Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mokslo Afiša » 2018 » Kovo » 6

Protu nesuvokiami eksperimentai, atlikti su žmonėmis

Žmonių dalyvavimas moksliniuose eksperimentuose visada buvo karštų ginčų sritis. Iš vienos pusės, tokie bandymai leidžia mums gauti daugiau informacijos apie žmogaus organizmą, kuri gali būti be galo naudinga. Kita vertus, šios problemos etiškumas reikalauja peržiūrėjimo.

eksperimentai, mokslas, medicina, paranormal.lt

Optimalaus santykio tarp šių dviejų faktorių paieška, matyt, ir yra geriausias sprendimas. Idealiame pasaulyje turėtų būti vykdomi eksperimentai, kuriuose negatyvios pasekmės žmogui būtų minimalios. Tačiau šiame listverse.com portalo straipsnyje kalbama apie eksperimentus, visiškai nesisiejančius su šia koncepcija. Sunku net įsivaizduoti, kokį skausmą patyrė šie nelaimingieji, tapę badomaisiais triušiais tiems, kas mėgsta vaidinti dievus.

Chirurginis psichinių ligų gydymas

Amerikiečių gydytojas Henry Cottonas manė, kad lokalizuotos infekcijos – pagrindinės beprotystės priežastys. Po to, kai H. Cottonas 1907 metais tapo psichiatrinės ligoninės JAV Trentono mieste vadovu, jis pradėjo diegti procedūrą, jo paties pavadintą bakteriologija. Jis atliko tūkstančius operacijų – visas be pacientų leidimo. Operacijos pradžioje buvo šalinami dantys ir glandai, o jei to nepakakdavo, šalindavo ir vidinius organus, kuriuos laikydavo problemos šaltiniu. H. Cottonas taip tikėjo savo metodika, kad naudojo ją ir sau, ir savo šeimai: pašalino dantis savo žmonai ir dviem vaikams.

H. Cottonas tvirtino, kad jo gydymas buvo itin efektyvus, todėl jis nekreipdavo dėmesio į kritikus, kurie jo metodą laikė siaubingu. Jis teisinosi dėl 49 žmonių mirčių tuo, kad pacientai turėjo mirtinos stadijos psichozę dar prieš operacijas. Vėliau nepriklausomas tyrimas parodė, kad H. Cottonas gerokai pagražino savo rezultatus. Po jo mirties 1933 metais operacijos nebebuvo vykdomos, o H. Cottono pažiūros buvo užmirštos. Tiesa, nepaisant savo visiškai iškreipto požiūrio į mediciną, H. Cottonas iš tiesų nuoširdžiai degė noru padėti pacientams.

Apipylimas verdančių vandeniu

Panašus šiltinės gydymo metodas, labiau primenantis kankinimus, buvo naudojamas gydytojo Walterio Joneso 1840-aisiais. Ilgus mėnesius savo metodą jis bandė ant vergų, užsikrėtusių šia liga. Gydytojas detaliai aprašė, kaip vieną 25 metų amžiaus vyrą privertė visiškai nusirengti ir atsigulti ant pilvo. Po to jis jam ant nugaros išpylė 19 litrų verdančio vandens.

Šiuo vieninteliu kankinimo epizodu viskas nesibaigė: procedūrą buvo „būtina“ kartoti kas keturias valandas – tiek laiko, pasak W. Joneso, pakakdavo, kad būtų atstatytas kapiliarų kraujotaka. Vėliau W. Jonesas pareiškė, kad jo gydymo metodas padėjo daugybei žmonių, nors tai nepatvirtino nei vienas nepriklausomas ekspertas. Ir nenuostabu.

Poveikis smegenims elektra

Mintis apie elektra nutrenkiama žmogų skamba nelabai maloniai, tačiau gydytojas Robertsas Bartholow iš Cincinačio galvojo kitaip – jis elektros srovę pasiuntė tiesiai į vieno iš savo pacientų smegenis. 1847 metais R. Bartholow pacientė kentėjo nuo ant kaukolės susidariusios opos. Opa taip giliai persmelkė kaulą, kad buvo galima matyti moters smegenis.

Pacientei leidus, gydytojas įstatė elektrodus tiesiai į smegenis ir, paleidęs elektros srovę, pradėjo stebėti. Per ateinančias keturias dienas jis pakartojo savo eksperimentą aštuonis kartus. Iš pradžių pacientė jautėsi gerai, tačiau vėliau pateko į komą. Netrukus ji mirė.

Visuomenės pasipiktinimas buvo toks didelis, kad R. Bartholow teko bėgti iš valstijos ir tęsti darbą kitoje vietoje. Vėliau jis apsigyveno Filadelfijoje ir dėstė medicinos koledže.

Šoko terapija ir LSD vaikams

Didžiausią šlovę Laurettai Bender turbūt pelnė Geštalto testo sukūrimas. Šiuo testu galima įvertinti kognityvinius ir motorinius vaiko sugebėjimus. Vis dėlto L. Bender taip pat vykdė ir prieštaringus tyrimus. Jai dirbant psichiatre penktajame dešimtmetyje, L. Bender kasdien 98 vaikams atlikdavo šoko terapiją, bandydama išgydyti juos nuo vadinamosios „vaikų šizofrenijos“.

Ji pranešė, kad šoko terapija buvo labai sėkminga. Tačiau vien tik jos, pasak L. Bender, buvo negana: ji vaikams duodavo ir dideles haliucinogeninių narkotikų, tokių kaip LSD ir psilocibinas, dozes. Kartais vargšai vaikai gaudavo narkotikų kelias savaites iš eilės. Ir nors tai niekada nebuvo įrodyta, buvo spėjimų, kad finansavimą savo tyrimams moteris gaudavo iš plačiai pagarsėjusios CŽV programos „MKUltra“.

Sifilio eksperimentas Gvatemaloje

Profesorius, kuris 2010 metais vykdė žymųjį Taskigio tyrimą, aptiko, kad ta pati amerikiečių organizacija atliko analogišką eksperimentą Gvatemaloje. Tai paskatino Baltuosius Rūmus suformuoti tyrimo komitetą, kuris išsiaiškino, kad 1946 metais JAV valdžios finansuojami tyrėjai tyčiai infekavo sifiliu 1300 gvatemaliečių.

Tyrimas, kuris tęsėsi 2 metus, buvo nukreiptas į tai, kad būtų nustatytas penicilino poveikis jau užkrėstų pacientų gydymui. Tam jie sumokėjo prostitutėms, kurios paskleidė ligą tarp karių, kalinių ir psichiškai nesveikų žmonių, kurie net nenutuokė, kad buvo užkrėsti. Eksperimento metu mirė 83 žmonės.

Barackas Obama buvo priverstas atsiprašyti Gvatemalos prezidento ir žmonių.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.10.2021 laikas 22:04 Sveikas 16-metis berniukas Kalifornijoje mirė gavęs antrąją "Pfizer" vakcinos nuo koronaviruso dozę
Visiškai sveikas 16 metų berniukas Kalifornijoje mirė nepraėjus nė mėnesiui po to, kai jam buvo suleista antroji Pfizer-BioNTech kompanijos Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinos dozė. Paauglys antrąją "Pfizer-BioNTech" vakcinos dozę gavo balandžio 3 d., o mirė balandžio 27 d....

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 20:34 Kaip nustatyti žmogaus charakterį pagal valgį?
Mums taip tik atrodo, kad mes viską žinome apie save. Kiekvienas žmogus - tai atskiras pasaulis, kurį reikia pažinti visą gyvenimą. Apie kažkokius charakterio bruožus mums papasakos artimieji ir draugai, kažką savyje mes pastebime patys, kažką nustatyti padeda įvairūs psichologiniai testai....

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 19:26 Su šeivamedžiu draugausi - ligų nežinosi!
Ne daug kas žino, kad, reguliariai vartojant juodauogius šeivamedžius, galima išgydyti mastopatiją, dusulį, krūtinės karkalus, kosulį, galvos skausmus, atkurti regėjimo ryškumą ir atmintį, išvalyti organizmą ir kraują, atsikratyti vidurių užkietėjimo, sulėtinti senėjimo procesus, įveikti pavasarinę ...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 18:33 Trečiojo Reicho skraidančios lėkštės

Iš įvairių informacijos šaltinių - liudininkų pasakojimų, istorinės ir mokslo populiarinimo literatūros, Trečiojo Reicho archyvinių dokumentų - galima sužinoti, kad prieš Antrojo pasaulinio karo pradžią ir per jį vokiečių mokslininkai ir inžinieriai sukonstravo, pagamino ir išbandė disko formos s...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 17:06 1993 metų filmas "Visa griaunantis" nurodė ateitį
Keista, bet dabar šis filmas, kažkaip įgauna naują prasmę apie ateitį, ir kur dabar valdžia keliauja ir kam tai naudinga. Štai keletas pastebėjimų iš daugelio. Jei pastebėsi, labai didelė policijos kontrolė. O, kaip vykdoma kontrolė?...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 16:27 Receptai | Patiekalai Kepta žuvis: Raudės ir kuojos keptos kepimo popieriuje (orkaitėje)
Kai tik mano virtuvėje atsiduria raudžių ar kuojų, iškart bėgu kepti žuvies pagal šį receptą. Jis mūsų šeimoje labai seniai pamiltas ir mes jo niekada nekeitinėjame. Didžiausią darbą už mane atlieka orkaitė, ingredientai visai paprasti ir man tai labai patinka. Mėginam!...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 16:27 Receptai | Patiekalai Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais

Kadangi pasitaruoju metu sulaukiu prašymų pasidalinti ne tik įvairiais saldžiais ar rimtais patiekalais, bet ir kuo sveikesniu nuo šiol kartas nuo karto tą ir bandysiu padaryto. Aš savo virtuvėje tikrai labai mėgstu eksperimentuoti, išmėginti ne tik naujus kepinius, bet ir kitų patiekalų receptus...

Skaityti daugiau

14.10.2021 laikas 10:49 Receptai | Patiekalai Šaltalankių arbata su imbieru - nauda ir kaip paruošti?
Pirmiausia reikėtų žinoti, kad šaltalankio uogos yra itin naudingos ir savyje turi daugy gydomųjų savybių. Juose galite rasti įvairių vitaminų, mikroelementų bei organinių rūgščių.

Skaityti daugiau