Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (635) Komentarų: (0) (08.12.2016 - 09:16)

Kaip grūdintis, kad būtume sveiki?

Sakoma, kad grūdintis sveika. Vieni, norėdami sustiprinti imuninę sistemą, lipa į eketę, kiti prausiasi tik su šaltu vandeniu arba kiekvieną laisvą valandėlę išnaudoja pasivaikščiojimams ar darbui gryname ore. Dar kiti teigia, kad norint išvengti ligų, reikia tiesiog valgyti daugiau vaisių, daržovių ir gerti žuvų taukus. Grūdinimosi būdų yra daug ir įvairių. Tačiau tai, ar jie bus veiksmingi priklauso nuo individualių asmens savybių.

Grūdintis padeda oras, vanduo ir saulė. Sakoma, kad geriausia pradėti grūdintis pavasarį, bet galima tai pradėti daryti visada. Šaltuoju metų laiku grūdintis reikėtų pamažu ir iš pradžių nesirinkti drastiškų grūdinimosi būdų. Grūdintis galima pradėti nuo apsitrynimų su šaltame vandenyje suvilgytu rankšluosčiu, apsipylimų vėsiu vandeniu, prausimosi po šaltu dušu, maudymosi šaltame vandenyje ir braidymu po balas, rasą, sniegą, gulėjimu vėsaus vandens voniose. Rekomenduojamas kontrastinis dušas, kai iš pradžių prausiamasi po šilto vandens srove ir baigiama prausti po šaltu vandeniu.

Kaip grūdintis, kad būtume sveiki?

Šaltis stiprina imuninę sistemą. D. Britanijos tyrimai parodė, kad tų, kurie kasdien prausiasi po šaltu dušu organizme baltųjų kraujo kūnelių, kovojančių su ligomis, yra daugiau negu tų, kurie prausiasi po šiltu dušu. D. Britanijos trombozės tyrimų institutas aiškina, kad kūnas pats bando sušilti, prausiantis po šaltu dušu arba po jo, pagreitina medžiagų apykaitą ir suaktyvina imuninę sistemą, todėl organizmas pagamina daugiau baltųjų kraujo kūnelių. O vokiečių tyrimai parodė, kad maudytis eketėje yra labai geras grūdinimosi būdas, nes tai padeda organizmui sumažinti oksidacinį stresą.

Pagulėti šalto vandens vonioje rekomenduojama sportininkams, ypač ilgų distancijų bėgikams, nes šaltis mažina tinimą ir audinių pažeidimus.

Šaltis gerina vyrų vaisingumą. Štai kodėl geriau praustis po šalto, o ne šilto vandens srove. Šiluma stabdo spermatozoidų dauginimąsi. Juokaujama, kad šiltos vonios gali būti kaip kontracepcijos priemonė vyrams. Tikriausiai supratote, kad ja pasitikėti 100 % nereikėtų. Iš tikrųjų IV amžiuje prieš Kristų vyrai, kurie nenorėdavo daugiau susilaukti vaikų, sėklides panardindavo į karštą vandenį (maždaug 46,7°) kiekvieną naktį, tris savaites, kad žūtų spermatozoidai. Manoma, kad tokia „kontracepcijos priemonė“ užtikrindavo apsaugą nuo nėštumo pusei metų. Tačiau taip eksperimentuoti šiuolaikiniams vyrams nereikėtų. Tuo labiau, kad trūksta ir patikimų mokslinių tyrimų, patvirtinančių, kad šaltas vanduo turi priešingą poveikį.

Maudynių šaltame vandenyje rekomenduojama vengti tiems, kurie turi aukštą kraujo spaudimą. Žema temperatūra (šaltas vanduo) sutraukia kraujagysles. Todėl kraujo spaudimas dar labiau pakyla, nes reikia dar didesnio spaudimo, kad kraujas galėtų laisvai tekėti kraujagyslėmis.

sveikatos patarimai prie kavos

ŽYMĖS: grūdinimosi, grūdintis, imuninė sistema

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vitaminas B17 yra draudžiamas, nes jis gydo vėžį...

Vitaminas B17 yra naudingas pacientams kuriems yra diagnozuotas vėžys, bet formacijos kompanijos daro viską, kad pasaulis api...

Ligos, mutacijos
Nuo kiaulių gripo paskiepytiems jaunuoliams gresia nepa...

Keturiolikmetę švedę Emelie nuolat kamuoja haliucinacijos, košmarai ir staigūs miego priepuoliai. Rytais Emelie dažnai atsike...

Ligos, mutacijos
Žmogaus gera imuninė sistema apsauga nuo vežio lastelių...

Vėžys - klastinga liga, kuri šiandien smogia vis jaunesniems. Tačiau, pasirodo, ne viskas priklauso nuo lemties ar genetinio ...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Sultys kurios valo kepenis ir pašalina riebalus ir toks...

Darykite savo organizmo valymą - tai padės jums pagerinti kepenų veiklą, pašalinti riebalus ir toksinus iš jūsų organizmo. Siūlo...