Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2017 » Rugsėjo » 23

15 vėžio simptomų, kuriuos moterys yra linkusios ignoruoti

Dauguma vėžio požymių mėgdžioja kitų ligų ar būklių simptomus, todėl labai lengva į juos nekreipti dėmesio, rašome portale rd.com. Visi gydytojai sutinka: turite žinoti savo kūną ir, jei pastebite neįprastą skausmą ar kitokius pokyčius, kurie nedingsta ir blogėja, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

15 vėžio simptomų, kuriuos moterys yra linkusios ignoruoti

Kraujavimas po menopauzės

Nedidelis tepliojimas po menopauzės nėra retas reiškinys. Tačiau jei staiga vėl prasidės mėnesines primenantis kraujavimas ir jis bus pastovus, tai gali būti ankstyvas gimdos vėžio požymis, teigia Maurie Markmanas, medicinos mokslų daktaras, Amerikos Vėžio gydymo centro onkologas.

Gera naujiena – moterys, kurioms vėžys diagnozuojamas ankstyvojoje (pirmoje) stadijoje, kai jis dar nespėjo išplisti, turi 88% penkerių metų išgyvenamumo tikimybę (pasak Amerikos vėžio draugijos).

Duobučių atsiradimas ant krūtų, spalvos pakitimai ar kitokie krūtų pokyčiai

Neįprastas gumbas yra pagrindinis vėžį išduodantis požymis, kurio moterims derėtų ieškoti. Tačiau ir kitokie krūtų pokyčiai gali įspėti apie vėžį. Jei pastebite, kad krūtinės odoje atsiranda duobučių, speneliai sulindę į vidų, krūtinė patinusi, jautri, ar yra nežymūs odos spalvos pokyčiai (tamsiai raudona ar rožinė), tai gali vykti dėl vėžio, sako Richis Wenderis, medicinos mokslų daktaras, Amerikos vėžio draugijos vyriausiasis vėžio kontrolės pareigūnas.

„Šie požymiai nebūtinai reiškia vėžį, bet būtent dėl šios priežasties moterys neskuba kreiptis į medikus – jos tikisi, kad tai nieko rimto“, – sako vyras.

Pilvo pūtimas

Beveik visos moterys skundžiasi pilvo pūtimu, ypač TUO mėnesio laikotarpiu; tačiau jei pastebite, kad pilvą vis dar pučia po ciklo pabaigos, arba nuolat kenčiate nuo vidurių užkietėjimo – tai gali būti kiaušidžių arba gimdos vėžio požymis.

„Jei taip jaučiatės kelias savaites be jokio pagerėjimo, jums ne tik atrodo, tai jau pakitimas, – sako dr. R.Wenderis – Kreipkitės į gydytoją, kad tai ištirtų.“

Nemažai kiaušidžių vėžiu sergančių pacienčių praneša patyrusios vangius simptomus, tokius kaip pilvo pūtimas, kurį jos ignoravo daugelį mėnesių iki kreipimosi pagalbos, sako Moshe Shike, medicinos mokslų daktaras, gastroenterologas. Sotumo pojūtis nepaisant prasto apetito yra dar vienas dažnas kiaušidžių vėžio požymis.

Nenormalios mėnesinės arba skausmas dubens srityje

Nereguliarios mėnesinės yra dažnas reiškinys, tačiau jei kraujavimas po mėnesio staiga tampa gerokai gausesnis, jei kraujuojate tarp mėnesinių, jei patiriate skausmą dubens srityje, paprašykite gydytojo atlikti transvaginalinio ultragarso tyrimą dėl galimų gimdos, kiaušidžių ar kitokių vaginalinių vėžio rūšių.

Chroniškas kosulys

Kai kurie plaučių vėžiu sergantys pacientai pranešė kenčiantys krūtinės skausmus, išplintančius iki peties arba per visą ranką.

Kiekvienas iš mūsų buvome taip peršalę, jog, rodės, kad kosėjame plaučių gabaliukais. Tačiau jei kosėjate daugiau nei tris savaites ir neturite jokių kitų peršalimo ar alergijos simptomų, tokių kaip užgulusi nosis, tai gali būti ankstyvasis plaučių vėžio simptomas.

Leukemija taip pat gali sukelti simptomus, primenančius bronchitą arba stiprų peršalimą. „Jei kosulys skiriasi nuo įprasto kosulio, jei kosulys nepraeina arba iškosėjate šiek tiek kraujo – tai rimta“, – sako dr. M.Markmanas. Kai kurie plaučių vėžiu sergantys pacientai pranešė kenčiantys krūtinės skausmus, išplintančius iki peties arba per visą ranką.

Pilvo skausmai arba pykinimas

Sudirgęs skrandis yra toks dažnas reiškinys, kad labai retai toks požymis reiškia vėžį. Tačiau jei pastebite pastovius skrandžio spazmus arba jus nuolat staiga supykina, ir savijauta nepagerėja, apsilankykite pas gydytoją. Gali paaiškėti, kad tai tėra skrandžio opa, tačiau tai taip pat gali būti leukemijos arba stemplės, kepenų, kasos arba kolorektalinio vėžio požymis.

Dažnas karščiavimas arba infekcijos

Jei paprastai esate sveika, tačiau pastebite, kad vis dažniau susergate arba karščiuojate, tai gali būti ankstyvasis leukemijos požymis. Leukemija (kraujo vėžys) priverčia kūną gaminti nenormalius baltuosius kraujo kūnelius ir susilpnina kūno gebėjimą kovoti su infekcijomis, susilpnindama imuninę sistemą. Atkreipkite dėmesį į gripą ar peršalimą primenančius simptomus, tokius kaip skausmas arba karščiavimas, kurie nepraeina.

Sunkumas nuryti

Skaudant gerklei, rijimas gali tapti sudėtingas arba skausmingas, tačiau jei pastebite, kad tai tęsiasi keletą savaičių, ir būklė blogėja, kreipkitės į gydytoją. Tai yra įprastas gerklės arba skrandžio vėžio požymis, taip pat gali būti ankstyvasis plaučių vėžio požymis.

Padažnėjusios hematomos (mėlynės)

Krentantis svoris ar neįprasti apetito pokyčiai gali būti daugelio vėžio rūšių požymis – stemplės, kasos, kepenų bei storosios žarnos vėžio.

Pabundate ir pamatote mįslingai atsiradusią mėlynę – tikriausiai neverta dėl to nerimauti; galbūt vakar vonioje į kažką atsitrenkėte. Tačiau jei pastebite, kad mėlynės atsiranda nuolat, ypač keistose vietose, pavyzdžiui, ant rankų ar pirštų, turėtumėte sunerimti.

Pasak Amerikos Vėžio gydymo centro, lengvai atsirandančios ir neįprastos mėlynės gali būti leukemijos požymis. Laikui bėgant, leukemija susilpnina kraujo gebėjimą krešėti ir pernešti deguonį.

Nepaaiškinamas svorio kritimas

„Daugeliui amerikiečių krentantis svoris yra teigiamas dalykas; visi laikosi dietų – tačiau jei jūsų apetitas sumažėjo, nors įprastai apetitu nesiskundžiate, ir tam įtakos neturėjo koks nors didelis gyvenimo įvykis ar problemos, būtinai pasitikrinkite“, – perspėja dr. M.Markmanas.

Krentantis svoris ar neįprasti apetito pokyčiai gali būti daugelio vėžio rūšių požymis – stemplės, kasos, kepenų bei storosios žarnos vėžio, tačiau tai yra įprastas leukemijos ar limfomos požymis, teigia R.Wenderis.

Pastovus nuovargis

Visiems pasitaiko dienų, kai trūksta energijos, tačiau po gero nakties (ar kelių) poilsio turėtumėte jaustis pailsėjusios ir atsigavusios. Jei pastebėsite, kad visą mėnesį kiekvieną dieną esate pavargusi arba jaučiate dusulį, kai anksčiau jo nejusdavote, apsilankykite pas gydytoją, rekomenduoja R.Wenderis. „Daugeliu atvejų tai nebus vėžys, tačiau geriau pasitikrinkite, nes niekada nežinai.“

Leukemija ir limpfoma paprastai sukelia pastovų nuovargį.

