Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (333) Komentarų: (0) (13.10.2017 - 13:39)

Žuvų taukai padeda mažinti insulto sukeltus pažeidimus

Žuvų taukai gali padėti atkurti smegenų ir akių ląsteles, žuvusias per insultą, neurodegeneracines artinklainės ligas.

Žuvų taukai padeda mažinti insulto sukeltus pažeidimus

Omega-3 nesočiosiose riebalų rūgštyse yra baltymų, padedančių ląstelėms save perprogramuoti.

Ląstelių atsikūrimas gali prasidėti valandą po dokozaheksaeno rūgšties (DHR) gavimo, pasakoja tyrėjai iš Luizianos valstijos universiteto (Louisiana State University), kuriems vadovavo prof. dr. Nicolas Bazanas.

Šis lipidų mediatorius automatiškai sintetina signalines molekules, vadinamas neuroprotektinu D1 (NPD1), kurį N. Bazanas atrado ir taip pavadino jau 2004 metais.

Per naują tyrimą N. Bazanas konstatavo, kad NPD1 stimuliuoja baltymų sintetinimą, kurie saugo nuo toksiškų laisvųjų radikalų bei atkuria ląstelių pažeidimus smegenyse ir tinklainėje (pvz., tokius, kurių priežastis-insultas). Šie baltymai, „pasirodo, yra labai svarbūs ląstelių funkcijoms perprogramuoti ir ląstelėms išlikti", - aiškina prof. dr. N. Bazanas.

Šis profesoriaus tyrimas papildo kitus, per kuriuos jau įrodyta, kad DHR, kurios yra omega-3 nesočiosiose riebalų rūgštyse, yra gyvybiškai reikalinga normaliai smegenų veiklai, be to, šios rūgštys apsaugo ir nervų sistemą bei regą.

DHR poveikio mechanizmą N. Bazanas su komanda atrado, bandydami dokozaheksaeno rūgštį su laboratorinėmis pelėmis, kurioms 2 valandas buvo simuliuojamas insultas, Gydomasis poveikis pasireiškė jau po valandos, o stipriausias jis buvo po 6 valandų.

ŽYMĖS: omega-3, insultas, moksliniai tyrimai, žuvų taukai

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Medicinos naujienos
Pirmosios plastinės operacijos...

Plastinės operacijos seniai nebe naujiena nei Lietuvoje, nei kitose pasaulio šalyse. Moterys ir vyrai noriai traukia į plasti...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Tulijo Simončini: vėžys tai grybelinis susirgimas, tai ...

Kasmet nuo vėžio pasaulyje miršta aštuoni milijonai žmonių, Vien tik JAV – daugiau nei pusė milijono. Apie 2030 metus t...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip tinkamai atsikratyti inkštirus nuo veido...

Komedonai, taip pat žinomi kaip inkštirai. Tai odos riebalai, aliejinė medžiaga, kuri dažnai pasireiškia dideliais kiekiais ant ...
Ligos, mutacijos
Alergija saulės šviesai moterį privertė gyventi visiško...

Anna Lyndsey (43 m.) turėjo gerą darbą, nuosavą būstą Londone ir buvo įsimylėjusi. Bet prieš 10 metų jos gyvenimas tiesiogine...