Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Liepos » 22

Kasmet nuo netinkamai išrašytų medikamentų miršta beveik 22 000 žmonių

Vienas naujas tyrimas liudija, kad kiekvienais metais Anglijoje miršta 22 tūkst. asmenų, nes, išrašant receptą ar išduodant medikamentus, padaryta klaida.

Kasmet Anglijoje medikamentų terapijoje įvyksta apie 237 mln. klaidų.

Apie 72 proc. klaidų yra nekenksmingi (kai kurios aptinkamos anksčiau, nei pacientas pradėjo vartoti medikamentus), tačiau bent 26 proc. klaidų būna potencialiai pavojingos ir net gali sukelti žmogaus mirtį, tvirtina tyrėjai iš Jorko universiteto (The University of York).

vaistai, naujienos apie vaistus, moksliniai tyrimai, mirštama

Mokslininkų skaičiavimais, kasmet padaroma apie 66 mln. „kliniškai reikšmingų" klaidų, kurios nuo 1700 iki 22 300 žmonių buvo lemtingos ir atnešė mirtį. Pavojingiausios tokios klaidos būna senyviems asmenims - tiems, kurie vartoja kelis medikamentus, - ir pacientams, kurie būna priežiūros įstaigose.

Dažniausiai klaidos daromos išrašant širdies vaistų, pvz., antikoaguliantų ar preparatų nuo trombocitų, ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Apie trečdalis visų žmonių, patenkančių į ligoninę, hospitalizuojama todėl, kad kuris nors iš šių medikamentų turėjo šalutinį poveikį. Maždaug pusės visų registruotų mirties atvejų priežastis buvo medikamentų sukelti skrandžio ir žarnyno kraujavimai.

Papildomai prie to, kad už tokias klaidas brangiai (savo gyvybe ar sveikata) moka pacientai, Jorko tyrėjai apskaičiavo, kad tai labai daug kainuoja ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams, kurie kasmet turi padengti 98,5 mln. GBP dydžio kompensacijų išlaidas. Ir netgi tai galėtų būti tik bendri apskaičiavimai, nes jie atlikti remiantis mažesniuoju skaičiumi apie pacientų skaičių, kuriems kilo išliekančios sveikatos problemos ar juos net ištiko mirtis. Jei būtų naudojamas didesnysis skaičius, bendra kompensacijų suma pasiektų net 2 mlrd. GBP per metus.

Pasak tyrėjų, statistika apie klaidas medikamentų terapijoje kelia nerimą, be to, panašūs rodikliai galėtų būti visose išsivysčiusiose šalyse, taip pat JAV ir bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje.

Tyrėjai taip pat nurodo, kad duomenys paimti iš ankstesnių tyrimų, kurie atlikti prieš 10 metų, ir todėl galėtų būti pasenę. Tikras vaizdas galėtų būti dar niūresnis.

Medicinos klaidų paplitimas ir ekonominė našta Anglijos nacionalinėje sveikatos tarnyboje. Sveikatos ir rūpybos intervencijų ekonominio vertinimo Tyrimų skyriaus užsakytas pranešimas, 2018

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
30.10.2017 laikas 13:03 Receptai Rugiagėlės nuoviras gydo širdies ligas

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: Džiovinti smulkinti rugiagėlių žiedai, Verdantis vanduo.

Skaityti daugiau

10.10.2019 laikas 21:50 Receptai Tarkuotų Bulvių Blyneliai Su Sūriu (Video)
Bulves nulupkite, nuplaukite i sutarkuokite burokine tarka. Sudėkite tarkuotas bulves į virtuvinį rankšluostį ir gerai nusunkite.

Skaityti daugiau

26.08.2018 laikas 17:15 Receptai Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams
Sanarių skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams, receptai nuo sąnarių skausmo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomi...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 21:54 Kodėl CŽV manė, kad Bormanas buvo sovietų šnipas, o SSRS - amerikiečių šnipas, ir kur dingo Hitlerio «rudasis kardinolas»
Martinas Bormanas, per visą Trečiojo reicho egzistavimo laikotarpį, tapo neatsiejamu Adolfui Hitleriui, tačiau jo paslaptingas dingimas paskutinėmis karo dienomis sužadino daugybę spekuliacijų. Kaip šis „pilkasis kardinolas“ įgijo tokį stiprų poveikį...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau