Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Birželio » 11

Mažakraujystę (anemiją) siūloma gydyti pagal Ajurveda

Anemija arba mažakraujystė yra per mažas raudonųjų kraujo kūnelių ir/arba hemoglobino kiekis kraujyje. Ajurvedos tekstuose anemija vadinama ‚‚pandu roga‘‘ arba ‚‚blyškumo liga“‘, kadangi žmogaus veido ir kūno oda tampa blyški ir pabalusi.

Labai dažnai žmonės serga anemija to nežinodami, nes simptomai nėra labai ryškūs ir lieka nepastebimi ilgus metus. Vienas iš labiausių pasireiškiančių požymių yra nuolatinis nuovargis ir silpnumas, žmogus jaučia visuotinę letargiją, kartais kamuoja galvos skausmai ar net dusulys, žmogus negali dirbti sunkaus fizinio darbo, sportuoti, jaučia pastovų šaltį ir labai rimtais atvejais skundžiasi širdies veiklos sutrikimais.

Mažakraujystę (anemiją) siūloma gydyti pagal Ajurveda

Kartais galima diagnozuoti anemija iš pabalusio veido ir išsekusio, pleiskanojančio kūno. Dažnai žmonės skundžiasi apetito trūkumu, lengvu pykinimu, vidurių užkietėjimu ar viduriavimu. Moterims gali dingti arba sumažėti menstruacijų kiekis. Esant įsisenėjusiai anemijai sumažėja lytinis potraukis ir seksualinės galios.

Ajurvedos bei šiuolaikinės medicinos požiūriai į anemijos priežastis yra gana panašūs. Tiesa Ajurveda išsamiau paaiškina visas galimas mažakraujystės priežastis ir dėl netinkamai pasirinkto gyvenimo būdo bei dietos galimą polinkį į šią ligą.

Pagal Ajurvedą anemijos priežastys yra:

  • Ilgalaikis kraujavimas, traumos, pogimdyminis kraujavimas, nuolatinis kraujavimas iš nosies, burnos ar plaučių, per daug gausios mėnesinės;
  • Nereguliarus ir nepakankamas maitinimasis, neteisingas maisto produktų ir skonių pasirinkimas;
  • Nepakankamas geležies kiekis maiste ir blogas geležies pasisavinimas;
  • Per didelis vartojimas rūgščių, sūrių ir aitrių produktų (šie skoniai sudirgina ir įaudrina vidinę ugnį – Pitą, kuri atsakinga už kraujo kokybę ir cirkuliaciją);
  • Lėtas, nepakankamas ar sutrikęs raudonųjų kraujo kūnelių atsigaminimo procesas, kaulų čiulpų audinių veiklos sutrikimas;
  • Kepenų, blužnies funkcijų sutrikimas, kas sutrikdo kraujo atsigaminimo ir valymo procesus organizme (kepenys ir blužnis yra svarbiausi organai, šalinantys pasenusius ir pažeistus raudonuosius kraujo kūnelius iš kraujotakos sistemos);
  • Per didelis alkoholio vartojimas, kas apsunkina kepenų veiklą.

Šiuolaikinės medicinos atstovai turi griežtą anemijos (mažakraujystės) klasifikaciją, kuri dažnai diagnozuojama ligoniams. Norint įsigilinti į Ajurvedinio mokslo tiesas, būtina suprati šiuolaikinių mokslininkų požiūrį.

Šiuolaikinė medicina išskiria net keletą anemijos rūšių ir diagnozių:

  • Geležies trūkumo sukelta anemija (mikrocitinė anemija);
  • Pjautuvinė anemija , kai raudonieji kraujo kūneliai, kurie normalioje būsenoje yra disko pavidalo įgyja pjautuvo forma (įgimta liga ir ligoniai dažnai miršta dar kūdikystėje ar jaunystėje);
  • Piktybinė anemija, kai organizmas nebesugeba pasisavinti vitamino B12 ir be gydymo gresia komplikacijos ar net mirtis (dažnai susergama subrendusiame ar senyvame amžiuje 40-70 metų);
  • Anemija kurią sukelia B grupės vitaminų trūkumas dietoje (ypač folinės rūgšties bei vitamino B12 ). Šie vitaminai būtini raudonųjų kraujo kūnelių brendimui kaulų čiulpuose.

Ajurveda diagnozuoja mažakraujystę gana skirtingai. Pagal Ajurvedą nėra labai svarbu ar žmogus turi geležies trūkumą, ar jam trūksta folinės rūgšties, ar vitamino B12. Svarbiau yra tai, kaip mažakraujystė pasireiškia ir kokie atsiranda sveikatos negalavimai. Ajurveda moko, kad yra labai svarbu įsigilinti į pradinius simptomus signalizuojančius apie galimą ligą.

Ajurvedos mokslas teigia, kad mažakraujystę sukelia išsibalansavusi Pita (ugnies elementas) žmogaus organizme. Raudonoji ir karštoji Pita – ugnis yra atsakinga už kraujo kokybę, cirkuliaciją, kepenų veiklą ir imunitetą. Pitos (ugnies ir vandens) tipo žmonės dažniau skundžiasi mažakraujyste nei kitos prigimties žmonės.

Mažakraujystė pasireiškia ne tik dėl išsibalansavusios Pitos , bet ligos vystimąsi įtakoja ir Vata, bei Kapa došos. Priklausomai nuo žmogaus prigimties tipo gali išsivystyti labai skirtingi mažakraujystės simptomai ir labai skirtingi gydymo būdai tai pačiai ligai. Yra svarbu žinoti savąjį prigimties tipą (prakruti) ir suprasti visus simptomus, kadangi anemija (mažakraujystę) dažnai yra nepastebima ir negydoma. Negydant anemijos, gali išsivystyti tulžies nepakankamumas ir gelta.

Ajurveda numato tik tris anemijos rūšis, kurios susijusios su trimis pagrindinėmis došomis:

Vata tipo anemija - yra labai liesas, skundžiasi sausa, šiurkščia, pleiskanojančia oda. Žmogaus sąnariai ‚girgžda‘ ir dažnai skauda. Žmogus atrodo išbalęs ir išsekęs, dažnai skundžiasi vidurių užkietėjimu ir yra kamuojamas dusulio. Jo maitinimasis yra nereguliarus ir skurdus maistiniu ir energetiniu atžvilgiu. Dažnai kenčia nuo nemigos, nerimo ir padidėjusio nervingumo.

Pita tipo anemija - pageltęs akies baltymas, stipri geltona šlapimo spalva bei tamsiai rudos ar gelsvos išmatos. Oda pabalusi ar gelsva. Žmogus skundžiasi pykinimu ir skausmais kepenų ir blužnies srityje. Dažnai svaigsta galva, žmogus yra jautrus šviesai. Žmogus gali tapti irzlus, pyktas, agresyvus, priešiškas ir pavydus. Dažnai skundžiasi padidėjusiu troškuliu ir žema temperatūra.

Kapa tipo anemija - žmogų kamuoja visuotinis kūno patinimas, jo oda tampa šalta, drėgna, lipni ir pabrinkusi. Dažnai žmogus skundžiasi cirkuliacijos sutrikimais, šaltomis galūnėmis. Žmogaus virškinimo trakte yra padidėjusi gleivių gamyba, gleivės per virškinamąjį traktą patenka į kraują ir jį užteršia. Žmogaus seilės, šlapimas, išmatos yra balkšvos spalvos. Jis jaučiasi pavargęs, pasireiškia letargija ir depresija, mieguistumas, bijo šalčio ir skundžiasi svorio padidėjimu bei seksualinio poreikio sumažėjimu.

Nors ir galima apčiuopti Ajurvedos ir šiuolaikinės medicinos diagnostinių mažakraujystės panašumų, tačiau mažakraujystės prevencijos ir gydymo metodai labai skiriasi.

Šiuolaikinės medicinos atstovai dažnai siūlo vitamino B12 injekcijas, įvairius kompleksiniu geležies, folinės rūgšties papildus. Vitaminų injekcijos ir papildai gali užslopinti anemijos simptomus ir pagerinti ligonių būseną, bet ligos atsiradimo problemos tuo nėra išsprendžiamos. Simptomai užslopinami, o ligos priežastys lieka. Ajurvedos ir kitų natūralių medicinų požiūris yra holistinis ir apimantis ne tik simptomų gydymą, bet ir priežasčių ieškojimą ir jų panaikinimą.

Ajurveda – tai mokslas apie gyvenimą. Taigi pirminis Ajurvedos tikslas yra sveikas gyvenimo būdas ir visiška ligų prevencija. Ajurvedos kaip mokslo pagrindinės žinios ir mokymai yra nukreiptį į prevencinius ligų aspektus, polinkio į ligas numatymą, nepageidautinų sveikatos negalavimų bei ligų simptomų pastebėjimą. O atsiradus išsibalansavimui ir pirmiesiems ligos simptomams Ajurvedos mokslas ieško priežasčių ir stengiasi jas pašalinti, kad negalavimas neišsivystytų į ligą, o ūmi liga neišsivystytų į chroninę formą.

Pagal Ajurvedą mažakraujystės holistiniai prevencijos ir gydymo metodai yra kompleksiniai:

  • Vaistinių augalų vartojimas (žinant savąjį prigimties tipą ir numačius polinkį mažakraujystei yra svarbu užkirsti kelią ligai, Pitos ir Vatos tipo žmonės turėtų susirūpinti);
  • Organizmo valymo būdai – Pančakarma (vieną ar du kartus per metus būtina atlikti organizmo valymą ir pasiruošti metų laikų kaitai, o esant mažakraujystei sustiprinti imunitetą);
  • Kūno ir kūno funkcijų stebėjimas ir priežiūra (kūno ir veido odos spalva, letargija, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, odos priežiūra, masažas);
  • Maistinga dieta, geležies turintys maisto produktai, daržovės (vegetarinio ar nevegetarinio maitinimosi sąmoningas pasirinkimas);
  • Virtuvės vaistinėlė (geležies turintys Ajurvediniai receptai kasdieniniam vartojimui ir prevencijai);
  • Maisto apdorojimo būdai;
  • Skonio pasirinkimas;
  • Joga ir kvėpavimas (pratimai skirti mažakraujystės prevencijai ir gydymui);
  • Papuošalai ir mineralai (energetiškai gydantys nuo mažakraujystės);
  • Psichologiniai ir emociniai faktoriai įtakojantys mažakraujystės vystimąsi;
  • Dainavimo terapija.
Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.09.2019 laikas 15:18 Receptai Šokolado ir kokosų pyragaičiai
Karštoje vandens vonelėje ištirpdykite 100 g. šokolado su sviestu. Į tirpinį suberkite kavos miltelius, cukrų, įmuškite po vieną kiaušinį ir maišykite. Palengva berkite ir likusius produktus: druską, kakavos miltelius, miltus, van...

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 21:30 Receptai Liaudiški patarimai Tonzilito gydymui
Tonzilitas liaudies medicinoje, Tonzilitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo tonzilito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

13.06.2019 laikas 19:48 Receptai Ploni pyragėliai su bulvėmis. Skonio neperduoti žodžiais
Skanūs ir ploni pyragėliai iš bulvių. Pyragėlių receptas. Naujiena, niekada dar nevalgiau tokius bulvių pyragėlius. Būtinai gaminsiuos kitą kartą.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau