavo per 110 tūkst. JAV sveikatos priežiūros specialistų, medžiaga. Šio net 26 metus trukusio tyrimo dalyviai turėjo reguliariai atsakyti į tam tikrus klausimus, susijusius su jų vartojamu maistu. Vertindami dalyvių pateiktus atsakymus, tyrėjai apskaičiavo, kokį kiekį glitimo dalyviai suvartoja su kasdieniu maistu. Tyrėjai taip pat registravo informaciją, ar per tyrimo laikotarpį dalyviai patyrė širdies smūgį – pagal tai buvo sprendžiama apie žmogaus polinkį susirgti išemine širdies liga.

Suskirstę dalyvius į penkias grupes pagal suvartojamo glitimo kiekį, tyrėjai pastebėjo, kad daugiausiai glitimo suvartojantys dalyviai patirti širdies smūgį rizikuoja ne labiau nei mažiausią kiekį glitimo suvartojantys tyrimo dalyviai, rašo R. Rettner.

Įdomu tai, kad, remiantis pirminiais tyrimo duomenimis, didesnis glitimo kiekis sietinas su mažesne širdies smūgio rizika. Vis dėlto atkreiptinas dėmesys, kad esminis šios sąsajos veiksnys – ne tiek paties glitimo, kiek sveikų grūdų, su kuriais įsisavinamas glitimas, vartojimas.

O kaip jūs manote, tai tiesa ar eilinis triukas.....? Palikite komentarą.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.10.2021 laikas 22:04 Sveikas 16-metis berniukas Kalifornijoje mirė gavęs antrąją "Pfizer" vakcinos nuo koronaviruso dozę
Visiškai sveikas 16 metų berniukas Kalifornijoje mirė nepraėjus nė mėnesiui po to, kai jam buvo suleista antroji Pfizer-BioNTech kompanijos Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinos dozė. Paauglys antrąją "Pfizer-BioNTech" vakcinos dozę gavo balandžio 3 d., o mirė balandžio 27 d....

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 20:34 Kaip nustatyti žmogaus charakterį pagal valgį?
Mums taip tik atrodo, kad mes viską žinome apie save. Kiekvienas žmogus - tai atskiras pasaulis, kurį reikia pažinti visą gyvenimą. Apie kažkokius charakterio bruožus mums papasakos artimieji ir draugai, kažką savyje mes pastebime patys, kažką nustatyti padeda įvairūs psichologiniai testai....

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 19:26 Su šeivamedžiu draugausi - ligų nežinosi!
Ne daug kas žino, kad, reguliariai vartojant juodauogius šeivamedžius, galima išgydyti mastopatiją, dusulį, krūtinės karkalus, kosulį, galvos skausmus, atkurti regėjimo ryškumą ir atmintį, išvalyti organizmą ir kraują, atsikratyti vidurių užkietėjimo, sulėtinti senėjimo procesus, įveikti pavasarinę ...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 18:33 Trečiojo Reicho skraidančios lėkštės

Iš įvairių informacijos šaltinių - liudininkų pasakojimų, istorinės ir mokslo populiarinimo literatūros, Trečiojo Reicho archyvinių dokumentų - galima sužinoti, kad prieš Antrojo pasaulinio karo pradžią ir per jį vokiečių mokslininkai ir inžinieriai sukonstravo, pagamino ir išbandė disko formos s...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 17:06 1993 metų filmas "Visa griaunantis" nurodė ateitį
Keista, bet dabar šis filmas, kažkaip įgauna naują prasmę apie ateitį, ir kur dabar valdžia keliauja ir kam tai naudinga. Štai keletas pastebėjimų iš daugelio. Jei pastebėsi, labai didelė policijos kontrolė. O, kaip vykdoma kontrolė?...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 16:27 Receptai | Patiekalai Kepta žuvis: Raudės ir kuojos keptos kepimo popieriuje (orkaitėje)
Kai tik mano virtuvėje atsiduria raudžių ar kuojų, iškart bėgu kepti žuvies pagal šį receptą. Jis mūsų šeimoje labai seniai pamiltas ir mes jo niekada nekeitinėjame. Didžiausią darbą už mane atlieka orkaitė, ingredientai visai paprasti ir man tai labai patinka. Mėginam!...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 16:27 Receptai | Patiekalai Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais

Kadangi pasitaruoju metu sulaukiu prašymų pasidalinti ne tik įvairiais saldžiais ar rimtais patiekalais, bet ir kuo sveikesniu nuo šiol kartas nuo karto tą ir bandysiu padaryto. Aš savo virtuvėje tikrai labai mėgstu eksperimentuoti, išmėginti ne tik naujus kepinius, bet ir kitų patiekalų receptus...

Skaityti daugiau

14.10.2021 laikas 10:49 Receptai | Patiekalai Šaltalankių arbata su imbieru - nauda ir kaip paruošti?
Pirmiausia reikėtų žinoti, kad šaltalankio uogos yra itin naudingos ir savyje turi daugy gydomųjų savybių. Juose galite rasti įvairių vitaminų, mikroelementų bei organinių rūgščių.

Skaityti daugiau