Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (522) Komentarų: (0) (12.10.2017 - 19:36)

Artritas neturi nieko bendro su sąnarių susidėvėjimu

Osteoartritas - tai nėra neišvengiama liga, senatvėje ištinkanti visus. Jo galima išvengti, jei maitinamasi sveikai ir sportuojama. Be to, osteoartritas nėra susijęs su sąnarių susidėvėjimu, nes tai metabolinė liga, susiformuojanti todėl, kad organizmas nesugeba perdirbti nesveiko maisto.

Artritas neturi nieko bendro su sąnarių susidėvėjimu

Jei žmogus vartoja nesveikų produktų ir nejuda, sąnarių ląstelės nepajėgios efektyviai gaminti energijos, - tokią išvadą padarė tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Sario universiteto (University of Surrey). Siekdamos pašalinti energijos stygių, ląstelės ima sintetinti per daug gliukozės, bet nepanaudoti cukrūs paverčiami pieno rūgštimi, kurios organizmas nesugeba pašalinti. Pieno rūgšties perteklius sukelia uždegimą sąnario kremzlėje, dėl to apsunkinami judesiai ir prasideda skausmai - medicinoje tokia būklė vadinama osteoartritu.

Jei į artritą žvelgiama kaip į metabolizmo procesų programos sutrikimą ląstelėse, kurio priežastis - prasta mityba ir fizinės veiklos trūkumas, jis tampa liga, kurią būtų galima kontroliuoti ir kurios raidą būtų galima sulėtinti, bet, svarbiausia, jos būtų įmanoma išvengti, - nurodo tyrėjai.

Kadangi medicina artritu sergantiesiems nesiūlo nieko kito, tik vaistų nuo skausmo ir sąnarių protezavimą, ši naujiena tikrai gera.

Pasak vadovaujančio tyrėjo prof. dr. Ali Mobasheri'o, per ilgai manėme, kad artritas - tai liga, kurią sukelia sąnarių „susidėvėjimas", ir darėme prielaidą, kad tai neišvengiamai susiję su senėjimu. „Tai netiesa. Išsiaiškinome, kad įmanoma tai kontroliuoti ir neleisti šiai skausmingai ligai paaštrėti", — sako jis.

Osteoartritas - labiausiai paplitusi artrito forma, kuria vien Didžiojoje Britanijoje serga apie 8,75 mln. gyventojų.

Dėl biologinių, genetinių ir hormoninių pokyčių labiau sirgti yra linkusios moterys, kurių amžius po menopauzės.

ŽYMĖS: osteoartritas, sąnariai, moksliniai tyrimai

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Detoksikacijos gėrimas per 2 minutes...

Šis gėrimas puikiai tinka esant kraujospūdžiui, nutukimui ir turint didelį cukraus kiekį. Niekas nemėgsta sirgti, bet kaip ta...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Išvada: homeopatija veikia tiek pat, kiek placebas...

Dar viena iš liūdesio priežasčių naujoje poliklinikoje, kad kai kuriems ten dirbantiems gydytojams, bent tiems, su kuriais su...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Medus ir svogūnas - efektyviausia priemonė nuo kosulio...

Medaus ir svogūno mišinys yra tradicinis liaudies vaistas nuo kosulio, kuris buvo naudojamas šimtmečius. Šie ingredientai yra...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip paskatinti skreplių išėjimą iš plaučių...

Tik 2 puodeliai šio gėrimo per dieną sukūrė stebuklą: net mano terapeutas negalėjo patikėti! Aromatinė ir gydomoji - štai, ką...