- 19.12.2020
- 5.0 Reitingas
- 936 Peržiūros
- Komentarai
(Paranormal) Apie gydomąsias obuolių ir vynuogių acto savybes žino daug kas. Ne mažiau naudingą actą galima paruošti ir iš kitų uogų. Įvairūs organinių rūgščių deriniai jose, vartojant reguliariai, nuolat tirpins atsirandančius kietus darinius organizme ir padės šalinti šlakus.
Uogų actai savo gydomosiomis savybėmis truputį nusileidžia obuolių ir vynuogių actams, bet ir jie yra naudingi žmogui.
Juodųjų serbentų actas yra polivitamininis produktas. Jis turi organizmą stiprinančių savybių, panašių į vynuogių acto, bet turi ir vieną ypatybę - padeda šalinti iš organizmo purinų ir šlapimo rūgšties medžiagas. Todėl jis naudingas, gydant reumatizmą bei podagrą.
Gervuogių ir aviečių actai gerai malšiną karščiavimą, padeda gydyti peršalimo ligas, karštinę ir galvos skausmą.
Vyšnių ir raugerškių actai palankiai veikia centrinę nervų sistemą, ramina ir slopina nervinį sudirgimą.
Agrastų actas pagal savo poveikį labai panašus į vynuogių actą. Ne veltui agrastai vadinami «šiaurės vynuogėmis”.
Geltonų ir raudonų serbentų actas šalina druskas iš organizmo, taip pat malšina karščiavimą.
Slyvų actas gerai dezinfekuoja žarnyną, stiprina jo peristaltiką ir gerina virškinimą.
Kriaušių actas malšina troškulį, sergant karštine, turi nuskausminamąjį poveikį, malšina stipraus kosulio ir dusulio priepuolius.
Putinų actas stiprina širdies raumens susitraukimą ir padeda jai normaliai veikti.
Spanguolių actas pasižymi baktericidiniu poveikiu, taip pat naudingas ir kasai.
Bruknių actas turi antiseptinių savybių, nes jame yra retos benzoinės rūgšties.
Uogų actą galima pasigaminti ir namuose
1-asis būdas. Uogas gerai nuplauti, sudėti į emaliuotą indą, sutrinti iki vienalytės masės, užpilti šiltu vandeniu, kuriame jau ištirpintas cukrus (150-20 g cukraus - 1 l vandens). Vanduo turi būti 3-4 cm aukščiau uogų masės. 10-15 dienų palaikyti šiltoje, pavėsingoje (bet ne tamsioje) vietoje. Rekomenduojama masę reguliariai pamaišyti, kad išeitų oras ir ant paviršiaus nesusidarytų plėvelė. Masę galima prislėgti puoduku su svoriu. Po 10-15 dienų antpilą gerai nukošti ir supilti į stiklainius, iki krašto palikus 10-12 cm, nes toliau turi prasidėti rūgimo procesas. Stiklainius pridengti marle ir palaikyti dar 2 savaites. Paruoštą actą atsargiai nupilti į sterilizuotus butelius, likučius nukošti per gerą filtrą ir laikyti šaltoje tamsioje vietoje.
2-asis būdas. Šviežiai spaustas sultis supilti į stiklainį, įdėti į jį gabalėlį juodos duonos, suvilgytos bet kokiu actu. Stiklainį pridengti marle ir 3-4 savaites laikyti šiltoje (galima ir karštoje) vietoje. Paskui paruoštą actą supilti į laikymo butelius.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau