- 07.05.2018
- 5.0 Reitingas
- 4250 Peržiūros
- Komentarai
Pavasaris – ne tik atbundančios gamtos, bet ir padidėjusio noro gražintis metas. O kiekviena grožio procedūra prasideda nuo... švaros. Tad jei nori išties sužydėti ir atsinaujinti – metas išvalyti savo organizmą.
Gera žinia: kad ir kiek būtum sau kenkusi gazuotais vaisvandeniais, greitu maistu ir netgi žalingais įpročiais, tavo kūnas turi nuostabią savybę – jis pats intensyviai šalina iš organizmo tai, kas nereikalinga.
Bloga žinia: nemaža dalis toksinų vis tiek lieka. Jei ketini numesti svorio, organizmo valymas – dar svarbiau. Dauguma toksinų, esančių mūsų kasdieniame maiste ir ore, kuriuo kvėpuojame, saugomi riebalų ląstelėse. Kai pradedi mesti svorį, riebalų ląstelės dega, toksinai atsipalaiduoja ir patenka į kraujotaką. Štai kodėl tuomet padėti organizmui švarintis – ypač svarbu. Be to, organizmo valymas padeda svorį mesti efektyviau.
Kai kūne susikaupia per daug toksinų, gauni tam tikrus signalus: nuolatinis nuovargis, susilpnėjęs imunitetas, tampa sunku susikaupti. Pažįstama būsena? Vadinasi, pats metas griebtis organizmo valymo. Beje, tam visai nereikia specifinių maisto papildų ar radikalios dietos – užteks papildyti savo valgiaraštį organizmą valančiais produktais. Ir, žinoma, apriboti suvartojamų kalorijų kiekį: valant organizmą per dieną nerekomenduojama viršyti 1000-1200 kcal per dieną.
Burokėliai.
Burokėliuose gausu betalainų (raudono pigmento), kuris turi priešuždegiminių ir detoksikuojančių savybių. Pastebėta, kad šios medžiagos taip pat stabdo auglio ląstelių augimą. Deja, šios gerosios savybės gana greitai prarandamos burokėlius verdant, taigi nei barščiai, nei raudonoji mišrainė organizmo valyti nepadės. Verčiau gaminkis nevirtų burokėlių salotas arba juos sutarkuok ir patroškink vos keletą minučių.
Kiaulpienių arbata.
Nors kol kas dar turime progų pakeiksnoti niekaip nesitraukiančią žiemą, jau visai netrukus pievas nuklos geltonas pienių kilimas. Tebūnie tai priminimas tau nueiti į vaistinę ir nusipirkti kiaulpienių šaknų, iš kurių gali pasigaminti organizmą valančios arbatos. Kiaulpienių arbata padeda valyti kepenis ir inkstus, šalinantis iš organizmo skysčio perteklių. Tokia arbata taip pat mažina organizme cholesterolio kiekį, reguliuoja cukraus koncentraciją kraujyje ir stiprina imuninę sistemą. Beje, atvėsinta ši arbata puikiai valo odą – gali naudoti vietoje toniko.
Obuoliai.
Obuoliuose esantis pektinas padeda iš organizmo šalinti radioaktyviąsias daleles. Daugiausia pektino – obuolių žievelėse. Pektinas prisijungia kenksmingųjų medžiagų molekules ir kartu su jomis pašalinamas iš organizmo. Pektino taip pat gausu kriaušėse, citrusiniuose vaisiuose.
Česnakas.
Taip, jo suvalgius kvapas iš burnos – ne pats geriausias. Tačiau ši pikantiška prieskoninė daržovė aktyvuoja kepenų enzimus, kurie padeda šalinti iš organizmo toksinus. Česnakuose gausu alicino ir seleno, kurie taip pat yra svarbūs valant organizmą. Be to, česnakas yra natūralus antibiotikas, padedantis neutralizuoti ligas sukeliančias bakterijas. Todėl jei šį vakarą nesi numačiusi nei pasimatymų, nei susitikimų – įpjaustyk daugiau česnako į savo salotas. O jei paskui prireiks skubiai atgaivinti burnos kvapą, pakramtyk petražolių ar kavos pupelių, paskui praskalauk burną vandeniu.
Citrina.
Valant organizmą rekomenduojama gerti daug vandens su citrina arba medumi pagardintų skiestų citrinos sulčių. Ne paslaptis, citrina – vienas geriausių būtų papildyti organizme vitamino C atsargas, kas ypač svarbu po žiemos, kai pavasario šiluma dar neskuba ateiti. Tačiau tuo vitamino C nauda nesibaigia. Stebuklingasis vitaminas pakeičia organizme esančių toksinų struktūrą taip, kad jie lengviau ištirptų vandenyje, taigi ir greičiau pasišalintų su šlapimu. Todėl gardink citrina kiekvieną savo vandens ir arbatos stiklinę, o kasdien pusryčiams suvalgyk po greipfrutą.
Vanduo.
Kad ir kokias priemones naudotum organizmo valymui, svarbiausia – gerti daug vandens. Ir visai nebūtina tam pirkti mineralinio ar stalo vandens plastikiniuose buteliuose. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad Lietuvoje vandentiekio vanduo yra švarus, jį galima gerti tiesiai iš čiaupo, nevirintą. Tiesa, iš čiaupo teka kietas vanduo, – tai šiek tiek atsiliepia vandens skoniui, bet tau – tik į sveikatą: vartojančių kietą vandenį žmonių mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra 25 proc. mažesnis!
Reikia nepamiršti, kad tik sveiki ir tinkamai naudojami produktai gali atnešti visokeriopą tavo organizmui naudą!
Nesuklysta tik dėl kiaulpienių, bet ir tai net neparekomenduota patiems žmonėms prisirinkti kiaulpienių žiedu, kurie labai puikiai tinka į kokteilius su vaisiais. Tuos žiedus galima užšaldyti kameroje ir vartoti visus metus. Arba džiovinti ir gerti arbata.
Citrina yra hibridas, todėl reiktų rinktis žalia citrina - Laima, tik žiūrėti, kad butų su sėklomis.
Vanduo iš krano yra tragiškas. Nusineškit kur į laboratorija ištirti ir pamatysit patys. Nors daugelis arbatinuko nespėja valyti. Tai belieka įsivaizduoti, kaip atrodo žmogaus kūnas ir užterštumas po tokio vandens.
Obuolius valgyti naminius, nes iš pirktinių žievės naudingumo nerasta tikrai! Stengtis pirkti iš močiučių ir patikimu eko ūkiu.
Beje, burokėlis turi aukšta glikemijos indeksą. Taip, gal ir ne pro šalį retkarčiais žalios salotos. Bet tada reikia pasiruošti burokėlį ir pamarinuoti ji Laimo ( žaliosios citrinos ) sultyse, bent jau per naktį.
Na o česnakas kaip reikiant degina kraujagyslių sieneles. Jo nevartoja nei vienas rimtas sveikuolis!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau