Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina:
24.07.2017, 10:12 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (2519)
Parduotuvių lentynose šokolado pasirinkimas gausus – skirtingų gamintojų, skirtingos sudėties, su įvairiais priedais. Tačiau šokoladas šokoladui nelygu – viena plytelė nuostabiai tirpsta burnoje ir priverčia net užsimerkti iš malonumo, o kita, priešingai, suviliojusi pakuote, nuvilia ragaujant. Koks turi būti kokybiškas šokoladas?
Sužinok daugiau ...
23.07.2017, 21:36 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (4849)
Siekiant išvengti daugelio ligų, tiesiog valykite sirupu arterijas!
Dėl greito tempo ir aktyvaus gyvenimo būdo, daugelis žmonių kovoja su dideliu riebalų ar cholesterolio kiekiu.
Sužinok daugiau ...
23.07.2017, 16:07 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (3420)
Uodai neturi sezono. Lietus ar šiluma, jie išlenda ir sukandžioja jus. Ir kai jie pasisotins krauju, paliks įkandimo vietoje raudona, niežtinti vieta. Šie įkandimai lieka keletą dienų, bet gali trukti dar ilgiau, jei jūs pradėsite kasytis. Tai netgi gali sukelti randus.
Sužinok daugiau ...
23.07.2017, 12:42 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (6727)
Pagirios, tai labiausiai pažįstamas dalykas žmonėms, kurie vartoja alkoholį ir nekreipia dėmesio arba nesupranta, ką jiems sako kūnas. Kai organizmas sako, kad išgėrėte pakankamai, jūs turėtumėt daugiau nebevartoti alkoholio. Kitu atveju jums gresia pagirios. Pagirių simptomai tai pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, karščiavimas, galvos svaigimas ir lengvas šviesos ir garso keliamas erzinimas. Pagirios paprastai praeina per 8 – 24 valandas. Laikotarpis, per kurį išnyksta pagirių simptomai, gali priklausyti nuo asmens amžiaus, sveikatos būklės, svorio ir lyties. 23.07.2017, 09:40 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (4871)
Dėl švaresnių gyvenimo sąlygų šiandien esame pamiršę daugybę mūsų prosenelius kamavusių ligų, susijusių su higienos stoka. Kita vertus pamirštame, kad aplink mus knibždėte knibžda įvairiausių nematomų gyvių.
Sužinok daugiau ...
22.07.2017, 22:40 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (5865)
Bendrosios praktikos gydytojai dažna susiduria su pacientų nusiskundimais dėl naktinio prakaitavimo. Prakaitavimas miegant laikomas sutrikimu, jei miegate normalios temperatūros kambaryje, užsikloję ne per stora antklode, tačiau vis tiek prabundate suprakaitavę, o jūsų drabužiai, gal net ir patalynė, būna šlapi.
Sužinok daugiau ...
22.07.2017, 22:13 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (3817)
Geležies trūkumas – tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių maistinių medžiagų trūkumo atvejų. Geležis yra būtina maistinė medžiaga, kuri padeda organizmui atlikti daugybę kasdienių funkcijų. Viena iš pagrindinių geležies funkcijų – deguonies pernešimas krauju. Geležies trūkumas dažniausiai siejamas su anemijos (mažakraujystės) išsivystymu. Mažakraujystė – tai organizmo būklė, kuomet organizme nepagaminama pakankamai raudonųjų kraujo kūnelių. Geležis padeda įsisavinti baltymus ir yra itin svarbi hemoglobino ir raudonųjų kūnelių gamybai. Be to, kad geležis padeda išvengti mažakraujystės, taip pat ji yra reikalinga bendros organizmo būklės palaikymui, energijai, sveikam metabolizmui. Geležis dalyvauja bendros ląstelių sveikatos palaikyme ir daugybėje fermentų funkcijų. Ji svarbi fermentų reakcijose, kurios padeda organizmui virškinti ir įsisavinti maistines medžiagas. Taip pat fermentų reakcijos, kuriose dalyvauja geležis, reguliuoja hormonų kiekį, palaiko smegenų ir širdies veiklą, bei padeda išlaikyti sveiką odą, plaukus, nagus. 22.07.2017, 22:08 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (4048)
Bendrai apie cholesterolį, „gerąjį“ ir „blogąjį“, cholesterolio normą, bei padidėjimo priežastis ir pasekmes rašėme ankstesniame straipsnyje: Cholesterolis: viskas, ką reikia žinoti. Trumpai priminsite, kad padidėjęs „blogojo“ cholesterolio arba kitaip mažo tankio lipoproteinų kiekis yra signalas, kad žmogus yra padidėjusioje rizikoje susirgti ateroskleroze ar patirti širdies smūgį. „Blogasis“ cholesterolis nusėda ant arterijų sienelių ir sukelia visiško užsikišimo riziką bei mažina arterijų lankstumą. Užsikimšus kraujagyslėms, reikšmingai padidėja širdies smūgio ar insulto rizika. Taip pat, susidarius per daug nuosėdų ant arterijų, aprūpinančių kojas krauju, gali susiformuoti periferinių arterijų liga. Cholesterolį mažina vaistai, vadinami statinais. Tyrimuose nustatyta, kad didelės (dvigubos ar trigubos įprastoms dozėms) sumažino mažo tankio lipoproteinų kiekį. Tačiau taip pat buvo nustatyti tam tikri nerimą keliantys šalutiniai poveikiai. Tarp jų – raumenų skausmas, atminties praradimas, padidėjęs kepenų fermentų kiekis. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai, kaip natūraliais būdais mažinti jau padidėjusį cholesterolį.
Sužinok daugiau ...
21.07.2017, 21:35 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (6871)
Vėžys – tai liga, kuri ypač paplitusi išvysčiusiose pasaulio dalyse. Kuo valstybėje pajamos vienam asmeniui didesnės, tuo sergamumas vėžiu taip pat didesnis. Vien JAV 2014 metais prognozuojama 1,665,540 naujų vėžinių susirgimų ir 585,720 mirčių nuo šios ligos. Tai yra antra pagal dažnumą mirties priežastis. Vėžiu susergama, kai ląstelės pradeda elgtis neįprastai ir pradeda nekontroliuojamai daugintis, augti ir plisti, kadangi, susirgus vėžiu, imuninė sistema nesugeba sustabdyti ir sunaikinti tokių ląstelių. Tokios ląstelės vadinamos piktybinėmis ir jos gali pažeisti bet kurį organą. Kiekvienas susirgimas vėžiu yra labai individualus, nes vėžinės ląstelės kiekvienam organizme elgiasi skirtingai, todėl gydymas yra labai komplikuotas ir daugeliu atvejų neefektyvus. Todėl būtina šiai ligai užbėgti už akių. 21.07.2017, 21:06 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (8919)
Karpa – tai virusinis susirgimas, pasireiškiantis ant odos atsirandančiais dariniais, sukeliamais žmogaus papilomos viruso. Egzistuoja daugiau nei 100 žmogaus papilomos viruso formų. Žmogaus papilomos virusas užkrečia viršutinį odos sluoksnį dažniausiai per odos įtrūkimus, žaizdeles. Virusas sukelia viršutinio odos sluoksnio greitą augimą, dėl ko susiformuoja karpa. Karpos gali išaugti ant bet kurios kūno dalies. 21.07.2017, 07:08 Liaudies medicina, Sveikata Peržiūrų (3946)
Alternatyvioji medicina skiria užtektinai dėmesio gydomajai vaisių ir daržovių odelių galiai. Paradoksalu, tačiau dažniausiai mes jas nulupame ir tiesiog išmetame, nepaisydami naudos, kurią galėtume iš jų gauti.
Sužinok daugiau ...
|