- 22.07.2018
- 0.0 Reitingas
- 1355 Peržiūros
- Komentarai
Vienas naujas tyrimas liudija, kad kiekvienais metais Anglijoje miršta 22 tūkst. asmenų, nes, išrašant receptą ar išduodant medikamentus, padaryta klaida.
Kasmet Anglijoje medikamentų terapijoje įvyksta apie 237 mln. klaidų.
Apie 72 proc. klaidų yra nekenksmingi (kai kurios aptinkamos anksčiau, nei pacientas pradėjo vartoti medikamentus), tačiau bent 26 proc. klaidų būna potencialiai pavojingos ir net gali sukelti žmogaus mirtį, tvirtina tyrėjai iš Jorko universiteto (The University of York).
Mokslininkų skaičiavimais, kasmet padaroma apie 66 mln. „kliniškai reikšmingų" klaidų, kurios nuo 1700 iki 22 300 žmonių buvo lemtingos ir atnešė mirtį. Pavojingiausios tokios klaidos būna senyviems asmenims - tiems, kurie vartoja kelis medikamentus, - ir pacientams, kurie būna priežiūros įstaigose.
Dažniausiai klaidos daromos išrašant širdies vaistų, pvz., antikoaguliantų ar preparatų nuo trombocitų, ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Apie trečdalis visų žmonių, patenkančių į ligoninę, hospitalizuojama todėl, kad kuris nors iš šių medikamentų turėjo šalutinį poveikį. Maždaug pusės visų registruotų mirties atvejų priežastis buvo medikamentų sukelti skrandžio ir žarnyno kraujavimai.
Papildomai prie to, kad už tokias klaidas brangiai (savo gyvybe ar sveikata) moka pacientai, Jorko tyrėjai apskaičiavo, kad tai labai daug kainuoja ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams, kurie kasmet turi padengti 98,5 mln. GBP dydžio kompensacijų išlaidas. Ir netgi tai galėtų būti tik bendri apskaičiavimai, nes jie atlikti remiantis mažesniuoju skaičiumi apie pacientų skaičių, kuriems kilo išliekančios sveikatos problemos ar juos net ištiko mirtis. Jei būtų naudojamas didesnysis skaičius, bendra kompensacijų suma pasiektų net 2 mlrd. GBP per metus.
Pasak tyrėjų, statistika apie klaidas medikamentų terapijoje kelia nerimą, be to, panašūs rodikliai galėtų būti visose išsivysčiusiose šalyse, taip pat JAV ir bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje.
Tyrėjai taip pat nurodo, kad duomenys paimti iš ankstesnių tyrimų, kurie atlikti prieš 10 metų, ir todėl galėtų būti pasenę. Tikras vaizdas galėtų būti dar niūresnis.
Medicinos klaidų paplitimas ir ekonominė našta Anglijos nacionalinėje sveikatos tarnyboje. Sveikatos ir rūpybos intervencijų ekonominio vertinimo Tyrimų skyriaus užsakytas pranešimas, 2018
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau