Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 20

Įdomūs faktai apie vitaminą B12

vitaminas b12
 • Vitaminas B12 yra reikalingas konvertuoti angliavandenius į gliukozę organizme. Tai pagerina energijos tiekimą, sumažinti nuovargį ir kūno apsnūdimą.
 • Vitaminas B12 padeda reguliuoti nervų sistemos veiklą, mažina depresiją, stresą ir apsaugo nuo smegenų susitraukimo.
 • Vitaminas B12 padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą. Jis taip pat saugo nuo širdies ligų, sumažindamas ir reguliuodamas „blogojo“ cholesterolio lygį, apsaugo nuo insulto ir aukšto kraujo spaudimo.
 • Vitaminas B12 yra būtinas, norint turėti sveiką odą, plaukus ir nagus. Jis skatina nuolatinį odos ląstelių atsinaujinimą.
 • Vitaminas B12 padeda sumažinti krūties, gaubtinės žarnos, plaučių ir prostatos vėžio riziką.
 • Vitaminas B12 padeda, gydant Alzheimerį.
 • Vitaminas B12 reikalingas sveikam nėštumui ir vaisiaus vystymuisi.
 • Vitaminas B12 skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą ir padeda pasveikti nuo anemijos.
 • Vitamino B12 daugiausiai gyvulinės kilmės produktuose: pieno produktuose, kiaušiniuose, raudonoje mėsoje, žuvyse, paukštienoje. Šiek tiek vitamino B12 gali būti maistinėse mielėse, vitaminais papildytuose grūdų produktuose, jūrų dumbliuose.

Akivaizdūs ženklai, kad jums trūksta vitamino B12:

 • Labai didelis mieguistumas po pietų, net miegant rekomenduojamas 8 valandas per parą.
 • Staiga pradeda atrodyti, kad pirkinių maišai sveria kelias tonas – taip sunku juos pakelti ir nešti.
 • Keisti pojūčiai (tarsi elektra vaikščiotų nuo pėdų iki galvos, tarsi badytų kūną adatėlėmis), kūno dalių, ypač galūnių, tirpimas.
 • Užmaršumas ir neįprastas (sveiku protu sunkiai paaiškinamas) elgesys (pavyzdžiui, staiga paliekate raktus šaldytuve).
 • Galvos svaigimas ir svirduliavimas.
 • Išblyškusi oda.
 • Liežuvis glotnus ir skaisčiai raudonas.
 • Pravirkstama dėl menkiausios smulkmenos.
 • Jausmas, kad kažkas negerai su akimis (išsausėjusios akys, išsiliejęs vaizdas, susidvigubinęs vaizdas, jautrumas šviesai, net regos praradimas).

Įdomūs faktai apie vitaminą B12

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.08.2020 laikas 12:02 Jūs žinote, kad mirsite, bet jūsų protas nenori to priimti - kodėl?

Visi žinome, kad kada nors mirsime – tačiau daug apie tai negalvojame. Kodėl taip yra? Mokslininkai sako, kad taip yra todėl, jog mūsų smegenys daro viską, kad tik negalvotume apie mirtį. Atliktas tyrimas parodė, kad smegenys mus saugo nuo egzistencinės baimės, priskirdama mirtį tiesiog nel...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:43 Sprogimas Beirute - nutylima incidento pusė
Nors oficialiai teigiama, kad rugpjūčio 4-osios vakarą Beiruto uoste nugriaudėjęs ir pusę miesto sugriovęs sprogimas kilo dėl netinkamai saugoto didžiulio kiekio amonio nitrato ir aplaidaus angarą virinusių darbininkų elgesio, saugumo srities ekspertas Audrius Butkevičius pateikė visiškai kitokią ši...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:23 Lemties ženklai – prietarai ar Visatos perspėjimas?

Anot ezoterikų, žmogui kasdien siunčiami pranašiški ženklai. Reikia išmanyti jų reikšmes, tuomet pavyks išvengti nelaimių. Dar pirmosios civilizacijos sukūrė sudėtingas simbolių sistemas, kuriose kiekvienas gamtos reiškinys, augalas arba gyvūnas turėjo konkrečią reikšmę.

...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:19 Kaip numalšinti rėmenį be tablečių?
Ne retam turbūt teko patirti deginantį pojūtį ir skausmą skrandyje, dažniausiai atsirandantį po valgio arba stipraus fizinio krūvio. Rėmuo – vienas iš daugelio ligų simptomų. Dažniausiai ši nemaloni savijauta įspėja apie gastritą. Kaip atsikratyti šios varginančios savijautos be tablečių?...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:07 Liaudies medicinos patarimai, kaip apsisaugoti nuo hepatito A?
Hepatitas A – infekcinė kepenų liga, kurią sukelia virusas. Plinta fekaliniu–oraliniu keliu, gali patekti į žmogaus organizmą per nešvarias rankas, neplautas daržoves ar vaisius, geriant šaltinio vandenį.

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 07:24 Jonažolė liaudies medicinoje. Šis augalas neturi sau lygių pagal savo gydomąjį poveikį
Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum L.) nuo seno plačiai naudojama liaudies medicinoje. Liaudiškai ji dar vadinama brandžole, joniuku, švento Jono žole, strudenėliu ir kt. Šio augalo vertingos ir gydomosios savybės buvo žinomos jau Senovės Graikijoje ir Romoje....

Skaityti daugiau