Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Kosmosas » Peržiūrų: (335) Komentarų: (0) (31.05.2018 - 08:07)

Plutonas gali būti didžiulė kometa

Plutonas gali būti sudarytas iš milijardo į rutulį sulipusių kometų. Jo cheminė sudėtis rodo, kad tokia gali būti jo kilmė ir kaidaise jame galbūt netgi tyvuliavo skystas vandenynas, rašo planet-today.com

kometos, kosmosas, planeta, Plutonas, Saulės sistema, Vanduo

© NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute 

Plutone pilna azoto. Jo yra is chock full of nitrogen. Dabar jo yra retutėje atmosferoje ir kietu pavidalu – iš azoto turtingo ledo sudarytame ledyne Sputnik Planitia.

Pagrindinė Plutono ir kitų Saulės sistemos pakraščių objektų susidarymo hipotezė teigia, kad jie susidarė iš kometų, ir naudojant 2015 metų New Horizons misijos duomenis, buvo paskaičiuota, kad Plutonas irgi galėjo taip susidaryti.

Tik Plutono paviršiuje buvo visai nedaug anglies monoksido, o kometose to gėrio pilna. Tad, kur jis dingo? Gal jis po azoto ledu, arba sureagavo, nes jis daug aktyvesnis už azotą.

kometos, kosmosas, planeta, Plutonas, Saulės sistema, Vanduo

© NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute 

Jei Plutone yra skysto vandens okeanas ar tiesiog skysto vandens, su juo monoksidas galėjo sureaguoti – taip Plutone liktų šių reakcijų produktai, o paties monoksido – labai mažai.

New Horizons duomenyse būta užuominų, kad Plutone po kilometrų storio ledu gali būti skysto vandens, tačiau pakankamai duomenų neturime.

Jie Plutonas sudarytas iš kometų, pasitvirtintų hipotezė, kad Saulės sistemos pakraščių kūnai irgi taip susidarė tokiu būdu.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: Saulės sistema, kometos, kosmosas, Plutonas, Planeta, vanduo
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip išvalyti plaučius per 3 dienas...

Ar rūkote ar ne, mūsų plaučiai turi būti reguliariai valomi, net dūmų įkvėpimas, pramoninių ir automobilių tarša gali pakenkt...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vėžys mėgsta cukrų: priešvėžinė dieta...

Daugiau kaip prieš šimtą metų gydytojai nustatė, kad piktybinius auglius galima “numarinti badu” - arba dieta, ar...

Ligos, mutacijos
«Mėlyno» šerno paslaptis...

Praėjusių metų rugsėjį, socialinių tinklų „Reddit“ ir „Imgur“ naudotojas GlendilTEK išpublikavo nuotraukų albumą, kuriame buvo p...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Auksinis pieno receptas nuo kosulio...

Pienas - vertingas produktas, kurį pakeisti niekuo negalimą. Išskyrus, jo maistinių savybių, pienas turi ir gydomųjų savybių....