Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (386) Komentarų: (0) (26.09.2017 - 15:24)

Gerti ar negerti pieną?

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto profesorius dr. Rimantas Stukas teigia, kad nėra jokių mokslinių įrodymų, kad sveikas suaugęs žmogus negalėtų gerti pieno. Tačiau, pasirodo, yra pieno rūšių, kurių reiktų vengti kasdieninėje mityboje.

Gerti ar negerti pieną?

„Pieną gali gerti visi žmonės, kurie jį toleruoja. Yra įrodyta, kad Lietuvoje apie 30 proc. netoleruoja laktozės. Tai yra angliavandenio, kuris yra piene ir kurį skaido fermentas laktazė. Tie žmonės neturi to fermento arba jis yra tiesiog neaktyvus“, – sako pašnekovas.

Anot mokslininko, nėra ir rekomendacijų, kad pieną gerti būtina. Tokių pačių ar panašių naudingų medžiagų galima gauti ir iš kitų pieno produktų – jogurto, varškės ar sūrio.

„Pienas yra naudingas produktas. Piene yra gyvulinės kilmės baltymų, vitaminų A ir D. Pieno riebalai yra vertingi biologiškai. Taip pat pieno angliavandenis laktozė yra naudingas žarnyno naudingosioms bakterijoms, palaiko jų gyvybingumą, palankiai veikia jų dauginimąsi“, – sako prof. R. Stukas.

Vaikams pienas yra nepakeičiamas kalcio šaltinis reikalingas augančio organizmo kaulams ir dantims. Kai kurie tėvai, praktikuojantys veganizmą ar žaliavalgystę, ir savo atžaloms pakoreguoja mitybą pagal savo įsitikinimus. Ir net esant pieno toleravimui jį išbraukia iš vaikų mitybos. O vadovautis derėtų tik patikimais moksliniais faktais įrodytais teiginiais ir rekomendacijomis Neužtenka vartoti maisto papildų, nes maisto papildai niekuomet nebus maisto pakaitalas. Kur kas didesnė bėda per riebioje lietuvių mityboje. Jei jūsų mityboje ir taip nemažai riebių produktų, tuomet verčiau vartoti liesesnį. Jei mityba subalansuota – galite rinktis ir riebesnį“, – pataria prof. R. Stukas.

Mokslininkas pataria paisyti maisto saugos ir rinktis pasterizuotą pieną. Kai kurie žmonės mano, kad parduotuvėje pirktas pasterizuotas pienas yra bevertis. Šį mitą sugriauna profesorius. „Jame tikrai yra vertingų medžiagų. Ir pasterizuojant jos niekur nedingsta. Visai kas kita, kai kalbame apie sterilizuotą pieną. Jame galimi baltymų pokyčiai. Jo apskritai reiktų vengti kasdienėje mityboje.

ŽYMĖS: pienas, laktozė, Mityba, laktozės netoleravimas, angliavandenis

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ciberžolė «kurkuminas» naikina vėžio ląsteles...

Aštriojo prieskonio ilgosios ciberžolės šaknies ekstraktas gali naikinti vėžio ląsteles, teigia britų mokslininkai. Jau senia...

Ligos, mutacijos
Vatikanas pradės gydymą homoseksualams kunigams...

Trento mieste esančiame Venturini vienuolyne esą atsiduria vaikus tvirkinę, nuo narkotikų ar alkoholio priklausomi kunigai ir vy...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip pašalinti akmenis iš tulžies pūslės namuose sąlygo...

Pakanka keturių dienų pašalinti akmenys iš tulžies pūslės! Metodas įrodytas... Tradicinėje medicinoje akmenų šalinimas iš tul...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Žmonės pataria: nuo venų išsiplėtimo iki sąnarių skausm...

Mano mama su dideliu vargu tevaikščiojo po kambarį – taip skaudėjo kelių sąnariai. Vasarnamio kaimynė davė jai tokį rec...