Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2018 » Liepos » 22

Kasmet nuo netinkamai išrašytų medikamentų miršta beveik 22 000 žmonių

Vienas naujas tyrimas liudija, kad kiekvienais metais Anglijoje miršta 22 tūkst. asmenų, nes, išrašant receptą ar išduodant medikamentus, padaryta klaida.

Kasmet Anglijoje medikamentų terapijoje įvyksta apie 237 mln. klaidų.

Apie 72 proc. klaidų yra nekenksmingi (kai kurios aptinkamos anksčiau, nei pacientas pradėjo vartoti medikamentus), tačiau bent 26 proc. klaidų būna potencialiai pavojingos ir net gali sukelti žmogaus mirtį, tvirtina tyrėjai iš Jorko universiteto (The University of York).

vaistai, naujienos apie vaistus, moksliniai tyrimai, mirštama

Mokslininkų skaičiavimais, kasmet padaroma apie 66 mln. „kliniškai reikšmingų" klaidų, kurios nuo 1700 iki 22 300 žmonių buvo lemtingos ir atnešė mirtį. Pavojingiausios tokios klaidos būna senyviems asmenims - tiems, kurie vartoja kelis medikamentus, - ir pacientams, kurie būna priežiūros įstaigose.

Dažniausiai klaidos daromos išrašant širdies vaistų, pvz., antikoaguliantų ar preparatų nuo trombocitų, ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Apie trečdalis visų žmonių, patenkančių į ligoninę, hospitalizuojama todėl, kad kuris nors iš šių medikamentų turėjo šalutinį poveikį. Maždaug pusės visų registruotų mirties atvejų priežastis buvo medikamentų sukelti skrandžio ir žarnyno kraujavimai.

Papildomai prie to, kad už tokias klaidas brangiai (savo gyvybe ar sveikata) moka pacientai, Jorko tyrėjai apskaičiavo, kad tai labai daug kainuoja ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams, kurie kasmet turi padengti 98,5 mln. GBP dydžio kompensacijų išlaidas. Ir netgi tai galėtų būti tik bendri apskaičiavimai, nes jie atlikti remiantis mažesniuoju skaičiumi apie pacientų skaičių, kuriems kilo išliekančios sveikatos problemos ar juos net ištiko mirtis. Jei būtų naudojamas didesnysis skaičius, bendra kompensacijų suma pasiektų net 2 mlrd. GBP per metus.

Pasak tyrėjų, statistika apie klaidas medikamentų terapijoje kelia nerimą, be to, panašūs rodikliai galėtų būti visose išsivysčiusiose šalyse, taip pat JAV ir bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje.

Tyrėjai taip pat nurodo, kad duomenys paimti iš ankstesnių tyrimų, kurie atlikti prieš 10 metų, ir todėl galėtų būti pasenę. Tikras vaizdas galėtų būti dar niūresnis.

Medicinos klaidų paplitimas ir ekonominė našta Anglijos nacionalinėje sveikatos tarnyboje. Sveikatos ir rūpybos intervencijų ekonominio vertinimo Tyrimų skyriaus užsakytas pranešimas, 2018

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2019 laikas 19:30 Receptai – Patiekalai Karališkas obuolių pyragas: stulbinančiai skanus
Skanus pyragas su trapia tešla, grietinėle ir traškiu pabarsimu. Tikrai karališkas.

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 17:47 Receptai – Patiekalai Tokio niekur negirdėjau. Dabar „Napoleoną“ gaminu tik ant keptuvės

Šuo receptu su manimi pasidalino mano draugo mama! Iki to karto bandžiau įvairius receptus, kaip pasigaminti nuostabų „Napoleoną“ , bet visada grįžtu prie šio recepto! Tuoj suprasite kodėl!

Skaityti daugiau

05.11.2019 laikas 17:31 Receptai – Patiekalai Eklerai Su Avietėmis

Sviestą ir vandenį pakaitinti. Sumažinti ugnį ir suberti miltus. Maišyti, kol susiformuos tešla. Atvėsinti ir nuolat maišant po vieną įmušti 3 kiaušinius. Konditeriniu švirkštu formuoti eklerus ir ištepti likusio kiaušinio plak...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau