Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Spalio » 17

Amžiaus Ligos. Baisus Vienišumo Virusas

Ne taip seniai Amerikos mokslininkai išsiaiškino rimtą dalyką: pasirodo, vienišumas ... yra užkrečiamas. Jei socialinėje grupėje nors vienas žmogus jaučiasi vienišas, tai po tam tikro laiko ir kiti grupės nariai pradės jaustis panašiai.

Neryšio zonoje

Buvo atliktas labai rimtas darbas - 10 metų buvo kruopščiai stebimi 5100 žmonių socialiniai kontaktai. Taigi mokslininkų išvados padarytos ne iš lubų (pasąmonės galios - paranormal.lt).

Paaiškėjo, kad pirmiausia vienišumu užsikrečia “ligonio” draugai, ypač jei “viruso” nešiotojas gyvena arba dėl darbo būna fiziškai toli nuo pagrindinės žmonių masės, kitaip tariant, yra netoli taip vadinamo socialinio tinklo krašto. Čikagos universiteto psichologas ir pagrindinis tyrimo autorius Džonas Kačiopo komentuoja taip: “Periferijoje žmonės turi mažai draugų, bet jų vienišumas verčia prarasti ir paskutinius likusius prieraišumus. Sis efektas reiškia, kad mūsų visuomenės audinys gali išsinešioti pakraščiuose, panašiai kaip išsinešioja megztinio, kuris, laikui bėgant, vis labiau išsitampo, kraštai”.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad vienišumu dažniausiai “užsikrečia” moterys, nes jos, labiau negu vyrai, tikisi emocinės paramos iš draugų, pažįstamų ir net tiesiog kaimynų.

Antroje vietoje tarp vienišumo “viruso” nešiotojų yra paaugliai, kurie daug laiko praleidžia prie televizorių, kompiuterių ir kitų įrenginių su ekranais, per paskutinį dešimtmetį užpildžiusių visą pasaulį.

Videoizolaicija

Rozalinda Ričarde iš Otago universiteto (Naujoji Zelandija) ir jos kolegos atliko 3043 14-15 metų amžiaus paauglių tyrimus. Paaugliai pildė konfidencialią anketą, kurioje pasakojo apie savo įpročius leisti laisvalaikį, vertino santykius su tėvais ir bendraamžiais.

Kuo daugiau laiko paauglys praleisdavo prie televizoriaus arba prie kompiuterio, tuo mažiau ryšio su tėvais jis jausdavo. Paaiškėjo, kad rizika pabloginti santykius su tėvais išauga 4 % kas valandą televizoriaus žiūrėjimo ir 5 % kas valandą kompiuterinių žaidimų. Ir atvirkščiai, paaugliai, kurie daugiau laiko leisdavo skaitydami ir atlikdami namų darbus, turėjo glaudesnį ryšį su tėvais.

Apie ryšius su bendraamžiais patys paaugliai sako, kad populiarių televizijos programų peržiūra ir vaizdo žaidimų žaidimas, atvirkščiai, stiprina ryšį su draugais, nes vėliau galima tai aptarinėti. Bet tyrėjai tvirtina, kad tai - niekai. Žaidimų draugai, virtualūs draugai greitai dingsta. O žmogui, pasinėrusiam į televizijos šou ar vaizdo žaidimus, anksčiau ar vėliau gresia visiška vienatvė.

Apklausa apie vaizdo žaidimų įtaką buvo atliekama dar 2004 metais. Šiandien situacija neabejotinai atrodo gerokai prasčiau.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar