- 24.02.2018
- 0.0 Reitingas
- 3289 Peržiūros
- Komentarai
Sergamumas navikais didėja, tačiau galime sumažinti savo tikimybę susirgti vėžiu, jei iš anksto gerinsime natūralius apsauginius organizmo gebėjimus ir stiprinsime imuninės sistemos veiklą. Rinkimės tinkamą maistą ir laikykimės antivėžinio gyvenimo būdo!
Antivėžiniai produktai
• Žaliojoje arbatoje daug antioksidantų ir antivėžinių polifenolių - šie trukdo formuotis naujoms kraujagyslėms, kurios būtinos tam, kad navikas galėtų plisti.(1)
• Karčiajame šokolade (kuriame yra bent 70 proc. kakavos) taip pat gausu antioksidantų ir polifenolių, stabdančių vėžinių ląstelių augimą, - viename nedideliame gabalėlyje šokolado šių medžiagų yra tiek pat, kiek puodelyje žaliosios arbatos.(2)
• Grybai (pievagrybiai, rudieji pievagrybiai (Champs Portabella), juodkotės ugniabudės (enoki), kuokštiniai sėdžiai (maitake), gluosninės kreivabudės, valgomieji danteniai (šitake) ir įvairiaspalvės kempės) stimuliuoja imuninės sistemos ląstelių veiklą.
• Laiškiniai ir gumbiniai česnakai, porai, svogūnai ir valgomieji svogūnėliai skatina krūties, storosios žarnos, plaučių ir prostatos vėžio ląstelių apoptozę (užprogramuotą ląstelių mirtį).(3)
• Imbierų šaknis, kuria galima papildyti troškinius ar iš jos pasigaminti antpilą,- stipri antivėžinė priemonė, padedanti neleisti vėžinėms ląstelėms plisti.(4)
• Įrodyta, kad astragalas (Astragalus membranaceus) — tradicinėje kinų medicinoje vartojamas gydomasis augalas - pasižymi antivirusinėmis ir antivėžinėmis savybėmis.(5) Tyrimai liudija, kad kitas giminingas augalas Astragalus oxyphysus taip pat turi antivėžinio potencialo: geba stabdyti melanomos metastazių formavimąsi.(6) Per bandymus su pelėmis, kurių rezultatų negalima visiškai taikyti žmonėms, šis preparatas sulėtino graužikams persodintų žmogaus melanomos ląstelių augimą.(7) Kadangi šie augalai turi ir toksiškų porūšių, vartokite tik žinomų gamintojų saugiais pripažintų telomerazės aktyvatorių (TA Sciences, Terraternal, RevGenetics).
• Ciberžolė - tai antioksidaciniu ir uždegimo slopinamuoju poveikiu pasižymintis prieskonis, galintis iš esmės paskatinti vėžinių ląstelių apoptozę bei lėtinti navikų augimą.(8) Kad organizmas geriau absorbuotų ciberžolę, sumaišykite ją su juodaisiais pipirais ir alyvuogių ar moliūgų sėklų aliejumi.
• Abrikosuose, burokėliuose, kvapiuosiuose ir kitų rūšių moliūguose, morkose, valgomuosiuose batatuose, pomidoruose, arbūzuose ir visose spalvotose (ne žalios spalvos) daržovėse daug karotenoidų (pvz., likopeno) ir vitamino A. Įrodyta, kad šios medžiagos gali sulėtinti ar net visiškai sustabdyti agresyvių (prostatos, plaučių, žarnyno, kasos, stemplės, gimdos kaklelio, krūties ir skrandžio) vėžių formavimąsi.(9)
• Kryžmažiedžių šeimos augaluose (pvz., gūžimuose, žiediniuose, lapiniuose, briuseliniuose kopūstuose, paprastojo bastučio kininio porūšio (angl. bokchoy) salotose, ropėse, ridikėliuose, griežčiuose ir rėžiukuose) yra stiprių antivėžinių medžiagų. Norint išlaikyti naudingas savybes, šias daržoves reikia tik trumpai pagarinti arba apkepti.(10)
• Citrusiniai vaisiai (pvz., greipfrutai, citrinos, žaliosios citrinos, apelsinai, mandarinai, taip pat didieji greipfrutai, tangelai - greipfrutų, apelsinų ir mandarinų hibridai) turi flavonoidų ir stimuliuoja kancerogeninių medžiagų šalinimą iš kepenų.(11)
• Prieskoniniuose augaluose ir prieskoniuose (ypač bazilikuose, mairūnuose, mėtose, raudonėliuose, rozmarinuose ir čiobreliuose) yra terpenų grupės aliejų, kurie slopina fermentų, padedančių vėžinėms ląstelėms peraugti į gretimus audinius, aktyvumą, taip sulėtėja naviko plitimas. Tiesa, tai neseniai įrodyta tik per bandymus su gyvūnais.(12)
Gyvenkite sveikai!
• Šildykite maisto produktus stikliniuose ar keraminiuose, o ne plastikiniuose, pvz., polivinilchlorido (PVC), polistireno ar putplasčio induose.
• Namams valyti naudokite citrinų sultis, actą ir geriamąją sodą. Niekada nenaudokite tokių valymo priemonių, kuriose yra alkilfenolių, pvz., krezolo ar ksilenolio.
• Kvapui spintoje pagerinti ir kovai su kandimis naudokite levandas bei kedrus, o ne naftaleną ar kamparą.
• Naudokitės kvepalais ir plaukų priežiūros priemonėmis, kuriuose nėra ftalatų.
• Nenaudokite keptuvių ir laidynių su teflonine danga, o rinkitės nerūdijančiojo plieno daiktus.
• Valgykite ekologiniu būdu užaugintų gyvūnų mėsą ir ekologiškus pieno produktus.
• Keiskite valgiaraštį - išbandykite Viduržemio jūros dietą arba rytietiškus patiekalus (gaminkite maistą taip, kaip daro Rytų gyventojai).
• Vartokite alyvuogių aliejų ir natūralius cukraus pakaitalus, pvz., ksilitolį.
By Haraldas Gaieras
Nuorodos
1 Nutr Cancer, 2009; 61(6):827-835
2 http://www.webmd.com/diet/news/20030827/dark-choco-late-is-healthy-chocolate#1
3 Cytotechnology, 2008; 56:179-85
4 Anticancer Res, 1997; 17:873-8, Cancer Res, 1996; 56:1023-1030
5 Chin Med J, 1990; 103:304-7
6 Cancer Res, 1988; 48:1410-5
7 Cancer Res, 1990; 50:1867-1872
8 Clin Cancer Res, 2008; 14:4491-9
9 J Natl Cancer Inst, 1999; 91:317-31, J Nutr 2005; 135:2037S-9S
10 Lancet, 2005; 366:1558-60
11 Carcinogenesis, 1998; 19:425-31
12 J Nutr, 2001; 131:3027S-33S
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau