Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 21

Vėžys. Patarimai, kaip išvengti vėžio

Vėžys – tai liga, kuri ypač paplitusi išvysčiusiose pasaulio dalyse. Kuo valstybėje pajamos vienam asmeniui didesnės, tuo sergamumas vėžiu taip pat didesnis. Vien JAV 2014 metais prognozuojama 1,665,540 naujų vėžinių susirgimų ir 585,720 mirčių nuo šios ligos. Tai yra antra pagal dažnumą mirties priežastis.  Vėžiu susergama, kai ląstelės pradeda elgtis neįprastai ir pradeda nekontroliuojamai daugintis, augti ir plisti, kadangi, susirgus vėžiu, imuninė sistema nesugeba sustabdyti ir sunaikinti tokių ląstelių. Tokios ląstelės vadinamos piktybinėmis ir jos gali pažeisti bet kurį organą. Kiekvienas susirgimas vėžiu yra labai individualus, nes vėžinės ląstelės kiekvienam organizme elgiasi skirtingai, todėl gydymas yra labai komplikuotas ir daugeliu atvejų neefektyvus. Todėl būtina šiai ligai užbėgti už akių.

Vėžys. Kaip išvengti vėžio?

Neabejojama, kad didžiausią įtaką sergamumui vėžiu daro cheminės medžiagos, vadinamos kancerogenais, taip pat yra daug medžiagų, kurios gali padidinti riziką susirgti šia liga, dažniausiai tai per paskutinius kelis dešimtmečius sukurtos medžiagos, kurios paplito mūsų aplinkoje, įskaitant ir maisto produktus, kuriuose yra šių medžiagų. Kancerogenų daugiausiai gauname netaisyklingai matindamiesi ir rūkydami.

Tik ne daugiau kaip 15% galimybę susirgti vėžiu sudaro genetika, likusieji 85% priklauso nuo mūsų pačių, t.y. mūsų gyvenimo būdo.

Dažniausiai pasitaikančios, vėžį sukeliančios priežastys

 • Laisvųjų radikalų sukeliami ląstelės pažeidimai. Laisvieji radikalai atsiranda dėl mažo antioksidantų organizme kiekio ir veiksnių iš išorės, kurie skatina jų atsiradimą, daugiausiai tai rūkymas ir įvairūs chemikalai.
 • Maiste ir gėrimuose esančios kenksmingos cheminės medžiagos, kurios sutrikdo hormonų pusiausvyrą. Šiuo metu yra naudojama 30 000 tokių cheminių medžiagų, gaminant maisto produktus, jų pakuotes, chemines namų priežiūros, valymo priemones, kosmetiką ir t.t.
 • Neveiksmingo mūsų organizme proceso, vadinamo metilavimu, dėl jo padidėja homocisteino kiekis ir yra pažeidžiama ląstelės DNR.

Kaip apsisaugoti nuo vėžio

Antioksidantai, turintys stipriausią poveikį prieš vėžį sukeliančias ląsteles:

 • Beta karotinas – Apsaugo nuo plaučių, burnos ertmės, galvos, kaklo, gaubtinės žarnos, šlapimo pūslės ir krūties vėžio formų. Tačiau rūkantiems žmonėms reiktų vengti vartoti vien beta karotino, nes manoma, kad tabako dūmuose esantys laisvieji radikalai oksiduoja beta karotiną. Norint to išvengti, kartu reikia vartoti vitaminus C ir E, kadangi tokia šių maistinių medžiagų kombinacija yra kur kas efektyvesnė.
 • Vitaminas A – Saugo nuo prostatos, odos, skrandžio, burnos ertmės, limfmazgių, plaučių, gimdos kaklelio, gaubtinės žarnos, bei galvos ir kaklo vėžio formų
 • Vitaminas C – Turi teigiamą įtaką beveik visoms vėžio formoms, išskyrus kepenų, prostatos, šlapimo pūslės ir limfomai. Šis antioksidantas nukenksmina nitrozaminus, tai dėl nitratų, patekusių į organizmą, susidariusios vėžį sukeliančios medžiagos. 1960 metais buvo atliktas eksperimentas, kai pacientams sergantiems paskutinės stadijos vėžiu buvo duodama po 10g vitamino c į dieną, rezultatas – tokie pacientai gyveno 4 kartus ilgiau, nei tie, kur vitamino c negavo.
 • Vitaminas E – Saugo nuo krūties, gimdos kaklelio, plaučių ir skrandžio vėžio formų.
 • Selenas – Saugo nuo prostatos, odos, skrandžio, stemplės, burnos ertmės, kepenų, kraujo, gaubtinės žarnos, gimdos kaklelio, krūtinės ir šlapimo pūslės vėžio formų

Vitaminai C ir E  bei mineralas selenas veikia sinergetiškai, tai yra vienas kitą papildo ir turi kur kas stipresnį teigiamą poveikį nei vartojant atskirai.

Norint išvengti, nuo hormonų disbalanso sukeliamų vėžio formų (prostatos, gimdos kaklelio, krūties vėžio), reiktų valgyti kuo mažiau mėsos ir pieno produktų, juose yra medžiagos trikdančios hormonų veiklą (IGF-1), taip pat šiuose maisto produktuose yra estrogenų. Taip pat reiktų vengti chemikalais užteršto maisto ir vandens, kepto ar kitaip apdeginto maisto.

B grupės vitaminų trūkumas gali padidinti riziką susirgti odos vėžiu, leukemija, displazija, storosios žarnos ir krūtų vėžiu.

Maistas apsaugantis nuo vėžio

 • Vaisiai, uogos
 • Daržovės (brokoliai, pomidorai, morkos, špinatai)
 • Česnakas
 • Sojų pupelės
 • Jogurtas
 • Sezamo sėklos
 • Saulėgrąžų sėklos
 • Lašiša
 • Arbata
 • Riešutai, riešutų sviestas
Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2020 laikas 12:41 Prieš maždaug 720 milijonų metų Žemė užšalo į ledo gniužulą: kas sukėlė didžiausią ledynmetį Žemėje?
Žemę per jos gyvenimą nuolatos daužė įvairaus dydžio meteoroidai. Kai kurie krateriai matomi ir šiandien, bet tektoninis bei vulkaninis aktyvumas, atmosferiniai, biologiniai ir hidrologiniai procesai juos laikui bėgant užlygina. Tad nustatyti, kaip dažnai meteoritai krisdavo ant Žemės tolimoje praei...

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 12:01 Ar sapnai gali kelti pavojų?

Galima drąsiai sakyti, kad ne, tačiau yra viena išimtis. Tai sąmoningo sapnavimo praktika, kuri atveria neįtikėtinų galimybių išnaudoti pasąmonės galias. Tačiau sakoma, kad tai – slidus kelias, vedantis beprotybės link. Ar pasinėrus į sąmoningus sapnus galima prarasti ryšį su realybe?

...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 20:51 Q žinios: Teisingumas yra išties saldus
Q naujienos: Faučis atmeta Trampo kaltinimus; Pasakoja kaip jo vakcinos keis DNR; Sorošas perpumpavo dar ketvirtį milijardo BLM; Qanon paskyros grįžo į Twitter ir t.t

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 15:43 Žemė pakeliui į asteroidų debesį?

Prasidėjus tikram pasauliniam karui dėl Sirijos, per pastarąjį dešimtmetį, visi, kas galėjo, kam reikėjo ir kam nereikėjo pradėjo siųsti ten savo žmones, armijas. Sąmokslo teorijos bendruomenėje dažnai kyla įtarimų, kad visi ten kažko ieško, su siaubinga jėga, net kovos vyksta. Ko ieško ten, nėra...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 10:01 Karantinas-2 prasidės rugpjūčio 30 d. ir truks ŠEŠIS mėnesius

Liepos 31 d. vokiečių svetainė liebeisstleben.de praneša, kad po mėnesį, nuo 2020 m. rugpjūčio 30 d., Vokietijoje prasidės pakartotinis karantinas su uždarymu namuose, kuris truks nuo TRIJŲ iki ŠEŠIŲ mėnesių. Tai yra, iki 2021 m. kovo 1d.

...

Skaityti daugiau

01.08.2020 laikas 13:11 Kiaulpienių Nauda Sveikatai. Ar Kiaulpienės Ir Pienės Gydo Praktiškai Viską?

Kiaulpienės padeda gydyti kepenų ligas, diabetą, šlapimo takų infekcijas, aknę, geltą, vėžį ir anemiją. Jos stiprina kaulus, gražina odą, lieknina. Kiaulpienė gydo hepatitą, kepenis, inkstus, skrandžio negalavimus ir net vėžį. Padeda menopauzės metu. Kiaulpienių nauda sveikatai: gydo od...

Skaityti daugiau