Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2019 » Birželio » 12

10 mitų apie įdegį

Ar žinojote, kad priemonių nuo saulės negalima naudoti kelis sezonus iš eilės? O tai, kad makiažo pagrindas idealiai odos neapsaugo nuo žalingų ultravioletinių spindulių?

Saulėtų dienų Lietuvoje mažiau per metus negu kokioje nors Ispanijoje ar Italijoje, todėl daugelis lietuvių į apsaugą nuo saulės neretai numoja ranka. Tačiau saulė vienodai arši visose Žemės platumose, todėl tokiais mitais reikėtų nustoti tikėti.

įdegis, mitai, oda, saulė, paranormal.lt

10 mitų apie įdegį:

Nuo saulės saugančias priemones reikia naudoti tik šviesaus gymio asmenims.Tiesa yra ta, kad visi žmonės, nepriklausomai nuo jų odos fototipo, vasaros atostogų metu turėtų naudoti priemones nuo saules su aukštu SPF. Šias priemones taip pat reikėtų naudoti visą vasarą, net tada, kai leidžiamas laikas savo gimtajame mieste.

Oda negali įdegti, kai yra debesuota. Tiesa yra ta, kad debesys praleidžia net 80 % ultravioletinių spindulių, todėl galima nudegti odą net tada, kai debesuota.

Užtenka ištepti odą priemone nuo saulė vieną kartą per dieną, prieš einant į paplūdimį. Tiesa yra ta, kad priemones nuo saulės reikia pakartotinai tepti kas 2 – 3 valandas, taip pat išsimaudžius vandenyje. Toniniai veido kremai su SPF taip pat veikia tik kelias valandas.

Nuo saulės saugančias priemones galima naudoti kelis sezonus iš eilės. Tiesa yra ta, kad dauguma šių priemonių galioja tik metus, po to tampa nebe tokios veiksmingos, pasikeičia jų savybės ir konsistencija.

Priemonėmis nuo saulės reikia tepti tik atviras kūno vietas. Tiesa yra ta, kad UV spinduliai yra tokie stiprūs, kad jie gali prasiskverbti net pro pastatų ir automobilių langus. Štai kodėl priemonėmis nuo saulės reikia ištepti visą kūno odą, net, jei dalį jos dengia drabužiai.

Prieš vykstant prie jūros reikėtų apsilankyti soliariume. Tiesa yra ta, kad soliariumuose lankytis apskritai nerekomenduojama dėl didesnės vėžio rizikos.

Valgant daug morkų pavyks gražiai įdegti. Iš dalies tiesa, nes karotenoidai morkose suteikia odai oranžinį atspalvį, bet nebūtina valgyti kilogramų morkų – geriau 1 – 2 savaites prieš atostogas vartoti maisto papildus su karotenu. Tuomet nereikės pusryčiams, pietums ir vakarienei valgyti morkų.

Naudojant nuo saulės saugančias priemones su didžiausiu SPF galima nebijoti ilgai leisti laiką lauke, kai saulės aktyvumas didžiausias (vidurdienį). Tiesa ta, kad tai, kiek laiko saulėje gali praleisti skirtingi žmonės yra labai individualu. Manoma, kad didžiajai daliai žmonių saugu praleisti saulėje apie 20 – 25 minutes.

Odos vėžys gali atsirasti tik tada, jei oda nudega saulėje. Tiesa yra ta, kad dėl saulės poveikio prasidedančios mutacijos ląstelėse ilgą laiką nėra plika akimi pastebimos priešingai nei odos nudegimai.

Deginimasis padeda gauti tinkamą vitamino D dozę. Tiesa yra ta, kad organizmas gautų pakankamai vitamino D iš saulės pakanka per dieną lauke pasivaikščioti 15 min. Degintis nėra būtina.

Rašo priekavos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.06.2019 laikas 21:22 Receptai Tai įspūdinga! Patys skaniausi pyragaičiai, kuriuos bandžiau

Pabandykite pasigaminti – jūs nepasigailėsite! Jūsų šeima juos dievins! Skanaus!

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 08:26 Receptai Varškės apkepas su razinomis

Tobulas varškės apkepas su razinomis. Manų kruopas užpilame pienu ir palaikome 30-45 min. Razinas užmerkiame vandenyje. Sviestą laikome kambario temperatūroje, kad suminkštėtų. Varškės apkepas kepamas 35-40 minučių&nb...

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 09:24 Receptai Vaistažolės nuo vyriškų negalavimų
Vyriški negalavimai liaudies medicinoje, Vaistažolės nuo vyriškų negalavimų, receptai nuo vyrišku negalavimu, vyriškos ligos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gy...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau