Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 19

Paskelbė, kiek koronavirusas gali išgyventi išorėje

Po savaites trukusio spėliojimo mokslininkai pagaliau skelbia, kaip ilgai naujasis koronavirusas 2019-nCoV (dabar oficialiai vadinamas SARS-CoV-2), gali išgyventi ant paviršių ir ant negyvų objektų – laukdamas, kol užsikrės naujas šeimininkas.

Naujoje apžvalgoje keliama teorija, kad SARS-CoV-2 (nereikėtų painioti su viruso sukeliama liga, kuriai suteiktas pavadinimas COVID-19) kambario temperatūroje ant įvairių paviršių gali išgyventi ir likti užkrečiamu iki devynių dienų. Gera naujiena ta, kad tyrimai taip pat rodo, jog dezinfekuojančios medžiagos – tokios kaip etanolis (alkoholis), vandenilio peroksidas ir natrio hipochloritas prieš koronovirusus yra labai veiksmingos.

Kaip rašoma žurnale „Journal of Hospital Infection“, Ruro universiteto (Vokietija) virusologai padarė šias išvadas vertindami 22 ankstesnius tyrimus, apimančius kitus koronavirusų šeimos narius – įskaitant SARS ir MERS. Komanda iš tikrųjų ketino paskelbti šią analizę būsimame vadovėlyje, tačiau neseniai pasirodęs Uhano koronaviruso protrūkis išprovokavo juos publikuoti savo darbą kaip atskirą tyrimą.

Nors nebuvo atlikta jokių naujų originalių tyrimų, susijusių su SARS-CoV-2, tyrėjai teigia, kad jų išvados gali būti pritaikytos dabartiniam koronaviruso protrūkiui, nes visų koronavirusų rezultatai yra lygintini.

„Buvo tiriami įvairūs koronavirusai, ir visų rezultatai buvo panašūs“, – pranešime aiškina tyrimo autorius iš Hanoverio Leibnico universiteto Eike'as Steinmannas.

Remiantis mokslininkų išvadomis, kai kurie koronavirusai gali išlikti ant objektų paviršiaus kambario temperatūroje iki devynių dienų, nors vidutiniškai išgyvena nuo keturių iki penkių dienų. Jie taip pat sugeba išsilaikyti ant daugybės skirtingų medžiagų – įskaitant plieną, aliuminį, medį, popierių, plastiką, lateksą ir stiklą.

„Žema temperatūra ir didelis oro drėgnumas dar labiau pailgina jų gyvenimo trukmę“, – priduria profesorius Günteris Kampfas iš Greifsvaldo universiteto ligoninės Higienos ir aplinkos medicinos instituto.

Lašeliniu būdu plintanti infekcija – nesvarbu, ar tai peršalimas, ar koronavirusas – dažnai plinta per orą kosėjant ir čiaudint, paskleidžiant patogeną ore mažuose gleivių lašeliuose. Kitas dažnas perdavimo būdas yra rankos ir paviršiai, prie kurių dažnai liečiamasi.

„Ligoninėse tai gali būti, pavyzdžiui, durų rankenos, taip pat skambučio mygtukai, naktiniai staleliai, lovų rėmai ir kiti daiktai, esantys arti pacientų, dažniausiai pagaminti iš metalo ar plastiko“, – teigia profesorius Günteris Kampfas.

Bet lieka neaišku, kaip efektyviai SARS-CoV-2 gali plisti per užterštus paviršius. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai dėl naujojo koronaviruso pernešamumo laikosi atsargios pozicijos ir skelbia, kad „šiuo metu neaišku, ar žmogus gali užsikrėsti 2019-nCoV paliesdamas paviršių ar objektą, kuriame yra virusas – o tada paliesdamas savo burną, nosį ar galbūt akis“.

Ir nors šis tyrimas toli gražu nėra aiškus ir galutinis atsakymas, jis rodo, kad SARS-CoV-2 gali potencialiai persikelti ant objekto ir ant jo išgyventi maždaug savaitę. Jei šis faktas teisingas, tai gali turėti tam tikrų pasekmių valdžios institucijų bandymams sustabdyti ir numalšinti vykstantį viruso protrūkį, rašo „IFL Science“.

Publikuoja lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 18:17 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Epideminė Grėsmė 1 Laida

Labai įdomu pažvelgti, kokios priemonės naudojamas, prieš koronavirusą ir iš kur jis iš viso atsirado, ir dėl ko visa tai buvo daroma. Jūs turite savo versija, o aš papasakosiu kitą versiją. Taigi...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 13:36 COVID-19: jei karantino žaidimai nesibaigs, tai žemė arba sudegs, arba apsivers
Kaip praneša Indijos žiniasklaidos, vieno rajono Indijos gyventojai 2020 m. balandžio mėn. atsibudę ryte susidūrė su reiškiniu, kurio dar niekada nebuvo matę savo gyvenime: dideliu atstumu, šimtais kilometrų, jie galėjo pamatyti Himalajų kalnagūbrius....

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 11:23 COVID-19: Nepaisant Ekspertų Nuomonės, Pandemija Pasiekė Ir Rusiją
Remiantis balandžio 5 d., didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnosnas buvo skubiai paguldytas į ligoninę apžiūrai, nes jis ir toliau kenčia nuo nuolatinių CIVD-19 simptomų. Tuo tarpu COVID-19 ir toliau žygiuoja po pasaulį ir visose šalyse dabartinės ir būsimos pandemijos aukos kasą...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau