- 06.10.2017
- 3.4 Reitingas
- 31394 Peržiūrų
- Komentarai
Kai mūsų hormoninė sistema subalansuota, hormonai elgiasi kaip išmintingas kūno vadovas, siunčiantis kūno ląstelėms tokius nurodymus kaip: „padaryk taip" arba „padaryk tai", kad suteiktų homeostazę. Homeostazė - tai tokia būklė, kai plaukai vešlūs, nagai stiprūs, oda švari, nuotaika ir svoris stabilūs, jūs esate atsparus stresams, turite gerą virškinimo sistemą ir libido.
Bet, deja, mūsų hormoninė sistema labai jautriai reaguoja į aplinką, jai įtaką daro toksinai, prastas miegas, netinkama mityba, žarnyno mikrofloros netolygumas ir netgi blogos mintys.
Išskiriami 5 svarbiausi hormonai, darantys poveikį organizmo homeostazei. Norint juos subalansuoti nebūtina iš karto pulti vartoti vaistų ar maisto papildų, iš pradžių verta pabandyti sureguliuoti situaciją specialiai parinktais produktais, kurie geba atkurti hormonų pusiausvyrą.
Aukštas kortizolio lygis
Kaip jis veikia
Kortizolis yra pagrindinis streso reakcijos hormonas, o už jo gamybą atsako antinksčiai. Padidėjusio kortizolio kiekio pasekmės: padidėjęs kraujospūdis ir cukraus lygis. Chroniškai aukštas hormono kiekis gali sukelti susijaudinimo ar kūno nepatogumo jausmą, depresiją, greitą senėjimą, svorio padidėjimą, problemų dėl cukraus kiekio kraujyje ir metabolinį sindromą.
Įspėjamieji simptomai:
- skubotumo jausmas, lyg jūs nuolat bėgtumėte nuo vienos įvykdytos užduoties prie kitos;
- sunkumas, norint numesti svorio, ypač juosmens srityje;
- dažni nuotaikos pokyčiai ar depresija;
- staigūs pykčio ar įniršio proveržiai;
- sunku atsipalaiduoti vakare arba prastas miegas;
- silpni nagai arba odos problemos, tokios kaip egzema ar plona oda;
- aukštas kraujospūdis arba padidėjęs cukraus lygis kraujyje (arba abu simptomai vienu metu);
- nepakankamas dėmesys, trumpas atminties praradimas, ypač esant stresui;
- potraukis sūriems arba saldiems produktams;
- žemas libido.
Tinkamas maistas
Juodas kartusis šokoladas gali sumažinti hormono kortizolio lygį. Taip pat reguliariai rekomenduojama valgyti žuvį, užaugusią natūralioje aplinkoje. Skanus vaistas, tiesa?!
Insulinas
Kaip jis veikia
Insulinas reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje. Pagrindinė problema yra insulino lygio nuolatinis padidėjimas, dėl to atsiranda atsparumas insulinui (kai ląstelės tampa nejautrios dėl šio hormono, o gliukozės kiekis kraujyje padidėja iki prieš cukrinio diabeto lygio ar net diabeto lygio).
Įspėjamieji simptomai:
- didžiulis saldumynų troškimas
- sunku nustoti valgyti (arba sustoti po vienos porcijos) angliavandenius, tokius kaip šokoladas, ledai, kepintos bulvytės;
- cukraus lygis kraujyje yra didesnis nei įprastai (daugiau kaip 85 mg/dl);
- neramumo jausmas, drebulys ar dirglumo pojūtis tarp valgių;
- juosmens apimtis moterims 89 cm ir daugiau, vyrams - 102 cm;
- kūno masės indeksas didesnis nei 25;
- policistinių kiaušidžių sindromas, nereguliarus menstruacijų ciklas, spuogai, padidėjęs plaukų augimas, kartais nevaisingumas, kiaušidžių cistos;
- žemas DTL cholesterolio ir (arba) aukštas trigliceridų lygis;
- aukštas kraujospūdis (per 140/90);
- insulino lygis nevalgius aukštesnis negu 5 mku/ml.
Tinkamas maistas
Reguliariai valgykite raugintus kopūstus (arba kitas fermentuotas daržoves), įrodyta, kad šis produktas efektyviai mažina gliukozės lygį.
Pernelyg daug testosterono
Kaip jis veikia
Testosteronas - moterų kiaušidėse, vyrų sėklidėse ir antinksčių liaukose gaminamas hormonas. Jis yra labai svarbus gerovės patyrimui, pasitikėjimo savimi jausmui, taip pat raumenų tonuso palaikymui, kaulų augimui ir lytinei funkcijai. 30 proc. moterų susiduria su pernelyg dideliu jo lygiu, tai sukelia nereguliarias mėnesines, padidėjusį plaukų augimą ant kūno, galvos plaukų slinkimą, nevaisingumą.
Įspėjamieji simptomai:
- spuogai, riebi oda ir plaukai;
- nepageidaujami plaukai ant krūtinės;
- pažastų spalvos pasikeitimas: jos tampa tamsesnės ir storesnės, nei jūsų normali oda;
- papilomos, ypač ant kaklo ir viršutinės kūno dalies;
- hiperglikemija ar hipoglikemija, arba nestabilus cukraus kiekis kraujyje;
- dirglumas, pernelyg agresyvus elgesys;
- depresija ar nerimas;
- policistinių kiaušidžių sindromas, paprastai su kiaušidžių cistomis, nevaisingumas, menstruacinis ciklas retesnis kaip kas 35 dienos.
Tinkamas maistas
Dažniau valgykite žalias pupeles, moliūgus ir moliūgų sėklas, visi jie turtingi cinko, o jis atlieka svarbų vaidmenį per seksualinį vystymąsi, menstruacijas ir ovuliacijas. Cinko trūkumas pasireiškia spuogų atsiradimu, padidėjusiu androgenų lygiu - tai hormonų grupė, kuriai priklauso testosteronas.
Pernelyg daug estrogeno
Kaip jis veikia
Estrogenas priklauso lytinių hormonų grupei, kuri yra atsakinga už kūno moteriškas formas, tokias kaip krūtinė ir šlaunys. Bet retkarčiais įmanomas šių reikalingų medžiagų perteklius: daugiau kaip 700 žinomų toksinų iš aplinkos gali imituoti estrogeną ir taip užteršti organizmą per dideliu šio hormono kiekiu.
Įspėjamieji simptomai:
- patinimas ar skysčių susilaikymas organizme;
- stiprus kraujavimas, taip pat ir esant menopauzei;
- greitas svorio padidėjimas, ypač klubų ir sėdmenų srityse;
- krūtų padidėjimas arba jų jautrumas;
- mioma, endometriozė ar skausmingos menstruacijos;
nuotaikos svyravimai, dirglumas, nerimas;
- migrena ar kiti galvos skausmo tipai;
- raudoni skruostai (diagnozė - rožinė (rosacea);
- tulžies pūslės problemos ar jos pašalinimas.
Tinkamas maistas
Pasireiškus išvardintiems simptomams valgykite daugiau kryžmažiedžių daržovių, pavyzdžiui, brokolių, žiedinių kopūstų ir kopūstų. Šios daržovės blokuoja estrogeną, padeda pašalinti iš organizmo jo perteklių. Apskritai šios daržovės padeda senėjančioms ląstelėms pasišalinti iš organizmo, o ne lakstyti po visą organizmą, skleidžiant chaosą ir greitinant senėjimo procesą.
Žemas tireoidinių hormonų lygis
Kaip jie veikia
Mūsų skydliaukė yra atsakinga už medžiagų apykaitą, būtent už tai, kaip greitai ar lėtai mūsų organizme vyksta biocheminės reakcijos, įskaitant ir greitą kalorijų deginimą. Visų pirma, šios liaukos darbas yra pasisavinti jodą, kurio yra daugelyje maisto produktų, ir sujungti jį su tirozinu skydliaukės hormonams - tiroksinui (T4) ir trijodtironinui (T3) - gaminti.
Maždaug 10 proc. moterų pasitaiko nepakankamas skydliaukės hormonų kiekis dėl lėtos skydliaukės funkcijos, todėl energija naudojama svarbiausioms funkcijoms ir nepatenkina plaukų, odos ir žarnyno funkcijų poreikių. Šios moterys kenčia dėl lėtos medžiagų apykaitos: jos prislėgtos, sparčiai priauga svorio, turi su plaukų, odos ir sąnarių problemų.
Įspėjamieji simptomai:
- sausi, šiaudų formos plaukai, kurie lengvai susipainioja ir slenka;
- sausa oda, prakaitavimo sumažėjimas, ploni ir lūžinėjantys nagai;
- papildomi kilogramai, kurių neįmanoma atsikratyti, skysčių susilaikymas organizme;
- tuštinimas rečiau nei vieną kartą per dieną arba jausmas, kad žarnynas vis dar neišsituštinęs;
- raumenų ir sąnarių skausmai;
- šaltos galūnės ir dilgčiojimas rankose ir kojose, šilumos ar šalčio netoleravimas;
- lėta kalba, koncentracijos sutrikimai, vangūs refleksai, lėta reakcija;
- nuovargis ir vangumas rytais, depresija ir nuotaikos svyravimai;
- skydliaukės padidėjimas, rijimo sunkumas.
Tinkamas maistas
Esant šiai situacijai labai gerai tinka bertoletijos (braziliški riešutai). Jose gausu ne tik jodo, bet ir seleno, cinko, vario, jie daro poveikį skydliaukės veiklai. Bertoletijos - turtingiausias seleno šaltinis. Selenas reikalingas glutationo gamybai, kad sumažintų skydliaukės antikūnų kiekį. Valgykite po 1-3 braziliškus riešutus per dieną ir būkite sveiki!
Šaltinis: Manoukis.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau