Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2017 » Vasario » 27

Kas sveikiau, kiaušinio baltymai ar kiaušinio tryniai?

Vienas liūdniausių pusryčių valgiaraščio pasirinkimų – kiaušinių baltymų omletas. Ar kada nors uždavėte sau klausimą, kodėl pastaruoju metu pasaulis eina iš proto tik dėl baltymų? Atsakymo į šį klausimą ieško „Time“.

Tiesiog mums tokią nuomonę įpiršo specialistai. Nustatė, kad su maistu gaunamas cholesterolis padidina cholesterolio kiekį kraujyje, kuris kemša kraujagysles ir kenkia širdžiai. Cholesterolio yra kiaušinių tryniuose, o ne baltymuose, todėl tryniams nepelnytai paskelbtas boikotas.

Kas geriau, kiaušinio baltymai ar tryniai?

Pasaulis ėmė kraustytis iš proto. Net parduotuvėse galima įsigyti atskirtų ir vartojimui paruoštų baltymų.

Nepaisant to, yra viena svarbi priežastis nebijoti trynių. Mokslininkai išsiaiškino, kad su maistu gaunamas cholesterolis iš tikrųjų neturi nieko bendro su cholesterolio metabolizmu. Tai reiškia, kad maisto produktai, kuriuose gausu cholesterolio, cholesterolio kiekio kraujyje nedidina. Netgi yra įrodymų, kad jis padidina gerojo cholesterolio koncentraciją (šis siejamas su mažesne širdies ligų rizika).

 Kiaušinių tryniuose daug tiek sočiųjų, tiek nesočiųjų riebalų - pastarieji yra dar viena maistingoji medžiaga, kuri, anot specialistų, neretai deramai neįvertinama ir nepelnytai nurašoma. Kiaušinių tryniuose gausu ir vitamino E, kurio amerikiečių organizme ypatingai stinga. Nepaisant to, tikroji priežastis, kodėl tryniai tokie naudingi, yra karotenoidai – maistingosios medžiagos, kurių aptinkama augaliniuose ir gyvuliniuose riebaluose. Būtent jie kiaušinių tryniams (ir medžių lapams) rudenį suteikia išskirtinę geltoną spalvą. Tryniuose daugiausia dviejų rūšių karotenoidų – liuteino ir zeaksantino, kurie naudingi akių sveikatai ir malšina uždegiminius procesus.

Žinoma, karotenoidų galima rasti ir kituose produktuose – pavyzdžiui, vaisiuose ir daržovėse. Nepaisant to, kiaušinių tryniai šiuo atveju turi akivaizdų pranašumą. Karotenoidus reikia vartoti kartu riebalais – tik tokiu atveju organizmas juos pilnai įsisavina. Šiuo atveju kiaušinis – puikiausias pasirinkimas. Valgykite kiaušinių ir gausite daugiau šių maistingų medžiagų – ir ne tik iš kiaušinių, bet ir iš kartu su jais valgomų produktų. Du dideli kiaušiniai – 143 kalorijos, 13 gramų proteinų ir beveik 10 gramų riebalų.2016 metais atliktas tyrimas, kurio metu nustatyta: žmonės, kiaušinius valgydami kartu su daržovių salotomis, įsisavina net 9 kartus daugiau karotenoidų, įskaitant liuteiną ir zeaksantiną iš kiaušinių ir alfa karoteną bei likopeną iš daržovių. Tie patys mokslininkai atliko ir dar vieną tyrimą, kurio metu išsiaiškino, kad analogiška situacija ir su vitamino E įsisavinimu.

Amerikiečiai niekaip neįpranta valgyti daugiau daržovių – net 87 proc. Jungtinių Valstijų gyventojų jų valgo mažiau nei rekomenduojama. Šiuo atveju, sąmoningai nevalgydami trynių, jie sau daro dar didesnę žalą, sako Purdue universiteto mitybos ekspertas ir vienas iš tyrimo autorių Jung Eun Kimas: „Kiaušinių baltymuose nėra riebalų, taigi tokio paties poveikio tikėtis neverta“.

Taigi kitą kartą, kai nuspręsite pasigaminti ką nors iš kiaušinio, neatsisakykite trynio.

Delfi ir paranormal.lt sveikata

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
21.01.2022 laikas 09:01 Kaip atsikratyti inkštirų. 8 naminės veido kaukės

Užsikimšusios veido poros trukdo ir erzina. Gerai, kad šią problemą galima gana nesunkiai įveikti, pasitelkiant improvizuotas priemones.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 08:50 Žemės vidus vėsta gerokai greičiau nei manyta
Žemė susiformavo prieš maždaug 4,5 milijardus metų. Nuo pat tada, ji viduje iš lėto vėso.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:19 Kaip išmokti niekada nepykti – 3 neurobiologų patarimai
Įsivaizduokite situaciją: stovite šalia žmogaus, kuris tiesiog verda iš pykčio ir ant jūsų šaukia; viskas, ko norite, – atsakyti jam tuo pačiu… Problema tik tai, kad atsakydami šaukimu situacijos tikrai nepagerinsite. Kaip susiimti ir susilaikyti? Yra du būdai ir tik vienas iš jų teisingas....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:09 Antarktidos anomalijos. Ką slepia Antarktida?
Kokias paslaptis slepia po dideliu ledo ir sniego sluoksniu atšiauri ir šalta Antarktida? Prarastą civilizaciją, nežinomą gyvybės formą, portalus į kitus pasaulius ar užslaptintas eksperimentines, karines ar ateivių bazes? Tikimasi kažkokių atsakymų rasti ir kai bus ištirtas ežeras Vostok....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:01 Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau