Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Balandžio » 10

Kokie prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Nemažai žinome apie įvairių prieskonių ir žolelių naudą. Tačiau kai kurios jų, jei jomis piktnaudžiaujama, gali organizmui netgi pakenkti, tikina allwomens.ru.

prieskoniai, sveikata, sveika mityba, www.paranormal.lt

Geriausia būtų patiems prisirinkti žolelių – žalos bus mažiau, o naudos daugiau. O parduotuvėje nusipirkti prieskoniai labiau kenkia žmogaus sveikatai. Jie turi skonį, spalvą, aromatą. Tačiau naudos – mažai. Juose yra maistinių priedų, kurie sukelia nepageidautinus pokyčius netgi visiškai sveikame organizme. Gliutaminas suteikia puikaus skonio ir aromato prieskoniams, tačiau yra labai kenksmingas linkusiems į maistines alergijas žmonėms. Dažnai pavalgius gali suskausti galvą, prasidėti viduriavimas. Gali būti, kad dėl to kaltas dosniai cheminiais prieskoniais pagardintas maistas. Todėl rinkitės natūralius prieskonius, tačiau ir čia paisykite saiko.

Prieskoniai, kurie gali sukelti sveikatos problemų

1.Gvazdikėliai

Šis prieskonis žinomas visiems. Tačiau ne visi žino, kad jis gali sukelti itin stiprų mieguistumą. Tai pati tikriausia raminamoji priemonė.

2. Muskato riešutas ir cinamonas

Šie prieskoniai dažnai naudojami kepiniams. Tačiau piktnaudžiavimas jais gali sukelti ne tik traukulius, bet ir konvulsijas.

3. Rozmarinas

Jis turi jauninamųjų savybių, tačiau nėštumo metu jo naudoti negalima – gimda gali pradėti nevalingai susitraukinėti. Tai savo ruožtu sukelia priešlaikinį gimdymą. Rozmarinas turi ir šlapimą varantį poveikį, apkraunami inkstai. Jis padidina kraujospūdį, todėl nerekomenduojamas hipertonikams.

4. Šalavijas

Pasižymi daugeliu naudingų savybių. Lotyniškai vadinamas „salvija“, išvertus - „sveikata“. Tačiau ir jį vartoti reikia atsargiai. Šalavijų aliejuje yra monoterpino – aktyvaus toksino, sukeliančio tachikardiją ar traukulius. Jis gali netgi sukelti haliucinacijas.

5. Mėta

Mėtos gerbėjams reikia prisiminti, kad ši žolelė pavojinga sergant gastritu ar skrandžio opa. Šis stulbinamas augalas pasižymi galybe naudingų medžiagų, tačiau gali pastiprinti uždegiminius procesus skrandyje. Tačiau ir mažomis dozėmis mėta turi minusų. Ji jūsų nenuramins, tiesiog sukels sulėtėjimą, o didelėmis dozėmis išprovokuos nemigą. Todėl neverta gerti mėtų arbatos prieš miegą.

6. Šafranas

Jei nesilaikysite nurodytų normų, galite stipriai apsinuodyti. Penki gramai gali sukelti pykinimą, kraujoplūdį ir kitus nemalonumus. Dešimt gramų gali išprovokuoti persileidimą bet kurį nėštumo mėnesį. Tačiau mažomis (nekenksmingomis) dozėmis šafranas naudojamas kulinarijoje.

7. Garstyčios

Jų vartoti negalima sergant chronišku gastritu. Naudoti galima tik nedidelėmis dozėmis ir tik žmonėms, turintiems normalią sekreciją. Negalima ir sergant dvylikapirštės žarnos ligomis, hipertonija.

Kokie prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.07.2019 laikas 19:15 Receptai Ilgai ieškojau tokio recepto! Grikių ir pievagrybių kotletai

Gaminame namuose. Grikių ir pievagrybių kotletai. Lietuviški patiekalai tavo namuose. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus, dedame smulkintą svogūną, pievagrybius, tarkuotą morką ir pakepiname 8-10 minučių...

Skaityti daugiau

25.09.2018 laikas 07:38 Receptai Vaistažolės aterosklerozės gydymui

Aterosklerozė liaudies medicinoje, vaistažolės aterosklerozės gydymui, aterosklerozė, aterosklerozės gydymas, receptai aterosklerozės, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolė...

Skaityti daugiau

24.09.2019 laikas 07:21 Receptai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau