Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (5.3K) Komentarų: (0) (12.07.2017 - 18:11)

Kaip saugiai gydytis kalio permanganatu?

Seniau nemažai ligų gydydavo kalio permanganato tirpalu ir briliantine žaluma. Ar verta ir dabar gydytis šiomis priemonėmis?

Svarbiausias privalumas

Svarbiausias kalio permanganato privalumas - jo antiseptinės savybės, dėl kurių ši medžiaga veiksmingai naikina žalinguosius mikrobus tiek žmogaus organizmo viduje, tiek ir jo išorėje. Kai kalio permanganato milteliai susijungia su vandeniu, įvyksta cheminė reakcija ir išsiskiria aktyvusis deguonis. Aktyvusis deguonis veiksmingai dezinfekuoja ir numalšina uždegiminius procesus organizme.

Kaip saugiai gydytis kalio permanganatu?

Galite atlikti nesudėtingą eksperimentą. Į vieną stiklinę pripilkite švaraus vandens, o į kitą - drumzlino vandens iš balos. Į abi stiklines įpilkite rožinės spalvos kalio permanganato tirpalo. Švariame vandenyje kalio permanganato tirpalas išliks rožinis, o balos vandenyje - pabals. Kalio permanganatas suardo įvairias žalingąsias priemaišas, išvalo vandenį ir pabąla.

Argumentai: už ir prieš

Kai kas pataria išmesti pusę brangių namų vaistinėlės vaistų, o vietoje jų laikyti vos vieną buteliuką kalio permanganato. Kalio permanganatas yra ne tik pigi, bet ir taupi medžiaga; vieno buteliuko gali pakakti net keleriems metams. Visgi, nemažai medikų gana skeptiškai vertina gydomąsias kalio permanganato savybes.

• Kai kas pataria akis perplauti kalio permanganato tirpalu, pamiršdamas, kad netinkamai paruoštas tirpalas gali pažeisti akis. Jei kalio permanganato tirpale bus likęs vos vienas neištirpęs kalio permanganato kristalėlis, jis nudegins akis.

• Ginekologai nepritaria patarimui kalio permanganato tirpalo purkšti į lyties organus, nes jis blogina lyties organų mikroflorą ir juos sausina.
• Kai kas kūdikius maudo rožinio kalio permanganato tirpalo vandenyje, tačiau pamiršta, kad ši medžiaga pernelyg sausina jautrią kūdikių odelę. Kur kas geriau kūdikius maudyti vaistinių ramunėlių ar triskiaučio lakišiaus ekstrakto ir šilto vandens vonelėse. Tiesa, svarbu, kad kūdikiai nebūtų alergiški šiems vaistiniams augalams.

Kada galima panaudoti kalio permanganatą?

Nedidelės koncentracijos rožinės spalvos kalio permanganato tirpalu galima stabdyti diarėją. Sergantiems angina ar stomatitu kalio permanganato tirpalu galima skalauti gerklę.

Svarbiausia - atsargumas

Jei nutarsite panaudoti kalio permanganatą, išmokite tinkamai paruošti jo tirpalą.

• Vidiniam vartojimui reikia paruošti 0,01-0,1 proc. blyškiai rožinius ar rožinius kalio permanganato tirpalus.

• Išoriškai gydyti žaizdas galima 0,1-0,5 proc. rožinės spalvos kalio permanganato tirpalu.

• Gydyti gausius odos nudegimus galima ir labiau koncentruotu (2-5 proc.) avietinės ar šviesiai violetinės spalvos kalio permanganato tirpalu.

Kalio permanganatą būtina saugoti nuo vaikų. Nelaimės neišvengsite, jei jų milteliai vaikams pateks į rankas, o tuo labiau - į bumą.

Jei taip atsitiks, skubiai kvieskite „Greitąją pagalbą". Kol atvyks gydytojai, nukentėjusiajam vaikui reikia padėti. Laimei, kalio permanganatas turi jį neutralizuojančiąją medžiagą - askorbino rūgštį (vit.C).

Askorbino rūgšties tabletę sutrinkite j miltelius, paruoškite 0,5 proc. tirpalą, jo duokite išgerti vaikui, o tada sukeikite vėmimą.    

Kaip ištirpinti kalio permanganatą?

1. Kalio permanganato kristalėlių įberkite į permatomą stiklinę, užpilkite šiltu vandeniu.

2. Vandenį maišykite iki tol, kol neliks kalio permanganato kristalėlių.

3. Tirpalui leiskite kelias minutes nusistovėti. Truputį paruošto tirpalo perpilkite į skaidrią stiklo stiklinę ir iki reikiamos koncentracijos praskieskite vandeniu.

Negerkite tirpalo ir juo neskalaukite gerklės iš pirmosios stiklinės, kad atsitiktinai nenudegintumėte burnos ir gerklės gleivinės. Paruoštą tirpalą lėtai perpilkite į naują stiklinę, tuomet iš jos ir vartokite.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar