- 02.10.2019
- 0.0 Reitingas
- 727 Peržiūros
- Komentarai
Mokslininkai pradėjo manyti, kad raumenis formuojantys baltymų kokteiliai ir batonėliai, kurių vartoja daugelis lengvojo kultūrizmo šalininkų, ilgainiui, ko gero, padaro daugiau žalos, nei duoda naudos. Jie tikrai padeda turėti patrauklius raumenis, tačiau pasiekus vidutinį amžių gali sukelti sveikatos problemų ar net pirmalaikę mirtį.
Baltymų kokteiliuose esama daug vieno tipo - išsišakojusios grandinės - aminorūgščių (angl. BCAA), tačiau, jei norime būti sveiki, reikėtų gauti daugiau taip pat ir kitų aminorūgščių, - tokią išvadą padarė australų tyrėjai iš Sidnėjaus universiteto (The University of Sydney).
BCAA blokuoja kitą aminorūgštį, triptofaną, kuris būtinas tam, kad organizmas sintetintų serotoniną. Serotoninas yra vadinamasis „laimės hormonas", kuris taip pat garantuoja gerą naktinį miegą. Kita serotonino funkcija: jis reguliuoja apetitą - kai serotonino nėra, valgome toliau.
Per bandymus su pelėmis tyrėjai konstatavo, kad BCAA gali sukelti „domino" efektą. Pelių organizmuose sumažėjo serotonino koncentracija, jos ėsdavo daugiau ir greitai priaugo kūno svorio.
BCAA - nepakeičiamosios aminorūgštys, kurių esama tokiuose produktuose, kuriuose gausu baltymų, pvz., raudonoje mėsoje, pieno produktuose, vištienoje, žuvyse ir kiaušiniuose, tačiau jas reikia subalansuoti su triptofanu, o šio savo ruožtu esama sėklose, riešutuose, sojų pupelėse ir vištienoje.
Baltymų kokteiliuose su BCAA paprastai būna išrūgų baltymų, kurių gaunama iš pieno perdirbimo procese.
Nat Metab, 2019; 1:532-45
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau