Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.5K) Komentarų: (0) (29.10.2017 - 21:32)

Apie skydliaukę

Ko dar nežinai apie skydliaukę? Kaip susigrąžinti gyvenimą, turint nesveiką skydliaukę, skaitykite šiame straipsnyje.

Apie skydliaukę

• Tiroidiniai hormonai - tai organizmo šildymo sistema. Su jų nepakankamumu - hipotiroze - susijęs organizmo nepakankamas sušildymas. Nuo šių hormonų priklauso, kokioje temperatūroje gyvename, kokie mūsų gebėjimai prisitaikyti prie gyvenimo. Tiroidiniai hormonai kiekvienoje mūsų organizmo gyvoje ląstelėje užkuria ir valdo metabolizmo laužq.

Hipotirozė riboja protinius gebėjimus ir trukdo kūrybiniam polėkiui. Mūsų smegenys labai jautrios skydliaukes hormonų trūkumui, jos yra tarsi narkomanės, kurioms reikia šių hormonų. Net nedidelis hormonų stygius blogai veikia intelektą ir sąmoningumą.

Metabolizmas priklauso nuo daugelio hormonų, o, sergant hipotiroze, jis visada sulėtėja. Hipoterminis metabolizmo sindromas yra tiesiogiai susijęs su hipotiroze ir sukelia nutukimą, skysčio sulaikymą, apatiją, cholesterolio koncentracijos padidėjimą.

• Nuovargis ir mieguistumas dieną, nemiga naktį, knarkimas, staigūs bioritmų pokyčiai - tokios pasekmės būna, jei stinga skydliaukės hormonų. Dėl to kyla melatonino sintezės sutrikimai (tai hormonas, atsakingas už miegą ir bioritmus).

• Virusinės infekcijos ir pūslelinė mus dažniausiai atakuoja tada, kai iš rikiuotės išėjusi skydliaukė. Kartkartėmis skydliaukė gali dirbti prastai ir tiems asmenims, kuriems ji visiškai sveika. Stresas, toksinai ir maisto medžiagų deficitas susilpnina ne tik imunitetą, bet ir skydliaukę.

• Hipotirozė susijusi ne tik su depresija ir apatija, bet ir su maniakiniu agresyviu susijaudinimu bei savižudikiškomis mintimis. Hipotiroze sergančioms moterims dažnai nepadeda antidepresantai.

Skydliaukė glaudžiai susijusi su imuniteto organu užkrūčio liauka. Skydliaukės hormonai atsako už tinkamą jos veiklą bei už imuninės sistemos T ląstelių (kareivių) aktyvumą.

• Skydliaukė ir jos hormonai iš esmės veikia gyvenimą, išvaizdą ir sėkmę. Jei skydliaukė dirba gerai, oda būna švelni ir minkšta. Be to, skydliaukė gali sumažinti pigmentinių dėmių skaičių, panaikinti odos pilkšvumą ar gelsvumą, suteikti akims žvilgesio.

• Negydyta hipotirozė chirurginės intervencijos metu gali sukelti pavojingas komplikacijas - hipotiroidinę komą. Be to, hipotirozė gali į blogąją pusę pakeisti daugelio medikamentų poveikį organizmui.

• Hipotirozė ir (ar) autoimuniniu tiroiditu sergančios moterys, be to, dvigubai dažniau serga ir alergija bei neurodermitu.

• Hipotirozė sukelia anemiją, nes, esant tokios būklės, labai prastai absorbuojami geležis ir B grupės vitaminai.

• Pripažinta, kad fibromialgija - raumenų sistemos liga, kai nepakenčiamai skauda kūną, o ant nugaros atsiranda daug skausmingų taškų, - tai patologija, susijusi su skydliaukės hormonų per mažu aktyvumu periferiniame jungiamajame audinyje.

• Hipotiroze sergančias moteris kamuoja dar daugybė ligų. Teisingai ištirti skydliaukę reiškia surasti ir šių ligų sprendimą.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: hipotirozė, hormonai, Skydliaukė, apie skydliaukę

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar