Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (679) Komentarų: (0) (12.11.2017 - 13:19)

Kodėl verta atsisakyti cukraus?

Stengiantis atsisakyti cukraus turite atminti, kad cukraus žymiai daugiau ne cukrinėje, o jau paruoštuose produktuose. Per dieną su cukrumi žmogaus organizmas gauna papildomai 300 kilokalorijų. Beje, tiek kalorijų patenka ne su tuo cukrumi, kuriuo saldinate arbatą ar kavą, o su tuo, kurio yra jau paruoštuose produktuose. Šiaurės Karolinos (JAV) universiteto mokslininkai teigia, jog apie 20 proc. amerikiečių su organizmo lengvai įsisavinamu cukrumi gauna dar daugiau - 700 kilokalorijų. Tai maždaug 1 stiklinė cukraus, kurio jie nemato. Nenuostabu, kad cukraus yra saldainiuose, pyragaičiuose ir saldžiuose gazuotuose gėrimuose. Tačiau cukraus taip pat gausu yra jau paruoštose salotose, kai kurių rūšių ketčupuose, varškėje ir jogurte.

Cukrus

Cukrus ir širdies darbas

Specialistų teigimu, jei žmonės visiškai nevartotų cukraus, mirtingumas nuo širdies ir kraujotakos sistemos ligų sumažėtų bent 3 kartus. Dėl cukraus nuolat padidėja insulino kiekis, kuris aktyvina centrinę nervų sistemą, didina kraujospūdį ir dažnina širdies ritmą. Visiškai atsisakius cukraus, jau po savaitės laiko žalingojo cholesterolio lygis kraujyje sumažėja 10 proc., o sveikatai pavojingųjų trigliceridų - 20-30 proc.

Cukrus ir gausūs spuogai odoje

Būseną kai odoje gausu spuogų, vadinama akne. Gausiais odos spuogais skundžiasi nemažai vyresnių, nei 30 metų amžiaus žmonių. Gausius spuogus suaugusių žmonių odoje nulemia nuolat organizme vykstantys uždegiminiai procesai. Uždegiminius procesus ląstelėse nulemia cukraus gausa maisto produktuose. JAV mokslininkų teigimu, jei žmogus dėl kažkokių priežasčių per dieną suvartoja 200 g cukraus, aknės pavojus padidėja net 90 proc. Jei karštomis vasaros dienomis ar malšindami troškulį reguliariai gersite saldžių gazuotų gėrimų tai tokį kiekį cukraus ir gaus organizmas.

Cukrus ir dienos mieguistumas bei nemiga

Dėl padidėjusio cukraus lygio kraujyje žmogus jau nuo vidurdienio tampa apatiškas ir mieguistas. Vėliau organizme pagausėja hormono kortizolio, kurio poveikyje vakare sunku užmigti ir naktimis dažnai kamuoja nemiga.

Cukrus ir nuotaika

Yra žinoma, kad cukrus dėl jo saldaus skonio yra antidepresantas, padedantis numalšinti depresines nuotaikas ir žalingąjį streso poveikį. Tačiau mažai kas žino, kad prie cukraus, kaip ir prie narkotikų, priprantama. Atsisakęs cukraus žmogus dar kurį laiką jaučiasi prastai. Šią būseną numalšina fizinis aktyvumas ir hobis (mėgiamas užsiėmimas). Kai tik organizmas atpras nuo nuolat padidėjusio insulino lygio, pasijusite žymiai geriau nei anksčiau. Kolumbijos (JAV) universiteto mokslininkų teigimų atsisakę cukraus žmonės sudirgsta žymiai rečiau bei nesiskundžia netikėta nuotaikų kaita.

Cukrus ir veidas

Kalifornijos (JAV) universiteto mokslininkai teigia jog atsisakius cukraus veido oda sensta 1,5 karto lėčiau. Verta atminti, kad sparčiau veido oda sensta žmonių dažnai valgančių saldžių vaisių nes juose gausu fruktozės.

Cukrus ir atmintis

Jūs blogai įsimenate vardus ir privalote užsirašyti bet kokias smulkmenas, kad jų nepamirštumėte. Dėl šio atminties pablogėjimo ir išsiblaškymo gali būti kaltas ir cukrus. Nustatyta, kad gausiai vartojantys saldumynų ir saldžių gazuotų gėrimų vaikai prasčiau mokosi ir prasčiau įsidėmi pamokas. Cukrus yra reikalingas galvos smegenims, tačiau tik negausiais kiekiais. Galvos smegenims pakanka 1/2 arbatinio šaukštelio cukraus su rytine arbata ir tiek pat su kava ar arbata darbo metu.

Cukrus ir antsvoris

Mažiau vartodami cukraus, kurio yra įvairiuose produktuose, išvengsite 200 kilokalorijų per dieną. Laikantis šios dietos per 3-5 mėnesius antsvorį vidutiniškai pavyks sumažinti 5 kg, nes organizmas, ieškodamas papildomos energijos, tirpins riebalus.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar