Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 19

Kuo naudingas uogų actas

(Paranormal) Apie gydomąsias obuolių ir vynuogių acto savybes žino daug kas. Ne mažiau naudingą actą galima paruošti ir iš kitų uogų. Įvairūs organinių rūgščių deriniai jose, vartojant reguliariai, nuolat tirpins atsirandančius kietus darinius organizme ir padės šalinti šlakus.

Uogų actai savo gydomosiomis savybėmis truputį nusileidžia obuolių ir vynuogių actams, bet ir jie yra naudingi žmogui.

Juodųjų serbentų actas yra polivitamininis produktas. Jis turi organizmą stiprinančių savybių, panašių į vynuogių acto, bet turi ir vieną ypatybę - padeda šalinti iš organizmo purinų ir šlapimo rūgšties medžiagas. Todėl jis naudingas, gydant reumatizmą bei podagrą.

Gervuogių ir aviečių actai gerai malšiną karščiavimą, padeda gydyti peršalimo ligas, karštinę ir galvos skausmą.

Vyšnių ir raugerškių actai palankiai veikia centrinę nervų sistemą, ramina ir slopina nervinį sudirgimą.

Agrastų actas pagal savo poveikį labai panašus į vynuogių actą. Ne veltui agrastai vadinami «šiaurės vynuogėmis”.

Geltonų ir raudonų serbentų actas šalina druskas iš organizmo, taip pat malšina karščiavimą.

Slyvų actas gerai dezinfekuoja žarnyną, stiprina jo peristaltiką ir gerina virškinimą.

Kriaušių actas malšina troškulį, sergant karštine, turi nuskausminamąjį poveikį, malšina stipraus kosulio ir dusulio priepuolius.

Putinų actas stiprina širdies raumens susitraukimą ir padeda jai normaliai veikti.

Spanguolių actas pasižymi baktericidiniu poveikiu, taip pat naudingas ir kasai.

Bruknių actas turi antiseptinių savybių, nes jame yra retos benzoinės rūgšties.

Uogų actą galima pasigaminti ir namuose

1-asis būdas. Uogas gerai nuplauti, sudėti į emaliuotą indą, sutrinti iki vienalytės masės, užpilti šiltu vandeniu, kuriame jau ištirpintas cukrus (150-20 g cukraus - 1 l vandens). Vanduo turi būti 3-4 cm aukščiau uogų masės. 10-15 dienų palaikyti šiltoje, pavėsingoje (bet ne tamsioje) vietoje. Rekomenduojama masę reguliariai pamaišyti, kad išeitų oras ir ant paviršiaus nesusidarytų plėvelė. Masę galima prislėgti puoduku su svoriu. Po 10-15 dienų antpilą gerai nukošti ir supilti į stiklainius, iki krašto palikus 10-12 cm, nes toliau turi prasidėti rūgimo procesas. Stiklainius pridengti marle ir palaikyti dar 2 savaites. Paruoštą actą atsargiai nupilti į sterilizuotus butelius, likučius nukošti per gerą filtrą ir laikyti šaltoje tamsioje vietoje.

2-asis būdas. Šviežiai spaustas sultis supilti į stiklainį, įdėti į jį gabalėlį juodos duonos, suvilgytos bet kokiu actu. Stiklainį pridengti marle ir 3-4 savaites laikyti šiltoje (galima ir karštoje) vietoje. Paskui paruoštą actą supilti į laikymo butelius.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 206
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
08.03.2021 laikas 10:06 Įminta Diatlovo perėjos paslaptis? Dėl 9 šiurpių mirčių buvo kaltinami „ateiviai ir sniego žmonės“
Naujas tyrimas atskleidė, kad devynis studentus, 1959 m. keliavusius slidėmis Sibire, pražudė snigo griūtis. Ne ateiviai ar sniego žmonės, kaip kadaise buvo tikima.

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 08:55 Brandi ir nebrandi meilė: nuo poreikio iki savęs priėmimo
„Myliu tave, nes tu man esi labai reikalingas“. Nebrandi meilė – tai spąstai, kurių pagrindas yra vidinis poreikis. Jeigu norite sukurti tvirtus santykius, būtina suvokti, kuo skiriasi brandi meilė nuo nebrandžios....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 23:06 Sveikatą atstatantis receptas: 1 burokėlis, 2 morkos, 1 obuolys

Kurdamas šį receptą specialistas rėmėsi tuo, kad ingredientai turi būti paprasti ir prieinami, kad kiekvienas žmogus galėtų paruošti šią priemonę. Receptas tikrai lengvas, todėl kad burokėliai, morkos ir obuoliai turi visus būtinus mikroelementus ir kainuoja nebrangiai.

...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 17:07 Žudanti saulė: Trečiojo reicho veidrodis

Tarp daugybės išties unikalių technologijų, kurias Antrojo pasaulio karo metu sukūrė vokiečių mokslininkai, yra daug labai keistų. Kitaip projektą „Saulės patranka“ pavadinti neįmanoma – didžiulis orbitinis veidrodis, kuris savo spinduliu degina ištisus miestus, išgarina upes ir...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 16:05 Legenda apie Konvio upę ir pabaisą Afanką
Kalbama, jog kažkada buvo laikai, kai žmonės, gyvenantys Konvio slėnyje, nuolat kentėdavo nuo didžiulių potvynių, kurie pražudydavo jų galvijus ir pasėlius. Tačiau šių nelaimių priežastis nebuvo natūralus reiškinys: visi žinojo, kad potvynius sukelia Afankas....

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:47 Kaimiški tradiciniai bulviniai vėdarai su pienu

Daugelio lietuvių pamėgti ir metai iš metų gaminami kaimiški bulviniai vėdarai. Man asmeniškai patinka ir bulviniai, ir kraujiniai vėdarai. Tad gaminu kartais vienokius, o kartais kitokius, pagal tos dienos norus.

...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:28 Veganiški / vegetariški raudonųjų lęšių ir morkų maltinukai (orkaitėje)
Tokie raudonųjų lęšių ir morkų maltinukai mūsų šeimą labai sužavėjo. Kepsime juos dar tikrai ne vieną kartą. Skonis šiek tiek net priminė tikrą mėsą. Todėl jei ieškote, ką pagaminti tiems, kurie nenori valgyti veganiškai, toks receptas gali būti nuostabus kompromisas tarp įprastų bei veganiškų malti...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:20 Omletas su pienu, keptas orkaitėje
Tai fantastiškas patiekalas vėlyviems pusryčiams - omletui padaryti prireiks vos kelių minučių ir kol jis keps orkaitėje, galėsite laiką leisti lovoje. Man asmeniškai šis omletas labai primena, lygiai tokį koks būdavo patiekiamas darželiuose....

Skaityti daugiau