Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Gruodžio » 8

Kaip grūdintis, kad būtume sveiki?

Sakoma, kad grūdintis sveika. Vieni, norėdami sustiprinti imuninę sistemą, lipa į eketę, kiti prausiasi tik su šaltu vandeniu arba kiekvieną laisvą valandėlę išnaudoja pasivaikščiojimams ar darbui gryname ore. Dar kiti teigia, kad norint išvengti ligų, reikia tiesiog valgyti daugiau vaisių, daržovių ir gerti žuvų taukus. Grūdinimosi būdų yra daug ir įvairių. Tačiau tai, ar jie bus veiksmingi priklauso nuo individualių asmens savybių.

Grūdintis padeda oras, vanduo ir saulė. Sakoma, kad geriausia pradėti grūdintis pavasarį, bet galima tai pradėti daryti visada. Šaltuoju metų laiku grūdintis reikėtų pamažu ir iš pradžių nesirinkti drastiškų grūdinimosi būdų. Grūdintis galima pradėti nuo apsitrynimų su šaltame vandenyje suvilgytu rankšluosčiu, apsipylimų vėsiu vandeniu, prausimosi po šaltu dušu, maudymosi šaltame vandenyje ir braidymu po balas, rasą, sniegą, gulėjimu vėsaus vandens voniose. Rekomenduojamas kontrastinis dušas, kai iš pradžių prausiamasi po šilto vandens srove ir baigiama prausti po šaltu vandeniu.

Kaip grūdintis, kad būtume sveiki?

Šaltis stiprina imuninę sistemą. D. Britanijos tyrimai parodė, kad tų, kurie kasdien prausiasi po šaltu dušu organizme baltųjų kraujo kūnelių, kovojančių su ligomis, yra daugiau negu tų, kurie prausiasi po šiltu dušu. D. Britanijos trombozės tyrimų institutas aiškina, kad kūnas pats bando sušilti, prausiantis po šaltu dušu arba po jo, pagreitina medžiagų apykaitą ir suaktyvina imuninę sistemą, todėl organizmas pagamina daugiau baltųjų kraujo kūnelių. O vokiečių tyrimai parodė, kad maudytis eketėje yra labai geras grūdinimosi būdas, nes tai padeda organizmui sumažinti oksidacinį stresą.

Pagulėti šalto vandens vonioje rekomenduojama sportininkams, ypač ilgų distancijų bėgikams, nes šaltis mažina tinimą ir audinių pažeidimus.

Šaltis gerina vyrų vaisingumą. Štai kodėl geriau praustis po šalto, o ne šilto vandens srove. Šiluma stabdo spermatozoidų dauginimąsi. Juokaujama, kad šiltos vonios gali būti kaip kontracepcijos priemonė vyrams. Tikriausiai supratote, kad ja pasitikėti 100 % nereikėtų. Iš tikrųjų IV amžiuje prieš Kristų vyrai, kurie nenorėdavo daugiau susilaukti vaikų, sėklides panardindavo į karštą vandenį (maždaug 46,7°) kiekvieną naktį, tris savaites, kad žūtų spermatozoidai. Manoma, kad tokia „kontracepcijos priemonė“ užtikrindavo apsaugą nuo nėštumo pusei metų. Tačiau taip eksperimentuoti šiuolaikiniams vyrams nereikėtų. Tuo labiau, kad trūksta ir patikimų mokslinių tyrimų, patvirtinančių, kad šaltas vanduo turi priešingą poveikį.

Maudynių šaltame vandenyje rekomenduojama vengti tiems, kurie turi aukštą kraujo spaudimą. Žema temperatūra (šaltas vanduo) sutraukia kraujagysles. Todėl kraujo spaudimas dar labiau pakyla, nes reikia dar didesnio spaudimo, kad kraujas galėtų laisvai tekėti kraujagyslėmis.

sveikatos patarimai prie kavos

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.07.2020 laikas 22:15 Kaip pakelti hemoglobiną be mėsos: produktų sąrašas, kuriuose yra daug geležies
Hemoglobino lygį taip pat galima pakelti šiais produktais: sėlenomis, kviečių košėmis, abrikosais, džiovintais abrikosais, tamsiuoju šokoladu, žaliaisiais obuoliais, grūdų duoną, raudonosiomis vynuogėmis, burokėliais, ankštiniais augalais, migdolais, granatomis, slyvų sultimis, slyvomis, razinomis, ...

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau