Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (559) Komentarų: (0) (12.10.2017 - 20:44)

Dieta, kurioje itin mažai baltymų, „marina badu" vėžio ląsteles

Idėja apie vėžio ląstelių „marinimą badu" darosi vis populiaresnė. Griežta dieta, kurioje mažai baltymų (tai reiškia: išbraukti iš valgiaraščio mėsą, kiaušinius, avižas ir pieno produktus), padeda numarinti vėžines ląsteles ir sulėtina ar net sustabdo tolesnį naviko augimą.

Dieta, kurioje itin mažai baltymų, „marina badu" vėžio ląsteles

Baltymuose esama dviejų aminorūgščių - serino ir glicino, - kurių reikia vėžio ląstelėms. Tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Glazgo universiteto (University of Glasgow) per bandymus su laboratorinėmis pelėmis nustatė: jei šios aminorūgštys išbraukiamos iš mitybos, vėžinės ląstelės auga lėčiau.

Savo ruožtu chemoterapija ir spindulinė terapija padidino aminorūgščių koncentraciją vėžio ląstelėse, o tai skatino manyti, kad standartinis gydymas iš tikrųjų stimuliuoja vėžio augimą.

Vis dėlto tokia ribota dieta gali nebūti pakankamai veiksminga nuo visų vėžio rūšių. Per bandymą ji padėjo nuo limfomos ir žarnyno vėžio, tačiau tyrėjai įtaria, jog ji gali nepadėti vėžiu sergantiesiems, turintiems naviką su KRAS genu, kuris dažnai pasitaiko, pvz., tarp kasos vėžiu sergančiųjų.

Be to, tyrėjai pabrėžia, kad tokia dieta yra labai ribojanti ir specifinė, todėl jos nereikėtų laikytis be gydytojo priežiūros.

Nature, 2017; 544:372-6

ŽYMĖS: dieta, Vėžys, Baltymai, moksliniai tyrimai

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Ligos, mutacijos
Mistinė bakterija žudo Viskonsino valstijos žmones...

54 žmonės JAV Viskonsino valstijoje nuo lapkričio mėnesio buvo užkrėsti bakterija Elizabethkingia, 15 iš jų mirė. Iki šiol ne...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip greitai atsikratyti pigmentinių dėmių...

Paprastas triukas, kuris padės atsikratyti pigmentinių dėmių. Ir tik vienas komponentas. Rudės dėmės - problema, kuriems daug...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vienuolyno gydomosios priemonės: natūralus antibiotikas...

Šis netikėtinas receptas nuo viduramžių Europos, vieno garsaus vienuolyno. Bėgant metams, šis receptas tapo neatsiejamas natū...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Spauskite šias vietas ir nugaros skausmas dings akimirk...

Nuolatinė stimuliacija šių trijų taškų, padės jums sumažinti nugaros skausmus ir sąnarių skausmą!

...