Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Rugsėjo » 2

Kosta Rikos akmeniniai rutuliai

Kosta Rikos teritorijoje, daugiausia Dikiso upės deltoje ir Kanjo saloje, galite išvysti daugybę didelių akmeninių rutulių. Kai kurie iš jų taip suformuoti buvo dar 600 metais, kiti – šiek tiek vėliau. Vietiniai šiuos apvalius akmenis vadina Las Bolas – išvertus tai reiškia tiesiog „rutuliai“.

Didelė dalis šių akmenų yra pagaminti iš gabro – magminės uolienos, kurios gausu okeaninėje Žemės plutoje. Archeologai mano, kad žmonės, kurie suformavo šiuos apvalius rutulius, greičiausiai tai darė naudodami mažesnius akmenis.

Ekspertai sako, kad akmeniniai rutuliai greičiausiai buvo naudojami astronomijos tikslais, tačiau kiti spekuliuoja, kad jie galėjo žymėti ir svarbiausias to meto vietas. Tiesa, kol kas pasakyti kam tiksliai buvo skirti šie akmenys yra neįmanoma, nes anksčiau Kosta Rikoje gyvenę čibčai – žmonės, kurie greičiausiai sukūrė šiuos akmenis, išnyko į Centrinę Ameriką atkeliavus ispanams.

„Čiabuviai išnyko per ispanų kolonizaciją, o šiu rutulių paskirtis išnyko kartu su jais“, – teigė antropologas Johnas W. Hoopes iš Kanzaso universiteto.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar