Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (311) Komentarų: (0) (10.07.2018 - 21:03)

Kada ir kaip vartoti aktyvintą anglį?

Nuo seniausių laikų gydymui kaip absorbuojančios vartojamos įvairios medžiagos, kurios sugeba pasisavinti ir sulaikyti įvairias toksines medžiagas bei dujas. Nuo seno kaip sorbentas vartojama juodoji anglis. Juodosios anglies milteliai padeda gydyti apsinuodijimus maistu ir sunkiųjų metalų druskomis.

aktyvinta anglis, skrandis, aktyvintos anglies vartojimas, patariamai

• Juodąja anglimi galima gydyti lėtinį gastritą, kolitą (kai padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas), sunkias diarėjos formas su vėmimu.

• Atsiradus veiksmingesnėms baktericidinėms priemonėms, juodųjų anglies tablečių populiarumas pastebimai sumažėjo.

Visgi apie juodosios anglies gebėjimą sugerti daugelį nuodingųjų medžiagų nereiktų pamiršti. Vos 1 g juodosios anglies sugeba sujungti 800 ml morfino, 700 mg barbitalio, 300-350 mg kitų barbitūratų ir alkoholio.

• Gaminti aktyvintą anglį vartojamos durpės, medžio ir akmens anglis bei kitos augalinės medžiagos, kurias kaitina be oro ir paruošia medžiagą porėtu paviršiumi. Smulkios poros juodosios anglies paviršiuje yra reikalingos tam, kad padidintų susilietimo paviršių.

• Dažniausiai aktyvinta anglis vartojama apsinuodijus įvairiais vaistais, augaliniais nuodais, įvairiomis cheminėmis medžiagomis, išskyrus apsinuodijimus, kuriuos sukelia rūgštys, šarmai, cianidai, geležies preparatai. Tokiais atvejais šia anglimi patariama praplauti skrandį: 1 litre vandens ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą į miltelius susmulkintos juodosios anglies. Taip pat galima skrandį praplauti tirštesniu tirpalu (100-150 ml ištirpinkite 20-30 g, o kai kada ir 100 g aktyvintos anglies. Anglį reikia panaudoti prieš praplaunant skrandį ir jį praplovus.

aktyvinta anglis, skrandis, aktyvintos anglies vartojimas, patariamai

Nemaišyti!

Jokių kitų preparatų kartu su aktyvinta anglimi vartoti nereikia, nes jie mažina absorbuojančias anglies savybes.

• Aktyvintos anglies kaip absorben-to poveikis veiksmingiausias pirmosiomis
12 valandų po apsinuodijimo. Šios anglies skrandis ir žarnynas nepasisavina, o iš organizmo pasišalina su juodai nuspalvintomis išmatomis.

• Aktyvintą anglį galima vartoti kai pučia pilvą, sergantiems kolitu, diarėja, apsinuodijus maistu, besiskundžiantiems padidėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu. Tokiais atvejais anglies tablečių patariama vartoti po 1 -2 g 2-4 kartus per dieną 1,5-2 valandos po valgio, užgeriant vandeniu. Juodosios anglies tabletes geriau susmulkinkite.

• Būtina atminti, kad aktyvintos anglies nereikia nuolat ir ilgai vartoti. Tai pirmosios pagalbos priemonė, kurią patariama vartoti kelias dienas.

Ši anglis skrandyje sujungia ne tik toksines, bet ir žmogaus organizmui naudingas medžiagas, fermentus, vitaminus, amino rūgštis ir kt. Be to, paskutiniais tyrimais įrodyta, jog ilgalaikis juodosios anglies vartojimas apnuodija organizmą, sukelia pykinimą, vėmimą ir kitus nemalonius pojūčius.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: Skrandis, aktyvintos anglies vartojimas, aktyvinta anglis, patariamai
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Atsikratykite žilų plaukų kartą ir visiems laikams...

Jums reikia tik vieno ingrediento, kad atsikratyti žilų plaukų amžiams. Atsikratykite žilų plaukų kartą ir visiems laikams! J...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Žalia pasta pašalins randus, spuogus nuo veido per 3 di...

Nepriekaištinga oda - raktas į nepriekaištingą išvaizdą! Spuogai - ne tik paauglystės problema, ji lieka pas mus ilgą laiką rand...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Diabetą gydykite šiomis gamtinėmis sultimis!...

Natūralus vaistas. Mokslininkai iš Garvano instituto, atlikę medicinos tyrimus (The Garvan Institute of Medical Research), nust...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Šis gėrimas kovoja su vėžiu!...

Šis stiprus gėrimas naudojamas Kinijoje, gydant plaučių vėžį ir kitas ligas. Šis gėrimas kovoja su vėžiu ir prisideda prie naujų...