Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Sausio » 18

Laktozės netoleravimas ir kaip sau padėti?

Pilvo pūtimas, galvos skausmai, viduriavimas, veido bėrimai ir atminties sutrikimai yra galimi laktozės netoleravimo simptomai. Jeigu pavartojus pieno produktų pasireiškia šie simptomai, gali būti, kad organizmas netoleruoja pieno cukraus – laktozės.

laktozė, laktozės netoleravimas, pienas, netoleravimas, žarnynas

Laktozės netoleravimas (hipolaktazija) – dažnai pasitaikanti problema, kuri gali būti paveldima. Geno, atsakingo už pieno cukraus skaidymą, žmonių, netoleruojančių laktozės, gali paprasčiausiai nebūti. Ypač hipolaktazija paplitusi tarp azijiečių ir dėl šios priežasties kinų, japonų, korėjiečių prekybos centrų lentynose šį produktą rasti sunku. Pieną jie keičia augalinės kilmės alternatyvomis – sojų, kokosų pieno produktais. Laktozės netoleravimas gana dažnas vaikų sutrikimas, taip pat tų, kurie anksčiau persirgo žarnyno infekcijomis ir virusais.

Pagrindiniai laktozės netoleravimo simptomai: pilvo pūtimas, viduriavimas, skausmas, pykinimas. Plonojoje žarnoje gaminasi fermentas laktazė, kuris paverčia laktozę į gliukozę ir galaktozę, kurie jau yra patekę į organizmą per žarnyno sieneles. Jeigu laktazės nėra pakankamai, tai neišskaidyta laktozė pasiekia gaubtinę žarną, kur ją pradeda skaidyti žarnyno bakterijos. Dėlto išsiskiria rūgštys ir dujos, kurios sukelia žmogui diskomfortą.

Norint nustatyti, ar tikrai diskomforto priežastis yra laktozės netoleravimas reikia atlikti specialų kraujo tyrimą. Kartais, norint sužinoti tikslesnį rezultatą, gali prireikti padaryti nedidelę žarnyno biopsiją, o labai retai – genetinį testą. Tačiau labai dažnai galima nustatyti laktozės netoleravimą tiesiog stebint, kaip žmogaus kūnas reaguoja į bet kokios rūšies pieną ir jo produktus (grietinę, varškę, grietinėlę, ledus ir pan.).

Pilnas nemalonių laktozės netoleravimo sąrašas atrodytų taip:

 • Pilvo pūtimas, gurgimas, skausmas.
 • Pykinimas be rimtos priežasties.
 • Trumpalaikis atminties praradimas.
 • Raumenų ir sąnarių skausmas.
 • Nuovargis be priežasties.
 • Alerginiai bėrimai.
 • Opelių burnoje atsiradimas.
 • Širdies ritmo sutrikimai.
 • Dažnas šlapinimasis.

6 patarimai, kaip palengvinti laktozės netoleravimo simptomus:

 • Rinktis pieno produktus be laktozės (būna parašyta ant etikečių).
 • Vartoti probiotikus. Tiesa, probiotikai gali būti veiksmingi ne visiems.
 • Palaipsniui pratinti organizmą prie laktozės. Yra tyrimų, įrodančių, kad reguliariai vartojant nedidelė kiekį laktozės, ilgainiui problema gali susilpnėti ir pieno produktus vėl bus galima vartoti.
 • Vartoti su maistu. Su maistu nedidelius kiekius laktozės organizmas gali lengviau įsisavinti.
 • Gerti šokoladinį pieną. Kai kurie tyrimai rodo, kad šokoladinį pieną net laktozės netoleruojantys asmenys įsisavina geriau.
 • Vartoti ožkų pieną. Paprastai jis geriau toleruojamas nei karvių pienas.

Kas yra laktozės netoleravimas ir kaip sau padėti?

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau