Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Birželio » 4

Vaistažolė, kuri išspręs 99 problemas, bet tik su sąlyga, jei tinkamai paruošite

Nuolatos ant visų pykstate ar susinervinate dėl smulkmenų? O galbūt niekaip negalite džiaugtis gyvenimu, nes vis kankina bloga nuotaika? Viena Lietuvoje auganti žolelė gali padėti išspręsti šias problemas.

Jonažolė – vaistas nuo 99 ligų, sakydavo liaudies medicina. Ją jau greitai bus galima pradėti rinkti ir vartoti, tačiau netinkamai paruošta naudos duos nedaug.

Galima valgyti žalią, gerti arbatą, trinti į miltus

Jonažolė yra labai geras augalas, kuris padeda nervų sistemai. Kai „nelaiko“ nervai, prasta nuotaika, sunku kažką pradėti, viskas negerai – ji labai padės. Jei kartu pridėtume ir gaurometį, būtų dar naudingiau. Tačiau ir pati viena jonažolė tonizuoja, todėl tinkama ryte vietoje kavos, taip pat gerina kraujospūdį. Vis dėlto jos nepatartina vartoti vėlai vakare ar naktį, nes norėsis ne miegoti, o eiti šokti“, – pasakojo žolininkas Marius Lasinskas.

Geriausiai šis augalas veikia tada, kai būna sukramtytas, gali būti išdžiovintas ir sutrintas į miltelius užsigeriant vandeniu, taip pat papildų pavidalu. Vis dėlto, jei jonažolė vartojama užpilta ir geriama kaip arbata, praras dalį savo savybių, nes jos veiklioji medžiaga netirpi vandenyje.

„Tokiu atveju bus išgertas vanduo, o visos gėrybės liks nuosėdose. Jos dažniausiai išmetamos į šiukšlių dėžę ir tai yra didelė klaida. Todėl išgėrus arbatą reikia sukramtyti jonažolių nuosėdas. Taip pat galima valgyti šviežią augalą ar įdėti į žaliąjį kokteilį“, – patarė M. Lasinskas.

Pasak žolininko, nuo seniausių laikų buvo sakoma, kad jonažolė – vaistas nuo 99 ligų. Galbūt taip buvo manoma todėl, kad nuraminus nervus išsisprendžia ir daug kitų ligų. Nors iš tiesų, ji svarbi ne tik nervams, bet ir visam organizmui: kraujospūdžiui, kepenų veiklai, nuotaikos gerinimui.

„Jonažolės skonis nėra labai bjaurus, nors ir šiek tiek kartokas. Šiais laikais labai bijome bet kokio kartumo, visi nori pyragėlių ir šokolado. Bet gyvenime reikia ir to kartumo, jo reikia kepenims ir visam organizmui, tai šiek tiek padeda išvaryti parazitus, atsiradusius nuo patogaus gyvenimo valgant saldumynus“, – sakė žolininkas.

Intensyviai ir ilgesnį laiką vartojant jonažolę ar jos papildus, reikia vengti būti saulės šviesoje.

„Jei išgėrei arbatą, bet nesukramtei nuosėdų, gali eiti ir degintis saulėje. Bet jei yra geriami jonažolių papildai, jos kramtomos ar kitu būdu vartojamos, gali atsirasti jautrumas saulei, būtent dėl to nerekomenduojama degintis. Žinoma, nuo kapsulės ar vieno lapelio tikrai nieko neatsitiks, bet jei augalas ar preparatai yra vartojami ilgesnį laiką, pabuvus saulėje gali išberti, oda pasidaryti jautri. Gali ir nieko neatsitikti, taip dažniausiai būna tiems, kurie yra jautresni ar alergiški, bet perspėti visada reikia“, – kalbėjo M. Lasinskas.

Jonažolė, vaistas, augalas, arbata, paranormal.lt

Vartoti galima ne visiems

Nors žolelės iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai nepavojingas vaistas, saugotis ir turėti apie jonažolę žinių tikrai reikėtų. Žolininkas sako, kad rusų kalba apie šį augalą sakoma, jos jis ir žvėrį gali užmušti. Jei ožka ar avis prisikimštų pilną pilvą jonažolių, tikriausiai pakratytų kojas.

„Mano rekomendacija, jei ji vartojama sureguliuoti kokiai nors problemai, vartoti 7 dienas, tada pasidaryti 3 dienų pertrauką, tada vėl taip pat. Po mėnesio padaryti kelių savaičių pertrauką. Dienos norma yra 5 gramai suaugusiam žmogui, vaikams reikėtų mažiau. Šalinant problemą ją galima gerti pakankamai ilgai. Buvo, jog žmogus man skundėsi, kad dvi dienas gėrė ir nieko nepadėjo, nors sirgo 22 metus“, – sakė žolininkas.

Taigi, sprendžiant sveikatos problemas, ją vartoti reikėtų bent metus, bet būtina nepamiršti daryti pertraukas. Pavyzdžiui, vartoti vėlyvą vasarą, o po to pavasarį. Pasak M. Lasinkso, kartais būna ir taip, kad reikia gerti be pertraukų, tačiau tokiu atveju būtina pasitarti su gydytoju. Svarbiausia, klausyti savo organizmo, nes kiekvienas atvejis – individualus.

Nesilaikant vartojimo rekomendacijų ir savivaliaujant, galima prisidaryti ir nemažai žalos. Svarbu žinoti, ar jonažolė suderinama su kitais vaistais. Jei vartojami antibiotikai ar antidepresantai, būtina paskaičiuoti dozes, nes jonažolė gali keisti vaistų koncentracijas ir suveikti ne taip, kaip tikimasi.

Tiems, kas turi aukštą kraujospūdį, prie šio augalo reikėtų save pripratinti, vartoti po pusę šaukštelio pirmoje dienos pusėje, tik ne vakare.

Augalo tipų yra keli, bet dažniausiai renkama paprastoji jonažolė. Ieškomi lapeliai, kuriuos pakėlus prieš šviesą matytųsi tarsi skylutės, lapelis atrodytų kaip subadytas, nors iš tiesų skylučių ten nėra. Patrinta tarp pirštų, jonažolė išskiria burokėlių spalvos sultis. Jei taip yra, radote tikrai tinkamą augalą.

Paklaustas, ar tiesa, jog visas žoleles reikia surinkti iki Joninių, nes vėliau jos bus neveiksmingos, Marius Lasinskas sakė, kad vienareikšmiško atsakymo nėra.

„Jei ir toliau bus taip šilta, jonažolei nereikės sulaukti net Joninių. Joninių metu yra daugiausiai vaistažolių, be to, jos turi sukaupusios daugiausiai naudingų medžiagų. Vis dėlto, kad absoliučiai visi augalai renkami būtent iki Joninių, nesutikčiau. Aš ir žiemą renku amalą, be to, yra augalų, kurie renkami rudenį, pavasarį. Nors didesnė dalis vaistažolių renkamos Joninių metu“, – kalbėjo žolininkas.

Vaistažolės dažniausiai renkamos žydėjimo pradžioje ar prieš pat žydėjimą. Iki žydėjimo dažniausiai renkami lapai, bet jonažolės renkamos tik pražydėjusios ar žydinčios. Pradėjus vysti, tampa žymiai mažiau veiksminga.

Gabrielė Grinkaitė, Delfi.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.07.2019 laikas 12:14 Receptai Bulviniai blynai su mėsa

Gaminame namuose. Bulviniai blynai su mėsa. Kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, kol bulviniai blynai su mėsa iškeps ir gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau

06.11.2017 laikas 14:23 Receptai Morkos su pienu gydo užkimimą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: užkimimas. Ingredientai: morkų, pieno.

Skaityti daugiau

08.08.2019 laikas 19:43 Receptai Kaip pasigaminti namuose varškės spurgas
Senai norite pagaminti spurgų, bet nežinote, pagal kokį receptą jos išeina pačios skaniausios? Tvirtai galime pasakyti, kad mūsų receptas vienas sėkmingiausių! Varškės spurgos išeina orinės, saikingai saldžios, naudingos ir nerieb...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau