Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (579) Komentarų: (0) (13.05.2018 - 21:10)

Žuvų taukai padeda mažinti insulto sukeltą žalą

Žuvų taukai gali padėti atkurti smegenų ir akių ląsteles, žuvusias dėl insulto, neurodegeneracinių ar tinklainės ligų. Omega-3 nesočiosios riebalų rūgštys kartu su baltymais padeda ląstelėms „persiprogramuoti".

moksliniai tyrimai, medicinos naujienos, insultas, žuvų taukai, omega3

„Ląstelių atsikūrimas gali prasidėti valandą po dokozaheksaeno rūgšties (DHR) suvartojimo" - aiškina tyrėjai iš JAV Luizianos valstijos universiteto (Louisiana State University), kuriems vadovavo prof. dr. Micolas Bazanas. Šis lipidų mediatorius automatiškai sintetina „signalines molekules" kurios vadinamos neuroprotektinu D1 (NPD1), kurį N. Sazanas atrado ir taip pavadino dar 2004 metais.

Per naują tyrimą prof. dr. N. Sazanas konstatavo, kad NPD1 stimuliuoja baltymo sintezę, kuris saugo nuo toksiškų laisvųjų radikalų, taip pat atkuria ląstelių pažeidimus smegenyse ir tinklainėje (pvz., tuos, kuriuos sukėlė insultas). Šis baltymas „pasirodo, yra labai svarbus ląstelių veiklos „perprogramavimui" ir jų išlikimui", - nurodo N. Sazanas.

Profesoriaus tyrimai papildo kitus tyrimus, per kuriuos jau įrodyta, kad DHR, kurio esama omega-3 nesočiosiose riebalų rūgštyse, yra gyvybiškai reikalingas sveikai smegenų veiklai, be to, jos saugo taip pat nervų sistemą ir regą.

DHR poveikio mechanizmas buvo aptiktas, kai prof. dr. N. Baza-nas su komanda tikrino DHR su laboratorinėmis pelėmis, kurioms dvi valandas buvo simuliuojamas insultas. Gydomasis poveikis pasireiškė po valandos, o stipriausias jis buvo po 6 valandų. CelI Death Differ 2017; 24:1091-9

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar