Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (222) Komentarų: (0) (22.07.2018 - 20:01)

Kontraceptinės tabletės galbūt net 10 kartų padidina insulto riziką

Kodėl moterys dažniau patiria insultą? Vienas iš veiksnių galėtų būti kontraceptinės tabletės. Moterims, kurios serga migrena su aura ir vartoja šių tablečių, insulto rizika gali padvigubėti, bet ji gali pasidaryti ir 10 kartų didesnė, jei moteris dar ir rūko, - tokia išvada padaryta per vieną naują tyrimą.

Nerūkančioms moterims, kurios vartoja geriamųjų kontraceptikų ir neserga migrena, išeminio insulto rizika daug mažesnė, nors ji vis dar išlieka 80 proc. didesnė, palyginti su moterimis, kurios negeria kontraceptinių tablečių, - teigia JAV mokslininkai iš Brigamo ir moterų ligoninės (Brigham and Women's Hospital) Bostone.

moksliniai tyrimai, kontraceptinės tabletės, insultas, insulto rizika

Be migrenos ir rūkymo, esminiai rizikos veiksniai yra padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija) ir cukrinis diabetas, todėl tyrėjai pataria moterims, turinčioms du ar daugiau tokių rizikos veiksnių, rimtai pagalvoti, ar nederėtų nutraukti hormoninių kontraceptikų vartojimo.

Per anksčiau atliktą tyrimą padaryta išvada, kad kontraceptinės tabletės nepadidina insulto rizikos, bet tai taikytina tik hemoraginiam insultui, kai smegenis pažeidžia plyšusi kraujagyslė ir kraujo išsiliejimas. Daug dažniau moterys patiria išeminį insultą, kai arterijos smegenyse blokuojamos, - išeminis insultas sudaro 85 proc. iš visų insulto atvejų.

Lyginant moterų ir vyrų skaičių, kurie JAV kasmet patiria insultą, moterų yra 55 tūkst. daugiau. Tyrėjai mano, kad dar viena šio skirtumo priežastis galėtų būti hormonai ir gyvenimo trukmė.

Stroke, 2018; 49:518-23

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: insultas, naujienos apie vaistus, moksliniai tyrimai, insulto rizika, kontraceptinės tabletės
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar