Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (607) Komentarų: (0) (12.10.2017 - 18:25)

Pamirškite apie 10 000 žingsnių - širdžiai pakanka ir 3000

Jei sergate lėtiniu širdies nepakankamumu, bet norite pagerinti savo šansus gyventi ilgiau ir palaikyti gerą širdies sveikatą, visiškai pakanka 30 minučių trukmės pasivaikščiojimo, per kurį žengiate 3000 žingsnių.

Pamirškite apie 10 000 žingsnių - širdžiai pakanka ir 3000

Gydytojai neretai ragina širdies ligomis sergančiuosius susilaikyti nuo fizinio aktyvumo ir skiria jiems medikamentų ar net elektrokardio-stimuliatorių, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad kasdieniai pasivaikščiojimai vidutiniu tempu garantuoja tokį pat efektą.

Nors asmenims, kurie serga širdies ligomis, griežtai draudžiama sportuoti, nes nerimaujama, kad tai galėtų dar labiau pabloginti širdies raumens gebėjimą pumpuoti kraują, Norvegijos Trondheimo universiteto ligoninės (Universitetssy-kehuset i Trondheim) tyrėjai nustatė, kad kai kurios fizinio aktyvumo rūšys vis dėlto galėtų būti naudingos.
Tų širdies ligomis sergančiųjų, kurie 12 savaičių kasdien nueidavo 3000 žingsnių, širdies raumens funkcija pagerėjo, o tai savo ruožtu pagerino jų gebėjimą būti fiziškai aktyviems. Saikingas nuolatinis krūvis, nueinant minėtą žingsnių skaičių per 30 minučių, garantavo tokį pat efektą, kaip didesnis ir intensyvesnis krūvis.

Tyrėjai tikrino skirtingus variantus su 261 žmogumi, sergančiu lėtiniu širdies nepakankamumu. Apskritai vidutinio krūvio pasivaikščiojimas sumažino širdies raumens įtampą, pagerino širdies funkcijas ir kraujagyslių dilataciją, padėjo formuoti naujas kraujagysles ir sumažino kraujospūdį.

Mokslininkai mano, kad šis atradimas labai svarbus. Lėtinis širdies nepakankamumas jau seniai laikomas tiek pat mirtina liga, kaip vėžys, ir juo sergantys asmenys iki šiol galėjo turėti mažai vilčių gyventi ilgai.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar