Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Spalio » 3

Graikiniai riešutai sumažina per didelį kraujospūdį

Jei turite padidėjusį kraujospūdį, valgykite graikinių riešutų. Juose esama medžiagų, kurios gali sumažinti kraujospūdį ir riziką susirgti širdies kraujagyslių ligomis.

Riešutuose yra sveikų nesočiųjų riebalų rūgščių, tad kiekvienas asmuo, kuriam kyla didesne rizika susirgti širdies ligomis, pvz., dėl nutukimo ar cukrinio diabeto, turėtų kasdien valgyti produktų, kuriuose yra sveikų riebalų rūgščių.

Tyrėjai iš JAV Pensilvanijos valstijos universiteto (Penn State University) skyrė 45-iems tyrimo dalyviams, kurie buvo nutukę ar turėjo kūno antsvorio, tris skirtingas dietas: kai kurie tyrimo dalyviai dvi savaites valgydavo sveikų riešutų, kita grupe vartodavo produktų, kuriuose gausu alfa linoleno rūgšties (tai omega-3 nesočioji riebalų rūgštis, kurios daug graikiniuose riešutuose), o trečia grupė vartodavo tiek pat daug oleino rūgšties, kurios taip pat esama graikiniuose riešutuose.

Nors visose grupėse sumažėjo tyrimo dalyvių kraujospūdis, didžiausias sumažėjimas buvo tarp tų asmenų, kurie valgydavo sveikų graikinių riešutų.

Tai ragina manyti, kad efektas yra susijęs su pačiais riešutais kaip visuma, o ne su kokiu nors atskiru jų ingredientu, nes riešutuose visos medžiagos veikia drauge ir gerindamos širdies sveikatą papildo viena kitos poveikį.

„Graikiniuose riešutuose esama dar kai ko, kas padaro šiuos riešutus veiksmingesnius už pavienes riebalų rūgštis", - nurodė mitybos mokslininke Penny Kris-Etherton.

J Am Heart Assoc, 2019; 8:e011512

Reklama:
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar