Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Spalio » 2

Avietės per pusryčius padeda išvengti cukrinio diabeto

Jei nenorite sirgti II tipo cukriniu diabetu, papildykite savo pusryčių patiekalus trupučiu aviečių.

Suvalgant kiekvieną rytą po 125 g aviečių (tai mažiau nei puodelis) sumažėja cukrinio diabeto susiformavimo rizika - netgi tiems asmenims, kurie dėl kūno antsvorio ar nutukimo jau yra rizikos grupėje ar turi nejautrumo insulinui požymių.

Per kitą tyrimą prieita prie išvados, kad avietės per pusryčius gali sergantiesiems cukriniu diabetu sumažinti cukraus koncentraciją pavalgius.

Avietėse gausu polifenolių, antioksidantų, kurie padeda išvengti vėžio, širdies ligų ir uždegimo. Per paskutinius du tyrimus mokslininkai stengėsi išsiaiškinti, kaip šios uogos veikia cukrinio diabeto raidą.

Pirmame tyrime uogų poveikis buvo tikrinamas su 32 žmonėmis, kurie patyrė būklę iki diabeto. Tris atskiras dienas kiekvienas tyrimo dalyvis valgydavo pusryčiams produktų, kuriuose gausu angliavandenių, kurie paprastai verčia organizmą sintetinti daugiau insulino, kad skaidytų cukrus. Vieną dieną tyrimo dalyviai valgė tik šių produktų, o kitas dvi - papilde pusryčius 125 g arba 250 g aviečių. Abi aviečių porcijos iš esmės sumažino insulino koncentraciją tyrimo dalyvių kraujyje, - tokią išvadą padarė JAV Ilinojaus technologijos instituto (The Illinois Institute of Technology) tyrėjai.

Per kitą eksperimentą, kurį atliko JAV Oklahomos valstijos universiteto (Oklahoma State University) tyrėjai, avietes buvo tikrinamos su žmonėmis, kurie jau sirgo cukriniu diabetu. Paaiškėjo, kad ir jų gliukozės koncentracija praėjus 2 ir 4 valandoms po valgio, į kurį buvo įtraukta taip pat aviečių, buvo iš esmės sumažėjusi. Mažesni buvo ir uždegimo žymenys kraujyje.

Po to, kai tyrimo dalyviai menesį laikėsi dietos, į kurią buvo įtraukta taip pat aviečių, sveikatos tyrimai parodė, kad jie turi mažiau uždegimo žymenų, be to, jų kraujospūdis buvo mažesnis, palyginti su dalyviais, kurie laikėsi standartinės dietos.

  • Obesity, 2019; 27:542-50 (tyrimas apie būklę iki diabeto);
  • Ann Nutr Metab, 2019; 74:165-74 (tyrimas apie sergančiuosius cukriniu diabetu).
Reklama:
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar