- 08.10.2019
- 0.0 Reitingas
- 1355 Peržiūros
- Komentarai
Jei esate labai jautrus šalčiui, tai gali būti šių sveikatos problemų požymis...
Kūno temperatūros kontrolė yra labai sudėtingas procesas, kurio metu įsiterpia dvi pagrindinės organizmo reguliavimo sistemos: nervų sistema ir hormoninė sistema.
Pagrindinė šio proceso raktas yra pagumburis, kuris, išskirdamas kelis neurotransmiterius ir hormonus, sukels pokyčius, leidžiančius palaikyti temperatūrą labai siaurame reikšmių diapazone. Dėl šios priežasties pagumburis laikomas mūsų kūno termostatu (sveikata - paranormal.lt).
Jautrumas šalčiui gali būti sveikatos problemos ženklas.
Kartais būna šalta, tai atsitinka, kai kinta temperatūra, kai mes blogai pavalgėme, įvykus kokiam įvykiui, kai kraujospūdis sumažėja savaime, pavyzdžiui, kai atsiranda vėmimas ar viduriavimas arba, kai geriate, bet kokį alkoholinį gėrimą.
Kita situacija, kurioje galite jausti didelį šaltį, kai kūno temperatūra pakylą infekcijos metu, karščiavimo pradžios metu. Tai dar vadinama šaltkrėčiu.
Štai keletas dažniausiai pasitaikančių priežasčių:
1. Skydliaukės problemos
Skydliaukė – atsakinga už medžiagų apykaitos procesų kontrolę. Jei metabolizmas pagreitėja padidinus jo funkciją, atsiranda tirotoksikozė (hipertiroidizmas). Dėl to atsiranda prakaitavimas ir šilumos pojūtis.
Tuo atveju, jei skydliaukės liauka sumažina savo funkciją, susidaro priešinga situacija – hipotireozė. Tai būklė, kai dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos žmogui visada gali būti labai šalta.
Pagerinkite skydliaukės veiklą.
2. Odos kraujotakos pokyčiai
Žmonės, kurių kraujo spaudimas žemas, paprastai jaučia šaltį. Taip yra dėl to, kad tokiose situacijose susiaurėja odos kraujagyslės. Tai lemia vietinės kraujotakos sumažėjimą, kuris trikdo vieną iš mechanizmų, palaikančių kūno šilumą.
Šis reiškinys taip pat pasireiškia tokiose ligose, kaip anemija. Dėl to sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių, kurios yra atsakingos už deguonies pernešimą į audinius. Tai lemia kraujo nutekėjimą į vidaus organus ir ypač smegenis, taip pat raumenis. Dėl to paviršiaus audiniai mažiau drėkinami. Todėl jų temperatūra yra šiek tiek žemesnė.
Tai gali sukelti peršalimą ir spalvos pasikeitimą rankose ir kojose, blyškumą ir melsvumą.
3. Narkotikų vartojimas
Vaistai, kurie turi tam tikrą poveikį autonominei nervų sistemai, gali pakeisti kraujagyslių skersmenį. Dėl to, tai veikia kraujotaką per odą, sukeliant šalčio pojūtį.
Tai įprasta vartojant tam tikrus vaistus aukštam kraujo spaudimui gydyti. Taip pat, tam tikros rūšies vaistai nuo lėtinio skausmo, skirti šlapinimosi problemoms gydyti. Ir vaistai, naudojami tokioms emocinėms būsenoms, kaip depresija gydyti.
4. Mitybos pokyčiai
Maistas yra pagrindinis veiksnys užtikrinant tinkamą maistinių medžiagų vartojimą. Jei taip neatsitiks, organizmas gali neturėti pakankamai medžiagų, reikalingų savo funkcijoms atlikti.
Riebalinis audinys veikia, kaip gleivinė, padedanti palaikyti kūno šilumą. Dėl to žmonės, kurie netenka daug svorio, viršydami rekomenduojamas normas, pavyzdžiui, sergantys anoreksija, gali prarasti šį izoliacinį poveikį ir tampa jautresni šalčiui.
P.S. Trumpai tariant, jei jums šalta, „pamaitinkite skydliauke jodu“, pagerinkite savo limfinę sistemą, išvalykite kraujagysles, jų sieneles, pasistenkite, kad organizmas gautu deguonies, gerkite skysčių, mažinkite vaistus, ir rūpinkitės mityba.
O, kaip jūs bandote sušilti, kada yra šalta?
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau