Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2020 » Vasario » 19

Paskelbė, kiek koronavirusas gali išgyventi išorėje

Po savaites trukusio spėliojimo mokslininkai pagaliau skelbia, kaip ilgai naujasis koronavirusas 2019-nCoV (dabar oficialiai vadinamas SARS-CoV-2), gali išgyventi ant paviršių ir ant negyvų objektų – laukdamas, kol užsikrės naujas šeimininkas.

Naujoje apžvalgoje keliama teorija, kad SARS-CoV-2 (nereikėtų painioti su viruso sukeliama liga, kuriai suteiktas pavadinimas COVID-19) kambario temperatūroje ant įvairių paviršių gali išgyventi ir likti užkrečiamu iki devynių dienų. Gera naujiena ta, kad tyrimai taip pat rodo, jog dezinfekuojančios medžiagos – tokios kaip etanolis (alkoholis), vandenilio peroksidas ir natrio hipochloritas prieš koronovirusus yra labai veiksmingos.

Kaip rašoma žurnale „Journal of Hospital Infection“, Ruro universiteto (Vokietija) virusologai padarė šias išvadas vertindami 22 ankstesnius tyrimus, apimančius kitus koronavirusų šeimos narius – įskaitant SARS ir MERS. Komanda iš tikrųjų ketino paskelbti šią analizę būsimame vadovėlyje, tačiau neseniai pasirodęs Uhano koronaviruso protrūkis išprovokavo juos publikuoti savo darbą kaip atskirą tyrimą.

Nors nebuvo atlikta jokių naujų originalių tyrimų, susijusių su SARS-CoV-2, tyrėjai teigia, kad jų išvados gali būti pritaikytos dabartiniam koronaviruso protrūkiui, nes visų koronavirusų rezultatai yra lygintini.

„Buvo tiriami įvairūs koronavirusai, ir visų rezultatai buvo panašūs“, – pranešime aiškina tyrimo autorius iš Hanoverio Leibnico universiteto Eike'as Steinmannas.

Remiantis mokslininkų išvadomis, kai kurie koronavirusai gali išlikti ant objektų paviršiaus kambario temperatūroje iki devynių dienų, nors vidutiniškai išgyvena nuo keturių iki penkių dienų. Jie taip pat sugeba išsilaikyti ant daugybės skirtingų medžiagų – įskaitant plieną, aliuminį, medį, popierių, plastiką, lateksą ir stiklą.

„Žema temperatūra ir didelis oro drėgnumas dar labiau pailgina jų gyvenimo trukmę“, – priduria profesorius Günteris Kampfas iš Greifsvaldo universiteto ligoninės Higienos ir aplinkos medicinos instituto.

Lašeliniu būdu plintanti infekcija – nesvarbu, ar tai peršalimas, ar koronavirusas – dažnai plinta per orą kosėjant ir čiaudint, paskleidžiant patogeną ore mažuose gleivių lašeliuose. Kitas dažnas perdavimo būdas yra rankos ir paviršiai, prie kurių dažnai liečiamasi.

„Ligoninėse tai gali būti, pavyzdžiui, durų rankenos, taip pat skambučio mygtukai, naktiniai staleliai, lovų rėmai ir kiti daiktai, esantys arti pacientų, dažniausiai pagaminti iš metalo ar plastiko“, – teigia profesorius Günteris Kampfas.

Bet lieka neaišku, kaip efektyviai SARS-CoV-2 gali plisti per užterštus paviršius. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai dėl naujojo koronaviruso pernešamumo laikosi atsargios pozicijos ir skelbia, kad „šiuo metu neaišku, ar žmogus gali užsikrėsti 2019-nCoV paliesdamas paviršių ar objektą, kuriame yra virusas – o tada paliesdamas savo burną, nosį ar galbūt akis“.

Ir nors šis tyrimas toli gražu nėra aiškus ir galutinis atsakymas, jis rodo, kad SARS-CoV-2 gali potencialiai persikelti ant objekto ir ant jo išgyventi maždaug savaitę. Jei šis faktas teisingas, tai gali turėti tam tikrų pasekmių valdžios institucijų bandymams sustabdyti ir numalšinti vykstantį viruso protrūkį, rašo „IFL Science“.

Publikuoja lrytas.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

24.09.2019 laikas 07:21 Receptai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

18.09.2019 laikas 06:56 Receptai Klasikinis tiramisu receptas

Kiaušinių baltymus atskirkite nuo trynių. Trynius su 3 v.š. cukraus, kaitindami garų vonelėje, gerai išsukite el. maišytuvu. Įpilkite vanilės ekstraktą, sudėkite maskarponės sūrį ir gerai išmaišykite.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau