Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Birželio » 11

Imuniteto stiprinimas

SVARBIAUSIA TAISYKLĖ

imuniteto nusilpimas, imuniteto stiprinimas, imuniteto stiprinimas

Sirgdami (nesvarbu, kokia ligos priežastis) stenkimės laikytis svarbiausio mitybos principo: neverskime savęs (ar sergančio šeimos nario) valgyti per prievartą. Peršalus reikėtų vartoti daugiau vitamino C (askorbo rūgšties). Organizmas pats negali pasigaminti vitamino C, todėl jo atsargas reikia papildyti tinkamai maitinantis. Jeigu į valgiaraštį įtrauksime daug vaisių ir daržovių, gausime pakankamai vitamino C. Beje, tiems, kas rūko ar vartoja nemažai alkoholio ir dažnai patiria stresą, askorbo rūgšties reikia keleriopai daugiau. Vitamino C gausu kiviuose, erškėtuogėse, juoduosiuose serbentuose, žemuogėse (tinka ir šaldytos uogos).

KEPENŲ APSAUGA

Peršalus nemenkas krūvis tenka kepenims. Jos stengiasi žūtbūt pašalinti iš organizmo dėl uždegimo atsiradusias toksines medžiagas bei medikamentus, kurių vartojame temperatūrai mažinti bei infekcijai įveikti. Šį krūvį kepenims padeda atlaikyti B grupės vitaminai ir metioninas. Vitamino B atsargas papildysime vartodami daugiau grikių ir avižų kruopų, rudųjų ryžių, kepenėlių, vištienos, saulėgrąžų branduolių. O metionino nemažai turi kiaušiniai, žuvis ir paukštiena.
Beje, prasidėjus uždegimui, organizme kinta rūsčių ir šarmų pusiausvyra, organizmas „rūgštėja”. Atkurti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, kaip beatrodytų keista, padės spanguolių sultys – jos neutralizuoja uždegimo metu atsiradusias rūgštis.

VITAMINŲ UŽKARDA

Normaliai imuninės sistemos veiklai palaikyti, be jau išvardytų vitaminų B ir C, reikia ir kitų vitaminų bei mikroelementų.

Vitaminas A. Daugiausiai jo yra raudonos ir geltonos spalvos vaisiuose bei daržovėse: morkose, persikuose, moliūguose, taip pat žaliose daržovėse, pavyzdžiui, brokoliuose. Be to, daug vitamino A yra kietuose fermentiniuose sūriuose, kiaušiniuose ir kepenyse.

Magnis. Jo yra tamsiai žalios spalvos daržovėse, žuvyje, sojos pupelėse, riešutuose, taip pat moliūgo sėklose.

Kalcis. Kalcio gausu pieno produktuose, tačiau juose paprastai yra daug sočiųjų riebalų, kurie skatina uždegimą, todėl imuninė sistema dar labiau nusilpsta. Peršalus daug naudingiau vartoti kiaušinių ir žuvies, nes šiuose produktuose taip pat gausu kalcio. Peršalus taip pat tinka riešutai, saulėgrąžų sėklos ir žalumynai, nes juose yra ir kalcio, ir magnio.

Selenas. Jeigu organizme trūksta seleno, mūsų imuninė sistema praranda galimybę greitai reaguoti į antrines infekcijas, tariant paprasčiau, peršalimo ligų komplikacijas. Šio elemento yra daržovėse, tačiau jo kiekis priklauso nuo dirvožemio, kuriame daržovės auginamos. Specialistų nuomone, dabar dirvožemyje jaučiamas šio svarbaus mikroelemento stygius, todėl jo mažiau yra ir daržovėse. Seleno atsargas galite papildyti valgydami kepenų, jūros gėrybių, svogūnų, česnakų, sveikų grūdų gaminių ir žalumynų. Kaip ir daugelis kitų maisto medžiagų, selenas bus veiksmingesnis, jei kartu vartosime ir vitamino E.

Vitaminas E. Jo yra tiktai augaluose. Gyvūnų organizme šis vitaminas negaminamas. Daug vitamino E yra lapinėse daržovėse, grūduose (su luobele), sėlenose ir aliejuose. Šviežiose daržovėse vitamino E yra daugiau (jis daug veiksmingesnis) ne šaldytose ar konservuotose.
Daug vitamino E turi daiginti kviečiai, sojos, žirniai, aliejus, kiaušiniai, špinatai, lapinės daržovės, obuolių sėklos, migdolai, šaltalankis.

Manganas. Imunitetą stiprina ir manganas. Daug mangano yra javuose, kviečių gemaluose, ankštinėse daržovėse, žalumynuose, ryžių sėlenose, riešutuose, gvazdikėliuose ir imbiere. Organizmui pasisavinti manganą trukdo arbata, kava, cigaretės, taip pat geležies ir cinko perteklius.

Taigi peršalus ar sergant kita infekcine liga patartina valgyti kuo daugiau žalių ir garuose troškintų daržovių. Mitybą galima paįvairinti ankštinėmis daržovėmis, duona su sveikais grūdais ir rudaisiais ryžiais. Beje, šiuose produktuose yra daug kitų mikroelementų, stimuliuojančių imuninę sistemą.

IMUNITETO PRIEŠAI

Cukrus trukdo imuninei sistemai„atremti” virusų puolimą. Gazuotas vanduo, saldžios sultys, saldi arbata ar kava, greitas maistas, kuriame gausu „paslėpto” cukraus – visa tai gali ardyti mūsų imuninę sistemą. Taigi pasistenkime atsisakyti tokio maisto, juolab kad jo maistinė vertė labai menka, be to, jis gadina dantis ir prideda svorio.
Alkoholis veikia taip pat neigiamai kaip ir cukrus. Jis ardo imuninę sistemą.
• Kofeino yra ne tik kavoje, bet ir arbatoje bei gazuotuose vaisvandeniuose. Kofeinas alina imuninę sistemą, trukdo organizmui pasisavinti naudingas maisto medžiagas. Vietoj įprastos juodosios arbatos, kurioje yra nemažai kofeino, kur kas naudingiau gerti žaliąją arbatą, stimuliuojančią imunitetą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-10-12 laikas 17:53 Receptai Tradicinis kalėdinis pyragas
Po to kai pyragas atvės, subadome jo viršų virbalu bei apšlakstome likusiu brendžiu. Pyragą suvyniojame į kepimo popierių bei laikome sandariame inde, vėsioje vietoje.

Skaityti daugiau

2020-03-07 laikas 14:43 Receptai Keptas kalakutas su žalumynų marinatu. Patiekalas gerai savijautai

Kalakuto kepsnys paprastai gaminamas per Kalėdas ir Padėkos dieną, bet taip pagaminta mėsa labai gerai tinka ir su sviestainiais, ir su salotomis. Su įdaro ingredientais ir papildomais garnyrais galima drąsiai improvizuoti, kad...

Skaityti daugiau

2019-12-31 laikas 15:36 Receptai Agrastų Uogienė Su Apelsinais
Du skanūs ir naudingi produktai uogienėje puikiai vienas kitą papildo. Uogienė iš agrastų su apelsinais gaunasi ryški, saldi su malonia rūgštele. Dėka pektino, esančio agrastuose, ji tiršta, malonios konsistencijos, patogi tepti a...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau