Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2018 » Liepos » 20

Mokslininkai ir toliau atskleidžia Turino drobulės paslaptis - tikrovė visiškai neatitinka tikėjimo?

Atlikus kraujo analizę ant Turino drobulės paaiškėjo, kad dėmės niekaip negalėjo atsirasti nuo ant medžiagos paguldyto kūno. Grupė tyrėjų rado, kad į kraują panašios dėmės ant lininės medžiagos nedera viena su kita – kai kurios iš jų galėjo atsirasti žmogui esant vertikaliai, o kitos išvis neatitinka realybės.

Iki šiol kai kurie mano, kad ši įžymi medžiaga, kurioje yra vyro atvaizdas, yra ta medžiaga, į kurią buvo suvyniotas Jošua iš Nazareto kūnas. Sakoma, kad įspaudas atsirado per tris dienas nuo jo palaidojimo.

Jėzus Kristus, Turino drobulė, religija, istorija

Turino drobulės dėmėse žmonės mato Jėzaus veidą ©commons.wikimedia.org

Mokslininkai vis dar neturi vieningo atsakymo, kaip šis atspaudas atsirado ant medžiagos, tačiau keletas rausvų dėmių, kurios atitinka žmogaus nukryžiavimo žaizdas, turi geležies oksidų, kurie gali būti kildinami iš arba pigmento, arba iš kraujo.

Pasitelkus radioaktyvosios anglies datavimo technologiją, buvo išsiaiškinta, kad drobė vis dėlto buvo nuausta 1260-1390 mūsų eros metais.

Drobės pynimo technologija ir galutinis audinys sutampa su Jošua iš Nazareto laikais – bet taip pat ir su viduramžiais. Audinio analizė taip pat rodo neaiškius pigmento pėdsakus, o tyrimas, nustatantis žiedadulkių, rastų ant drobulės, kilmę iš Vidurio Rytų vėliau buvo paneigtas paties jį atlikusio mokslininko. Kai jau yra žinoma drobulės pagaminimo data, būtų gerai žinoti, kaip tiksliai ji buvo padaryta.

Jei drobė ir dėmės iš tikrųjų yra autentiškos, tai galėtų atskleisti daug naujos informacijos apie nukryžiavimo procesą. Bet kadangi toli gražu ne visi tiki, kad drobė yra autentiška, mokslininkai pradėjo ją tirti naudodami būdą, naudojamą teisminėse ekspertizėse.

Tokį tyrimą atliko Liverpulio Džono Moreso universiteto (Anglija) teismo antropologas Matteo Borrinis ir organinės chemijos specialistas iš Italijos Pseudomokslinių užklausų tyrimų komiteto (angl. Italian Committee for the Investigation of Claims of the Pseudosciences), Luigis Garlaschelli.

Jie netyrinėjo pačios drobės, bet naudojo gyvą modelį ir manekeną tam, kad išanalizuotų kraujo tėkmės iš žaizdos ant kairės rankos dilbio pėdsakus, taip pat „ieties žaizdos“ paliktus ženklus liemens srityje ir kraujo dėmes aplink juosmenį.

Kraujo dėmių rašto analizei mokslininkai naudojo du kraujo tipus: tikrą žmogaus kraują, paaukotą būtent šiam tyrimui – ir sintetinį kraują, kuris turi tokias pačias originalaus kraujo savybes.

Jėzus Kristus, Turino drobulė, religija, istorija

Štai taip menininkai mato Turino drobulės žmogaus veidą ©Dianelos Georgoudis (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Mokslininkai analizavo kraujo srovę skirtingose pozicijose: rankos gale liečiant medieną ir vertinant raštą, kurį sukuria kraujas, bėgantis nuo kairės rankos; nuo kairio dilbio – stebint, kaip kraujas teka stovimoje pozicijoje – o po to ir atsigulus bei ranka uždengus kirkšnį – tokią pozą galima įžvelgti drobėje.

Tyrėjai taip pat išanalizavo ir kraujo ženklus ant kairės galūnės gale, aplink „ieties žaizdą“ – ir apatinę nugaros dalį, ant kurios, kaip manoma, kraujas tekėjo iš pastarosios žaizdos.

Testas, kuriame ranka lietė medieną, yra neįtikimas – tačiau visi kraujo ženklų bandymai rodo, kad po jų drobėje liko visiška painiava. Pirmiausia dėl to, kad rankos gale kraujo srovės tekėjo dviem skirtingais kampais.

Panašios dėmės galėjo atsirasti tik tada, kai rankos buvo pakreiptos 45 laipsnių kampu – tačiau tai nesutampa su kūno padėtimi drobėje. „Ieties žaizda“ būtų kraujavusi į tą pusę, matomą drobulėje, tik jei objektas būtų buvęs vertikaliai – o taip ir būtų buvę, jei nukryžiuota auka tuo metu būtų ir perdurta – tačiau vis tiek lieka keli esminiai skirtumai: tariama žaizda kažkodėl suformavo sroves, o ne pilną, apvalią, raudoną dėmę.

Dėmės, kuri yra ties apatine nugaros dalimi, mokslininkai negalėjo atkartoti visiškai. Tyrėjai tai bandė  tiek objektui būnant atsilošusiam, tiek atsigulusiam ant nugaros – tačiau sukurti „kruvino diržo“ apatinėje nugaros dalyje nepavyko.

„Jei darysime prielaidą, kad raudonos dėmės ant Turino drobulės iš tikrųjų yra kraujas iš nukryžiuoto žmogaus žaizdų, tai eksperimentų rezultatai rodo, kad srovių tekėjimo modeliai iš skirtingų kūno dalių nesutampa vieni su kitais“, – darbe rašo mokslininkai. Mokslininkų atliktas eksperimentas tikrai verčia abejoti ar drobulė yra tai, kuo laikoma kad ji yra. Labiau tikėtinas variantas – Turino drobulė galėjo būti meninė ar didaktinė priemonė XIV a.

Žinoma, tai nereiškia, kad visi tyrimai ir spėliojimai yra baigti. Kol mokslininkai tiksliai neišsiaiškins, kaip šis vaizdas ant audinio buvo suformuotas, jis ir toliau išliks nemaža moksline paslaptimi.

Parengta pagal sciencealert.com

pasaulio naujienos

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau