Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (401) Komentarų: (0) (09.05.2018 - 06:21)

Kam reikalinga žmogui bamba?

Bambą turi daugelis žinduolių. Žmonės savo bambas netgi puošia auskarais, o kai kurie jas įtraukia ir į pilvą dengiančias tatuiruotes. Egzistuoja ir plastinės operacijos bambos išvaizdai pagerinti. Tačiau ar yra kas nors, ko jūs apie bambą nežinojote?

Žmogaus bamba, bakterijos, bamba, sveikata, medicina, žmogus

1. Bamboje - tikros džiunglės

Bambą būtina švariai išplauti, kuomet prausiatės po dušu. Tačiau ji retai kada būna visiškai švari. Šiaurės Karolinos universiteto mokslininkai nustatė, kad bamboje - tikros bakterijų džiunglės. 60 savanorių leido paimti savo bambų tepinėlius, kuriuose buvo surasta  2 368 bakterijų rūšių atstovų. Tiesa, nors biologinė įvairovė bambose yra išties įspūdinga, jose dominuoja vos kelios bakterijų rūšys. Beje, vieno iš tyrimo dalyvių bamboje buvo surasta ir pora archėjų, tačiau šis žmogus pripažino dažnai nesimaudantis.

2. Jūsų bamba yra sujungta su kepenimis

Bamba - tai jūsų jungties su mama likučiai. Per virkštelę į vaisių patenka deguonimi ir maistingomis medžiagomis praturtintas kraujas, kuris maitina vaiką ir leidžia jam augti. Gimus vaikui, virkštelė nukerpama, su laiku ji nudžiūva tiek išorėje, tiek viduje. Tačiau jos likučiai lieka visam gyvenimui, todėl jūsų bamba tebėra sujungta su kepenimis.

3. Iš kur tie pūkai bamboje?

Bambos pūkai - viena iš didžiausių gyvenimo paslapčių. Kodėl vieni jų derlių renka kiekvieną vakarą, o kiti apie bambos pūkus yra girdėję tik per televiziją? Vienas australų mokslininkas nusprendė šią paslaptį įveikti ir radijo laidoje paprašė klausytojus skambinti ir pateikti informaciją apie savo bambos pūkus, odos spalvą, plaukuotumą, amžių, lytį ir kitus duomenis. Paaiškėjo, kad gausiausiai pūkus renka pagyvenusių apkūnių vyrų bambos.

Taip yra dėl plaukuoto pilvo - plaukai tarsi nukreipia nuo drabužių nurinktus pūkus ir pluošto daleles tiesiai į bambą. Kito tyrimo metu savanoriai nuskuto plaukus aplink bambą ir pastebėjo, kad pūkų nebeliko.

4. Bambas turi ne visi

Visi žmonės turėjo virkšteles, tai visi turi turėti bambas, tiesa? Iš tiesų, bambas turi ne visi. Jei naujagimis turi problemų su bamba ar oda aplink ją, ji gali būti pašalinta. Pavyzdžiui, jei atsiranda bambos išvarža. Bamba gali būti išoperuota ir vėlesniame gyvenimo laikotarpyje, kai žmonės plastinių operacijų metu šalina perteklinę pilvo odą (pavyzdžiui, numetę daug svorio). Kai kurie žmonės apskritai ryžtasi gultis po skalpeliu, kad tik atsikratytų bambos, o kiti - priešingai - bambos netekę nori ją susigrąžinti.

5. Bamba - chirurgų draugas

Kai kurios laparoskopinės operacijos gali būti atliekamos pasinaudojus bamba kaip įėjimo tašku. Taip užmaskuojamas randas, žaizda greičiau sugyja, pacientas yra labiau patenkintas. Laparoskopijos metu pilvo sienoje padaromi tik maži pjūviai, per kuriuos įvedami chirurginiai instrumentai. Taip sumažinama infekcijų tikimybė bei sutrumpinamas gijimo laikas.

Kam reikalinga žmogui bamba?Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: medicina, Žmogaus bamba, bakterijos, sveikata, Bamba, žmogus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip sumažinti kraujospūdį per 5 minutes, be vaistų...

Labai paprastas ir veiksmingas būdas! Natūralus veiksmingas būdas, kurį naudoja kinų medicina sumažinant aukštą kraujospūdį p...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Begleivė dieta (2)...

Liga išlieka šiuolaikiniam medicinos mokslui tokia pačia paslaptimi, kaip ir prieš tūkstančius metų žiniuoniui – egzistuoja pasl...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Česnakas bakterinei vaginozei gydyti...

Bakterinė vaginozė yra dažna moterų problema. Yra manoma, kad vaginozę išsivysto, kaip pakinta makšties bakterijų balansas (tai ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Skrandžio refliukso gydymas natūraliais būdais...

Skrandžio refliuksas kamuoja ne vieną žmogų ir daugelis iš mūsų problemą bando spręsti naudodami skrandžio rūgšties gamybą mažin...