- 31.01.2018
- 5.0 Reitingas
- 5107 Peržiūros
- Komentarai
Apie svogūnų kaukių plaukams efektyvumą girdėti teko daugeliui, tačiau patikrinti, ar jos tikrai tokios veiksmingos, ryžtasi mažuma...
Svogūnas – vienas iš pagrindinių gydomųjų kaukių komponentų, tiesiog stebuklingai stiprinantis plaukų šaknis ir skatinantis augimą. Gal vaikystėje tėvai arba seneliai jums pasakojo apie svogūnų naudą, kad jie padeda ilgiau išsaugoti sveikatą ir panašiai. Atėjo metas išmėginti juos ne tik kulinarijoje!
Svogūnų kaukių nauda
Svogūnų sultyse yra labai daug vitaminų ir mikroelementų (pavyzdžiui, cinko, kuris jaunina odą, ir silicio), būtinų, kad plaukai atrodytų sveiki ir gražūs. Keturi B grupės vitaminai, vitaminai C ir E – būtent tai, ko trūksta šiuolaikinių moterų plaukams. Taip pat svogūnuose yra ir keratino – baltymo, būtino plaukų augimui. Darydami svogūnų kaukes, jūs ne tik pagydysite savo „augmeniją“, bet ir paskatinsite jos augimą. Rezultatas – žvilgantys, stiprūs ir greitai augantys plaukai! Dar vienas privalumas – reguliarios procedūros neleis plaukams per anksti pražilti.
Daugelis bijo ašarų lavinos ir aštraus kvapo. Baimintis neverta: ašaras nušluostyti lengva, o kelis kartus perplovus plaukus šampūnu ar pasitelkus kitas gudrybes kvapas išnyks. O štai svogūnų dėka pasiekti puikūs rezultatai – liks. Ir ne vienai dienai.
Kaukių plaukams receptai labai paprasti:
3 valgomuosius šaukštus svogūnų sulčių įtrinkite į plaukų šaknis, procedūrą atlikti 1–2 kartus per savaitę. Galvą apsukite rankšluosčiu, po kurio laiko išplauti galvą su šampūnu. Jei plaukai sausi, kaukę laikykite apie valandą, jeigu normalūs – apie 2 valandas, jei riebūs – 3 valandas
Labai sausiems plaukams tinka tokia kaukė: sumaišykite 2 valgomuosius šaukštus svogūnų sulčių su tokiu pat kiekiu ricinos arba varnalėšų aliejaus. Galvą apvyniokite rankšluosčiu, po 40–50 minučių išplaukite su šampūnu.
Jei plauki silpni, pažeisti, tuomet pasidarykite šią kaukę, kuriai reikės: sutarkuoto svogūno, augalinio aliejaus, kiaušinio trynio ir medaus – po arbatinį šaukštelį kiekvieno ingrediento. Tepkite kaukę ant galvos, apsukite rankšluosčiu. Po valandos išplaukite su šampūnu.
Jei kamuoja pleiskanos, pasigaminkite tokią kaukę: sumaišykite svogūnų sultis, konjaką ir varnalėšų šaknų nuovirą. 1 daliai konjako reikės 4 dalių svogūnų sulčių ir 6 dalių varnalėšų šaknų nuoviro. Šiuo skysčiu tepkite galvos odą. Po 3 procedūrų pleiskanos išnyks.
Dar viena puiki plaukų priežiūros priemonė – svogūnų lukštų nuoviras. Jis stiprina plaukus, suteikia spalvai sodrumo, naikina pleiskanas. 30–50 gramų svogūnų lukštų užpilkite stikline vandens ir virinkite 15–20 minučių. Tada palaukite bent pusvalandį ir gautą skystį perkoškite. Išplautus sausus plaukus reikia suvilgyti nuoviru ir būtinai leisti jiems išdžiūti natūraliai, nes tik tokiu atveju poveikis bus efektyviausias.
Svogūnų ir mielių kaukė: išspauskite 2 valgomuosius šaukštus svogūnų sulčių ir sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu mielių, 1 šaukšteliu ricinų aliejaus, 2 šaukštais karšto vandens ir 1 šaukšteliu varnalėšų aliejaus. Palikite masę nusistovėti 10 minučių ir ištepkite ja plaukus. Po 30–40 minučių išplaukite su šiltu vandeniu ir šampūnu.
Svogūnų kaukė su medumi: stiklinėje arba puodelyje išmaišykite 1 šaukštelį jūros druskos, 1 šaukštelį konjako, 1 šaukštelį kefyro, 1 šaukštelį medaus ir 2 šaukštus svogūnų sulčių. Išsuktą masę tepkite ant plaukų, apvyniokite juos maistine plėvele ir šiltu rankšluosčiu (jeigu patogiau, galite užsidėti nereikalingą žieminę kepurę). Po valandos išplaukite su šiltu vandeniu ir neutraliu šampūnu.
Česnakų ir svogūnų kaukė: iš pradžių paruoškite dviejų aliejų mišinį – į 2 šaukštus varnalėšų aliejaus įlašinkite 5 lašus eterinio rozmarinų aliejaus. Tada į jį įpilkite 1 šaukštelį česnakų sulčių ir 2 – svogūnų, kiaušinio trynį ir šaukštą konjako. Kaukė tepama ant sausų plaukų ir laikoma pusvalandį, po to išplaunama vandeniu ir šampūnu.
Svogūnų kaukė, skatinanti plaukų augimą: lygiomis dalimis sumaišykite svogūnų, morkų ir citrinų sultis, pridėk 1 šaukštelį migdolų arba varnalėšų aliejaus ir poroje šaukštų vandens ištirpintą 1 šaukštelį sausų mielių. Palikite mišinį nusistovėti 5–7 minutes, ištepkite juo galvos odą ir plaukus. Apsukite galvą maistine plėvele bei rankšluosčiu, po pusvalandžio išplaukite.
Aromatinė svogūnų kaukė: sumaišyk 1 kiaušinio trynį, 2 šaukštus svogūnų sulčių, 1 šaukštą ricinų aliejaus ir 1 šaukštą medaus, įlašink po 2 lašus eterinio rozmarinų, levandų ir šalavijų aliejaus. Kaukę laikyk pusvalandį, nuplauk kaip įprastai – su vandeniu ir šampūnu.
Kaip panaikinti svogūnų kvapą
Daugelis vengia naudoti kaukes plaukams iš svogūnų dėl po to liekančio nemalonaus kvapo. Tačiau šią problemą išspręsti nesunku. Tereikia žinoti keletą taisyklių ir pasinaudoti mūsų patarimais.
Į bet kurią kaukę su svogūnų sultimis galima įpilti tokį pat kiekį citrinų sulčių, arba įmaišyti truputį banano minkštimo. Neblogai veikia ir eterinis ramunėlių aliejus (į kaukę įlašinkite ne daugiau kaip 7 lašelius).
Nelaikykite kaukės per ilgai. Kuo ilgiau laikysite, tuo sunkiau bus atsikratyti kvapo. Paprastai prie kiekvieno recepto būna nurodytas maksimalus laikas, kiek galima laikyti kaukę. Viršyti jo nerekomenduotina.
Labai gerai perkoškite svogūnų sultis – itin daug nemalonaus kvapo suteikia būtent smulkios svogūno dalelės.
Daugumą kaukių su svogūnais geriausia išplauti su vėsiu vandeniu. Procedūra turėtų trukti ilgiau, net jeigu jums atrodo, kad plaukai jau švarūs.
Išskalaukite plaukus bet kokiomis citrusinių vaisių sultimis arba obuolių actu parūgštintu vandeniu (obuolių actas ir vanduo maišomi lygiomis dalimis).
Po kaukės plaukus galima ištepti balzamu su kvapiųjų kanangų eteriniu aliejumi – jo aromatas padeda pašalinti svogūnų kvapą.
Ypač atsargiai naudokite svogūnų kaukes, jeigu jūsų plaukai natūraliai raudoni, garbanoti, jeigu juos dažnai dažote, taip pat – po cheminio sušukavimo.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau