- 18.08.2019
- 5.0 Reitingas
- 1019 Peržiūros
- Komentarai
Beveik visoms lėtinėms problemoms, išskyrus ypatingus atvejus, esama geresnių alternatyvių sprendimų. Jei jus peršovė, sužeidė ar partrenkė automobilis, jei ištiko širdies priepuolis ar infarktas, BŪTINA skubiai kreiptis medicininės pagalbos, ir tokiais atvejais šiuolaikinė Vakarų medicina iš tikrųjų pagelbės. Kitais atvejais kai kurių vaistų geriau vengti.
10 vaistų, kurių reikėtų vengti, kiek tik įmanoma
Jau dešimtis metų ieškome vaistų, kurie galėtų ką nors išgydyti. Neskaitant antibiotikų, tokių rasti nepavyko.
Beveik visi prieinami medikamentai palengvina būklę, numalšina ar nuslopina simptomus, bet negydo. Nepaisant farmacijos pramonės pastangų įtikinti mus, kad vaistai lazerio tikslumu veikia konkrečius organizmo receptorius, turime pripažinti, kad organizme esama daug tarpusavyje nesusijusių sistemų su identiškais receptoriais - kaip tik todėl vaistai dažnai paveikia kitą organizmo dalį ir sukelia šalutinį poveikį.
Štai 10 medikamentų, kurių, jei tik įmanoma, geriau nevartoti ir ieškoti alternatyvių metodų.
1. Antros kartos vaistai cholesterolio koncentracijai mažinti.
Jie ne tik neveiksmingi, bet ir kenkia kepenims.
2. Oralinė kontracepcija ir pakaitinė hormonų terapija.
Randama vis daugiau įrodymų, patvirtinančių šių vaistų ryšį su vėžiu, nors vaistų gamintojai stengiasi apie tai nutylėti.
3. Navikų nekrozės veiksnio (TNF) blokatoriai.
Vaistai, kurie turėjo pakeisti skausmą malšinančius COX-2 inhibitorius, gali sukelti tuberkuliozę ir vėžį.
4. Anticholinerginiai vaistai.
Jie turi ilgą šalutinių reiškinių sąrašą, įskaitant demenciją.
5. Statinų grupės medikamentai.
Gali sukelti vėžį ir tikrai sukelia raumenų silpnumą.
6. Antiepilepsiniai vaistai.
Gali sukelti polinkį į savižudybę ir sunkius kepenų pažeidimus. Naujausios kartos vaistai, pvz., levetiracetamas, topiramatas ir vigabatrinas, trigubina savižudybių riziką.4
7. Antidepresantai.
Gali sukelti nerimą, polinkį į savižudybę, priklausomybę. Dažnai mus prie jų prijaukina remiantis neteisingu pradiniu nusistatymu: smegenyse nėra cheminio disbalanso, kurį reikėtų taisyti.
8. Atipiniai antipsichotiniai vaistai.
Tyrimai rodo, kad naujausios kartos medikamentai, įskaitant zapiną, kvetiapiną ir risperidoną, vis dėlto nėra geresni už senesnius vaistus ir senjorams gali sukelti Alzheimerio ligą bei paspartinti protinių gebėjimų prastėjimą senatvėje. Be to, jie skatina depresiją ir
seksualinę disfunkciją, taip paaštrindami bet kokius psichinius sutrikimus.1
9. Aspirinas.
Šis „puikiausias" vaistas dėl viso pikto, kuris dažnai geriamas širdies ligų ir insulto profilaktikos tikslais, iš tikrųjų 7 kartus padidina insulto riziką.3 Jis gali ir sukelti sunkių skrandžio ir žarnyno kraujavimų. Kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo taip pat gali pakenkti širdies ir kraujagyslių sistemai, skrandžiui bei žarnynui.
10. Bisfosfonatai.
Šie vaistai nuo osteoporozės gali sustabdyti kaulų tankio mažėjimą, bet jie taip pat susiję su prieširdžių virpėjimu -
širdies liga, galinčia sukelti insultą.2
- Clin Neuropharmacol, 2005; 28:133-5
- N Engl J Med, 2007; 356:1809-22
- Lancet Neurol, 2007; 6:487-93
- Neurology, 2010; 75:335-40
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau