Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 2

Vaistai kietina kaulus

Vaistai nuo osteoporozes pasidarė perkamiausi pasaulyje (ypač tarp menopauzės sulaukusių moterų - tai amžiaus grupė, kuri labiausiai kenčia nuo osteoporozės), ypač po to, kai buvo pradėta abejoti palankiu pakaitinės hormonų terapijos (PHT) poveikiu. Šiuose vaistuose esama cheminės medžiagos, apie kurią sakoma, kad ji mėgdžioja kaulų atsinaujinimą skatinančias medžiagas, jau esančias organizme. Tačiau iš tiesų įprastiniai vaistai nuo osteoporozės tiesiog sulėtina kaulų atsinaujinimo procesą ir neleidžia osteoklastams dirbti savo darbo.

osteoporozė, kaulai, vaistai, sveikata, moksliniai tyrimai

Pasak dr. Susanos Ott, tų pacientų, kurie geria bisfosfonatus, kaulų biopsija rodo, kad kaulinio audinio atsinaujinimas sulėtėjo 95 proc. Bisfosfonatai kaupiasi kauluose ir ten nusėda. Gali būti, kad ilgą laiką geriant šiuos vaistus, kaulai pasidaro trapesni ir patys nebesugeba „suremontuoti" susidariusių pažeidimų.

Štai prie kokių išvadų dabar priėjo gydytojai. Per du tyrimus nustatyta, kad bisfosfonatų grupės medikamentai padidina netipinių - šlaunikaulių nuo klubo iki kelio ir jų viršutinės dalies iškart po dubenkauliu - lūžių riziką.

Tyrėjai pripažįsta, kad moterims, 5 ir daugiau metų vartojusioms bisfosfonatų grupės vaistus, 2,7 karto padidėja pavojus patirti netipinių kaulų lūžių, palyginti su tomis, kurios geria šiuos vaistus nereguliariai ar ne ilgiau nei 100 dienų.1

Kitame tyrime nurodoma, kad šie vaistai didina „kaulų nuovargio lūžių" (t. y. lūžių dėl normalaus kaulų krūvio) riziką. Ši grėsmė išnyksta po metų, kai vaistų vartojimas nutraukiamas. Per tyrimą, kuriame dalyvavo 12 777 moterys, vyresnės nei 55 metų, 59 patyrė vadinamuosius „kaulų nuovargio lūžius", iš šių moterų 46 gėrė bisfosfonatų grupės medikamentus.2

Dabar jau žinoma, kad asmenims, vartojantiems minėtus vaistus, yra padidėjusi ir žandikaulio osteonekrozės rizika, kai kauliniai audiniai nebeatsinaujina išrovus dantį. Tokiais atvejais gali kilti kaulų infekcija ir atsirasti lūžių arba reikia daryti operaciją, per kurią būtų pašalinta apmirusio kaulo dalis (taip būna vėžiu sergantiems pacientams, gaunantiems šių vaistų).3

Dr. Susana Ott teigia, kad daugybė žmonių laiko bisfosfonatų grupės medikamentus kaulinių audinių formavimo preparatais, bet tyrimai rodo, kad šie tiesiog kietina kaulus.

Be to, reikia atsižvelgti į tai, kad vaistai turi šalutinį poveikį, pvz., gali sukelti širdies aritmiją (prieširdžių virpėjimą), aukštą kraujospūdį, anoreksiją, kaulų ir sąnarių skausmą ir anemiją, dėl kurių didėja... osteoporozės rizika.

Nuorodos:

  1. JAMA, 2011; 305:783-9
  2. N Engl Med, 2011; 364:1728-37
  3. J Natl Concer Inst, 2007; 99:1016-24
Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.07.2020 laikas 20:12 Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame lėktuvas pakibo ore
Internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame aiškiai matyti, kad, tariamai lėktuvas kabo ore. Bet ar tai tikrai gali būti, ar tai tik optinė iliuzija, ar tai photoshopas?

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 20:31 Skambutis iš vandenyno gelmių, užtrukęs dvi paras ir kainavęs 28 gyvybes

Ši istorija yra apie labai ilgą telefono skambutį. Būtent skambutį – kai telefono aparatas skleidžią garsų signalą “dziiiiiiiin”. Ko gero, tai buvo pats ilgiausias telefono skambutis pasaulyje. Gaila, kad šalia nebuvo Gineso rekordų knygos atstovų, kurie būtų tai užfiksavę.

...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 19:09 Senoviniai Statainiai Olantaitambas, Peru
Pavadinimas „Olantaitambas” (Ollantaytambo) kilęs iš kečujų kalbos ir sudarytas iš dviejų dalių. “Olanta” buvo tikrinis daiktavardis, “tambo” reiškia “miestą, kur keliautojas gauna prieglobstį, maisto ir pagalbą”. Olantos vardas mus pasiekė per žodinę kūrybą, kurios pagrindu XVIII amžiuje šventikas ...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:25 Q naujienos: Kai gyvenimas kitų sąskaita baigiasi
JAV JT užprotestavo Kinijos siekį užimti geltonąją jūrą. Kinija būriuoja pajėgas prie rytų Ladako, bręsta konfliktas su Indija. Australai užkirto kelią aukso kasyklos pardavimui Kinijai. JAV rinkimai išties yra lemiama kas bus toliau su Kinija....

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 20:48 Didžioji Varnalėša. Vaistinis Panaudojimas

Varnalėšą, dėl kibių žiedinių graižų, kurie kabinasi už drabužių ir kurių ne taip lengva atsikratyti, sunku būtų supainioti su kokiu nors kitu augalu. Skirtingai nuo kitų šio dvimečio augalo rūšių (jų yra apie 10), ji dar vadinama didžiąja varnalėša.

...

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 19:46 Liaudies Medicina: Vonios gelbsti nuo gripo
Žiemos pabaiga, pavasario pradžia - gana pavojingas laikas, kai dar gali siausti visokie peršalimai ir net gripas. Aš šia liga nesirgau jau kelerius metus. Matyt, dėl to, kad žiemą palaikau savo imunitetą specialiomis voniomis. Apie šį metodą pirmiausia sužinojo mano žmona, perskaitė kažkokioje knyg...

Skaityti daugiau