Chroniški galvos skausmai

p>Jei nesate linkusi į migreną ir jums niekada neskaudėdavo galvos, tačiau staiga pradėjote vartoti ibuprofeną kiekvieną dieną, tai gali būti smegenų auglio požymis; būtent auglys sukelia skausmą spausdamas nervus.

Kraujas išmatose

Greičiausiai tai kažkas nepiktybinio, pavyzdžiui, hemorojus. Tačiau tai gali būti ir vėžio požymis. Ypač padažnėjo atvejų tarp žmonių, jaunesnių nei 50 metų – tai amžius, kai rekomenduojama pirmą kartą atlikti tyrimą dėl tiesiosios žarnos vėžio. Dr. R.Wenderis sako, kad labai svarbu išsitirti: „Labai paprasta save įtikinti, kad tai nieko baisaus, ypač kai esi jaunas. Tačiau kraujas žarnyno veikloje niekada nėra normalus reiškinys, tad būtinai išsitirkite.“

Pastebimi odos pokyčiai

Odos vėžys yra dažniausia vėžio rūšis Amerikoje, tačiau šią vėžio rūšį sudėtingiausia aptikti, ypač ankstyvosiose stadijose, sako R.Wenderis. „Odos vėžys yra sudėtingas – dauguma žmonių mano, kad strazdanos, apgamai ar tamsesnės pigmentinės dėmės yra tokios pačios kaip pas visus“, – sako vyras.

Melanoma yra gerokai retesnė už kitas odos vėžio rūšis, tačiau yra ir gerokai pavojingesnė.

R.Wenderis sako, kad jeigu pastebėjote tamsėjantį, didėjantį ar kylantį apgamą, būtinai pasitikrinkite pas gydytoją. Melanomos sukeliamus odos pokyčius lengviau identifikuoti, kadangi tokios dėmės yra nesimetriškos formos (ne apvalios), gerokai tamsesnės, o kartais viena dėmė gali būti dviejų skirtingų spalvų, teigia vyras.

„Melanoma yra gerokai retesnė už kitas odos vėžio rūšis, tačiau yra ir gerokai pavojingesnė. Nepaisant to, dauguma melanomų ilgą laiką būna neinvazinės ir lengvai pagydomos, svarbiausia – kuo anksčiau diagnozuoti“, – sako R.Wenderis.

Burnos skausmai ir žaizdos burnoje

Išgyjantis šašas ant lūpos – tikrai nėra priežastis nerimauti. Nereikia nerimauti ir dėl dantų skausmo, dingstančio po vizito pas odontologą. Tačiau jei pastebite negyjančias žaizdeles, skausmą, kuris nepraiena, baltas arba raudonas dėmes ant dantenų ar liežuvio, arba bet kokį patinimą, arba nejautrą žandikaulyje, tai gali būti vieno iš burnos vėžio rūšių simptomas.

Jei išvardinti požymiai išlieka daugiau kaip dvi savaites, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją.

15 vėžio simptomų, kuriuos moterys yra linkusios ignoruoti

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.07.2019 laikas 15:19 Receptai Skanūs kotletai be gramo mėsos. Paprasta, bet kaip skanu!

Avižiniai kotletai. Tokie kotletai gaminami be mėsos, bet tikrai galiu pasakyti, kad jie yra labai skanūs. Paprasta juo gaminti, išeina švelnūs, sotūs su traškia plutele.

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 09:20 Receptai Arbata slopinanti karščiavimą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: avietės vaisiai, liepos žiedai, triskiautis lakišius, raudonėlis, raktažolė, varnalėšos šaknys, juoduogio šeivamedžio žiedai

Skaityti daugiau

16.09.2018 laikas 13:15 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo karpų
Karpos liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo karpų, karpos, karpų gydymas, receptas karpoms, vaistažolės karpoms, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau