Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 31

Imbierai ar vaistai nuo pykinimo? Kas veiksmingiau?

Ar imbierai gali numalšinti pykinimą ir vėmimą tiek pat efektyviai, kaip vaistai?

Jų galima įsigyti arbatos, sirupo, saldainių, sausainių ar maisto papildų pavidalu - imbierai yra vieni populiariausių natūralių priemonių nuo pykinimo ir vėmimo. Bet ar tai pagrįsta ir moksliniais įrodymais? Koks jų poveikis, palyginti su standartiniais medikamentais nuo pykinimo (vadinamaisiais antiemetikais)? Pažvelkime į tyrimus, sako Joanna Evans.

Imbierai ar vaistai nuo pykinimo? Kas veiksmingiau?

Rytinis pykinimas

Esama daugybės įrodymų, kad imbierai gali padėti nuo rytinio pykinimo ir vėmimo nėštumo metu, todėl juos nedvejodami rekomenduoja ir alternatyviųjų terapijų praktikai, ir konvencinės medicinos gydytojai. Per vieną eksperimentą 77 procentams moterų, kurios vartodavo imbierų sirupo gėrimo (1 valgomasis šaukštas sirupo stiklinėje vandens 4 kartus per dieną), iš esmės sumažėdavo pykinimas, palyginti su 20 proc. moterų, vartojusių placebo. Dalis moterų, gėrusių imbierų gėrimo, 6 dienas nuo gydymo pradžios nebevemdavo, priešingai nei dalyvės iš placebo grupės.

Per kitą placebu kontroliuotą tyrimą nustatyta, kad veiksminga priemonė nėštumo sukeltam pykinimui malšinti ir vėmimui mažinti buvo imbieriniai sausainiai, tiesa, jų efektyvumas buvo mažesnis.

Imbierai net priešpastatomi vaistams, kurie paprastai geriami nuo nėštumo keliamo pykinimo ir vėmimo, pavyzdžiui, antihistaminų grupės preparatui dimenhidrinatui ir dopamino antagonistui metoklopramidui. Per tyrimą, kuriame dalyvavo 170 nėščiųjų ir kuris vyko Tamasato universiteto ligoninėje (Thammasat University HospitaI) Bankoke, Tailande, paaiškėjo, kad 50 mg imbierų per dieną buvo tiek pat veiksminga priemonė, kaip dimenhidrinatas, tačiau daug rečiau pasireikšdavo neigiamas šalutinis poveikis, pavyzdžiui, mieguistumas.

Ko gero, imbierai yra ne tokie veiksmingi, kaip metoklopramidas - taip rodo kitas tyrimas, tačiau jie nedaug atsilieka. Šiaip ar taip, mokslininkai priėjo prie išvados, kad imbierai „galėtų būti gera alternatyva metoklopramidui“.

Daug mokslininkų analizavo imbierų poveikio nuo pykinimo ir vėmimo įrodymus, siekdami įvertinti bendrą šio augalo efektyvumą. Vienoje apžvalgoje konstatuota, kad imbierai padeda nuo pykinimo, bet nėra tokie veiksmingi nuo vėmimo, o kitoje padaryta išvada, kad imbierai daug veiksmingesni už placebą, nes sumažina ir vėmimo dažnį, ir pykinimo intensyvumą.

Jūrligė

Mažiau nagrinėta, kaip imbierai veikia nuo jūrligės, tačiau per vieną tyrimą konstatuota, kad, malšinant simptomus, jie buvo veiksmingesni už dimenhidrinatą. Tyrimas stebint dalyvius, parodė, kad 1 g imbierų jūros kadetams sėkmingai numalšino pykinimą atviroje jūroje, nors šie rezultatai ir nebuvo statistiškai reikšmingi.

Kitas tyrimas ragina manyti, kad sergant jūrlige imbierai nėra naudingesni už placebą.

Pykinimas po operacijos

Gerokai aiškesni įrodymai yra dėl pykinimo ir vėmimo po operacijos.

Per vieną itin kokybišką tyrimą, kuriame dalyvavo 60 moterų, kurioms buvo atlikta svarbi ginekologinė operacija, pykinimas rečiau ištikdavo tas dalyves, kurioms buvo duota imbierų šaknų, palyginti su placebo grupe, o šio prieskoninio augalo efektyvumas prilygo metoklopramidui.

Malšinant pooperacinį pykinimą ir vėmimą imbierai buvo tiek pat veiksmingi, kaip metoklopramidas, o per kitą tyrimą, kuriame dalyvavo 120 moterų, atsigaunančių po ginekologinės operacijos dienos stacionare, - abi priemonės padėjo geriau nei placebas.

Viename apibendrinime, kuriame analizuoti visi tyrimai apie imbierų vaidmenį malšinant pooperacinį pykinimą, padaryta išvada, kad bent 1 g dydžio imbierų dozė „yra daug veiksmingesnė už placebą pooperacinio pykinimo ir vėmimo prevencijos atžvilgiu“.

Chemoterapijos sukeliamas pykinimas

Be to, imbierai yra daug žadanti priemonė nuo pykinimo ir vėmimo, kurie paprastai lydi chemoterapiją, nors tyrimų rezultatai įvairūs. Australijos Kvynslando universiteto (The University of Queens-land) mokslininkų parengtoje kelių tyrimų apžvalgoje nustatyta, kad per 3 tyrimus konstatuotas teigiamas efektas, du tyrimai buvo palankūs imbierams, bet su išlygomis, o per du kitus nebuvo aptikta jokio imbierų poveikio chemoterapijos sukeliamam pykinimui ir vėmimui.

Saugumas ir šalutinis poveikis

Teigiami duomenys apie imbierų gebėjimą apriboti įvairios kilmės pykinimą ir vėmimą - tai gera naujiena kiekvienam, norinčiam išvengti šalutinio poveikio, kuriuo pasižymi standartiniai vaistai nuo pykinimo. Imbierai atrodo saugūs, neigiamos jų vartojimo pasekmės pasitaiko retai, nors galimi lengvi virškinimo trakto sutrikimai (pavyzdžiui, rėmuo ir viduriavimas).

Antihistaminai, pavyzdžiui, dimenhidrinatas, pasižymi raminamuoju poveikiu, pavartojus jo gali atsirasti sausumas burnoje ir neaiškus matymas, savo ruožtu dopamino antagonistai, įskaitant metoklopramidą, gali sukelti daug sunkesnių šalutinių reiškinių, tarp jų ir vėlyvąją diskineziją - sunkiai gydomą, o neretai visiškai nepagydomą neurologinį sindromą, kuriam būdingi nevalingi veido, burnos, žandikaulių ir sąnarių judesiai.

Malšinant pooperacinį pykinimą ir vėmimą imbierai buvo tiek pat veiksmingi, kaip metoklopramidas.

Tiesą sakant, 2009-aisiais JAV maisto ir vaistų tarnyba (angl. FDA) pareikalavo iš visų metoklopramido gamintojų nurodyti etiketėse „juodojo langelio įspėjimą“ dėl vėlyvosios diskinezijos rizikos, jei šie vaistai vartojami reguliariai ar didelėmis dozėmis.

Kalbant apie metoklopramido saugumą nėštumo metu, nėra įrodymų, kad jis kenktų naujagimiams, o per vieną tyrimą konstatuotas ryšys tarp difenhidramino ir kiškio lūpos bei gomurio apsigimimo susiformavimo.

Keliose mokslinėse apžvalgose prieita prie išvados, kad vartoti imbierų nėštumo metu yra saugu. Pavyzdžiui, viena apžvalga buvo skirta daugiau nei 68 500 nėščiųjų, iš kurių daugiau nei 1000 vartojo imbierų. Tik per 2 mažos apimties tyrimus konstatuotas ribinis ir nereikšmingas rizikos padidėjimas, kad moterys, nėštumo metu vartojusios imbierų, gali pagimdyti per mažą ar negyvą kūdikį. Šie tyrimai turėjo įvairių apribojimų, pavyzdžiui, labai stipriai kintančios dozės ir dar kitų medikamentų vartojimas, o tai galėjo paveikti rezultatus. Išrašomos dozės siekia net 12 g per dieną, tačiau dauguma tyrimų patvirtina, kad nėštumo metu imbierų galima vartoti drąsiai, jei per dieną jų gaunama ne daugiau kaip 1—1,5 g ir tai daroma paskirstant į dozes.

Imbierai ar vaistai nuo pykinimo? Kas veiksmingiau?

Išvados

Atrodo, kad imbierai įvairiomis formomis yra veiksminga natūrali alternatyva nuo pykinimo ir vėmimo nėštumo metu, po operacijų ir galbūt net sergant jūrlige ar gydantis chemoterapija. Dėl dozės geriausia pasitarti su gydytoju ar vaistininku, kuris galėtų rekomenduoti tinkamiausią, atsižvelgdamas į individualius poreikius.

Jei nerimaujama dėl imbierų vartojimo saugumo nėštumo metu, kita veiksminga alternatyva yra maisto papildai su vitaminu B6, taip pat svarbus mitybos režimas - valgyti dažnai ir nedidelėmis porcijomis.

Imbierai ar vaistai nuo pykinimo? Kas veiksmingiau?

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2020 laikas 12:41 Prieš maždaug 720 milijonų metų Žemė užšalo į ledo gniužulą: kas sukėlė didžiausią ledynmetį Žemėje?
Žemę per jos gyvenimą nuolatos daužė įvairaus dydžio meteoroidai. Kai kurie krateriai matomi ir šiandien, bet tektoninis bei vulkaninis aktyvumas, atmosferiniai, biologiniai ir hidrologiniai procesai juos laikui bėgant užlygina. Tad nustatyti, kaip dažnai meteoritai krisdavo ant Žemės tolimoje praei...

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 12:01 Ar sapnai gali kelti pavojų?

Galima drąsiai sakyti, kad ne, tačiau yra viena išimtis. Tai sąmoningo sapnavimo praktika, kuri atveria neįtikėtinų galimybių išnaudoti pasąmonės galias. Tačiau sakoma, kad tai – slidus kelias, vedantis beprotybės link. Ar pasinėrus į sąmoningus sapnus galima prarasti ryšį su realybe?

...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 20:51 Q žinios: Teisingumas yra išties saldus
Q naujienos: Faučis atmeta Trampo kaltinimus; Pasakoja kaip jo vakcinos keis DNR; Sorošas perpumpavo dar ketvirtį milijardo BLM; Qanon paskyros grįžo į Twitter ir t.t

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 15:43 Žemė pakeliui į asteroidų debesį?

Prasidėjus tikram pasauliniam karui dėl Sirijos, per pastarąjį dešimtmetį, visi, kas galėjo, kam reikėjo ir kam nereikėjo pradėjo siųsti ten savo žmones, armijas. Sąmokslo teorijos bendruomenėje dažnai kyla įtarimų, kad visi ten kažko ieško, su siaubinga jėga, net kovos vyksta. Ko ieško ten, nėra...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 10:01 Karantinas-2 prasidės rugpjūčio 30 d. ir truks ŠEŠIS mėnesius

Liepos 31 d. vokiečių svetainė liebeisstleben.de praneša, kad po mėnesį, nuo 2020 m. rugpjūčio 30 d., Vokietijoje prasidės pakartotinis karantinas su uždarymu namuose, kuris truks nuo TRIJŲ iki ŠEŠIŲ mėnesių. Tai yra, iki 2021 m. kovo 1d.

...

Skaityti daugiau

01.08.2020 laikas 13:11 Kiaulpienių Nauda Sveikatai. Ar Kiaulpienės Ir Pienės Gydo Praktiškai Viską?

Kiaulpienės padeda gydyti kepenų ligas, diabetą, šlapimo takų infekcijas, aknę, geltą, vėžį ir anemiją. Jos stiprina kaulus, gražina odą, lieknina. Kiaulpienė gydo hepatitą, kepenis, inkstus, skrandžio negalavimus ir net vėžį. Padeda menopauzės metu. Kiaulpienių nauda sveikatai: gydo od...

Skaityti daugiau