Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Liepos » 22

Kasmet nuo netinkamai išrašytų medikamentų miršta beveik 22 000 žmonių

Vienas naujas tyrimas liudija, kad kiekvienais metais Anglijoje miršta 22 tūkst. asmenų, nes, išrašant receptą ar išduodant medikamentus, padaryta klaida.

Kasmet Anglijoje medikamentų terapijoje įvyksta apie 237 mln. klaidų.

Apie 72 proc. klaidų yra nekenksmingi (kai kurios aptinkamos anksčiau, nei pacientas pradėjo vartoti medikamentus), tačiau bent 26 proc. klaidų būna potencialiai pavojingos ir net gali sukelti žmogaus mirtį, tvirtina tyrėjai iš Jorko universiteto (The University of York).

vaistai, naujienos apie vaistus, moksliniai tyrimai, mirštama

Mokslininkų skaičiavimais, kasmet padaroma apie 66 mln. „kliniškai reikšmingų" klaidų, kurios nuo 1700 iki 22 300 žmonių buvo lemtingos ir atnešė mirtį. Pavojingiausios tokios klaidos būna senyviems asmenims - tiems, kurie vartoja kelis medikamentus, - ir pacientams, kurie būna priežiūros įstaigose.

Dažniausiai klaidos daromos išrašant širdies vaistų, pvz., antikoaguliantų ar preparatų nuo trombocitų, ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Apie trečdalis visų žmonių, patenkančių į ligoninę, hospitalizuojama todėl, kad kuris nors iš šių medikamentų turėjo šalutinį poveikį. Maždaug pusės visų registruotų mirties atvejų priežastis buvo medikamentų sukelti skrandžio ir žarnyno kraujavimai.

Papildomai prie to, kad už tokias klaidas brangiai (savo gyvybe ar sveikata) moka pacientai, Jorko tyrėjai apskaičiavo, kad tai labai daug kainuoja ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams, kurie kasmet turi padengti 98,5 mln. GBP dydžio kompensacijų išlaidas. Ir netgi tai galėtų būti tik bendri apskaičiavimai, nes jie atlikti remiantis mažesniuoju skaičiumi apie pacientų skaičių, kuriems kilo išliekančios sveikatos problemos ar juos net ištiko mirtis. Jei būtų naudojamas didesnysis skaičius, bendra kompensacijų suma pasiektų net 2 mlrd. GBP per metus.

Pasak tyrėjų, statistika apie klaidas medikamentų terapijoje kelia nerimą, be to, panašūs rodikliai galėtų būti visose išsivysčiusiose šalyse, taip pat JAV ir bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje.

Tyrėjai taip pat nurodo, kad duomenys paimti iš ankstesnių tyrimų, kurie atlikti prieš 10 metų, ir todėl galėtų būti pasenę. Tikras vaizdas galėtų būti dar niūresnis.

Medicinos klaidų paplitimas ir ekonominė našta Anglijos nacionalinėje sveikatos tarnyboje. Sveikatos ir rūpybos intervencijų ekonominio vertinimo Tyrimų skyriaus užsakytas pranešimas, 2018

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.01.2022 laikas 00:09 Laidotuvių direktorius Jungtinėje Karalystėje atskleidė, kad niekada nemačiau tiek daug mirčių

Laidotuvių direktorius Johnas O'Looney (John O’Looney), dirbantis Milton Keyneso (Milton Keynes) šeimos laidojimo paslaugų įmonėje Milton Keynese, Anglijoje, neseniai duotame interviu portalui kla.tv pasidalijo informacija, kad neregėtai daug miršta 20-ies, 30-ies ir 40-ies metų amžiaus...

Skaityti daugiau

28.01.2022 laikas 22:23 Neįprastas snygis Artimuosiuose Rytuose atnešė ir džiaugsmo, ir nelaimių

Ketvirtadienį Jeruzalę ir rytinę Viduržemio jūros dalį padengė sniego kilimas, nes reta audra šventąjį miestą pavertė žiemos stebuklų šalimi, tačiau sukėlė rūpesčių Sirijos pabėgėliams regione.

Skaityti daugiau

28.01.2022 laikas 22:17 Egipte užfiksuota šalčiausia žiema per dešimtmetį
Šių metų žiemos sezonas Egipte buvo šalčiausias per pastarąjį dešimtmetį, o temperatūra buvo 8 °C žemesnė už vidutinę sezono temperatūrą.

Skaityti daugiau

28.01.2022 laikas 22:13 Jeruzalėje, Izraelyje, iškrito retas sniegas

Ta pati audra, kuri šios savaitės pradžioje paralyžiavo Graikiją ir Turkiją, 2022 m. sausio 27 d. atnešė retą sniegą į Jeruzalės miestą Izraelyje.

Skaityti daugiau

28.01.2022 laikas 19:42 Istorijos paslaptys. Ekvadoro požeminių labirintų pėdsakais
1965 metais Argentinos etnologas, vengrų kilmės Juan Moricz su vietinių indėnų pagalba Ekvadore, Morona Santiago provincijos rytinėje dalyje aptiko didelį požeminį labirintą. Jame rasta nemažai unikalių artefaktų, iš kurių J. Moricz surinko nemažą kolekciją....

Skaityti daugiau

28.01.2022 laikas 15:03 Receptai | Patiekalai Dešrelės mielinė tešloje su sūriu orkaitėje
Ši mielinė tešla yra nerealiai skani, labai puri ir ilgai lieka minkšta. Aš mėgstu tokių dešrelių tešloje prikepti savo šeimai, vaikams įdedu į mokyklą, o vyrui į darbą, kai atsibosta visi kiti įprasti patiekalai....

Skaityti daugiau

28.01.2022 laikas 10:01 Receptai | Patiekalai Dešrelės bemielėje tešloje su kefyru ir sūriu - gamintos keptuvėje
Kartas nuo karto taip norisi visiškai paprasto naminio maisto. Jokių mandrų receptų, jokių ingredientų, kurių reiktų ieškoti parduotuvėse, o viskas būtų šalia. Kartais tam labai tinka dešrelės. Šis patiekalas bus būtent toks....

Skaityti daugiau

28.01.2022 laikas 09:20 Receptai | Patiekalai Rinkitės šį receptą! Sultingas jautienos karbonadas

Sakysite, kad tai neįmanoma. Bet dar ir kaip įmanoma. Žinoma, jei tik viską teisingai padarysite, tik tuomet karbonadai iš kietos mėsos bus sultingi ir labai skanūs. Aš su jumis šį kartą pasidalinsiu savo paslaptimis kaip tai padaryti.

...

Skaityti daugiau