Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » Mistika

19.07.2016, 07:01
Mistika
Daugelį metų viduramžių alchemikai bandė įminti gyvybės atsiradimo paslaptį. Vienas pagrindinių uždavinių buvo sukurti homunkulą (lot. homunculus - "nedidelis žmogus"), t.y. dirbtiniu būdu užaugintą būtybę, turinčią protą. Juk tas, kas išmoks sukurti gyvus žmones, savo galia prilygs pačiam Dievui. Homunkulams buvo priskiriamos antgamtinės savybės. Jie turėjo ištikimai tarnauti savo kūrėjui ir apsaugoti jį nuo visų negandų.
Sužinok daugiau ...
18.07.2016, 22:38
Mistika
1991 m. spalio 1 d. Anglijoje esančio Merilendo miestelio policijos nuovadoje buvo jaučiamas sambrūzdis. Kitą dieną buvo numatytas didelis leiboristų partijos suvažiavimas. Anglijos policininkai labai baiminosi, kad airių revoliucionieriai gali surengti eilinį teroristinį išpuolį, kaip jau ne kartą buvo anksčiau.
Sužinok daugiau ...
18.07.2016, 10:51
Mistika

Žemėje yra vietų, kuriose, kaip teigia anomalių fenomenų tyrinėtojai, yra įrengti vartai į kitus matavimus. Apie šias vietas jau tolimoje senovėje sklandė legendos, pasakojančios apie nepaprastus pasaulius, esančiu "anoje pusėje", ir būtybes, iš tenai patenkančias į mūsų pasaulį...

Sužinok daugiau ...
14.07.2016, 20:25
Mistika
Jis yra jūsų pase. Pagal jį policija identifikuoja nusikaltėlius. Pažvelgę į jį, jus, net po daugelio metų, atpažįsta seni draugai gatvėje. Tai – jūsų veidas: jis neatsiejamas nuo jūsų tapatybės, manoma, greitai vien tik jo užteks, kad galėtume atrakinti išmaniuosius telefonus, patekti į biurą ar net nusipirkti namus. Visą laiką manėme, kad kiekvieno iš mūsų išvaizda yra unikali. Galbūt tai yra iliuzija, jei tiesa, kad visi mes turime antrininkus.
Sužinok daugiau ...
29.06.2016, 22:28
Mistika
XIX amžiaus pabaigoje Didžiosios Britanijos vyriausybė į savo kolonijos Indijos šiaurinius rajonus pasiuntė jauną geologą Danielių Meisoną atlikti preliminarius geologinius tyrimus. Intensyviai besivystančiam britų kapitalizmui jau nepakako tradicinių kolonijinių prekių, kurias gabenosi iš Indijos, jį ėmė dominti šalies gelmės, kurių eksploatavimas atrodė labai perspektyvus, ypač atsižvelgiant į nepaprastai pigią darbo jėgą.
Sužinok daugiau ...
25.06.2016, 21:41
Mistika
Istorija - išimtinai materialistinis mokslas. Tačiau, aprašant vienus ar kitus istorinius įvykius, kartais tenka susidurti su nepaprastais sutapimais, kuriuos galima paaiškinti tik kažkokių antgamtinių jėgų įsikišimu į žemiškuosius reikalus. Kaip pavyzdį galima paminėti taip vadinamus karališkųjų šeimų prakeiksmus. Kitaip nei aukštesnių jėgų įsikišimu neįmanoma paaiškinti atvejų, kai lemtis žiauriai baudė karališkųjų dinastijų narius, viešai prakeiktus už jų protėvių atliktus nusikaltimus.
Sužinok daugiau ...
24.06.2016, 16:50
Mistika
Atrodytų, keistas klausimas. Ypač keistai jis skamba šiais laikais, kai mistinius dalykėlius labai paprastai galima paaiškinti mokslu. Vis dėlto tenka pripažinti, kad įvairiausi prietarai vis dar labai gajūs.
Sužinok daugiau ...
15.06.2016, 21:20
Mistika
1870-ais metais žinomas anglų chemikas Viljamas Kruksas tapo vieno nutikimo liudininku ir netgi dalyviu. Iš šviečiančio debesies, pakibusio virš mokslininko galvos, kažkokiu nepaaiškinamu būdu materializavosi žmogaus ranka. Ir tai dar ne viskas - ši iš dangaus nusileidusi ranka paspaudė mokslininko ranką. Kam priklausė ši iš dangaus nusileidusi ranka?
Sužinok daugiau ...
03.06.2016, 21:18
Mistika
Jungtinės Amerikos Valstijos, kur daugiausia pasaulyje pastatoma siaubo filmų, taip pat pirmauja pagal miesto legendų, susijusių su numirėliais ar kapinėmis, skaičių.
Sužinok daugiau ...
31.05.2016, 18:24
Mistika
Kai ateina naktis, nėra nieko maloniau, kaip paskaityti seną, gerą ir baimę keliantį apsakymą apie vaiduoklius. Niekas to nevertina taip, kaip tai daro M. Džeimsas, parašęs daugybę baisių pasakojimų apie paranormalius reiškinius specialiai tam, kad juos būtų galimą paskaityti prieš miegą.
Sužinok daugiau ...
19.05.2016, 18:44
Mistika
Mokslininkai teigia, kad erdvė - tai materijos rūšis. Ir šioje materijoje būna skylių, į kurias patenka ne tik smulkmenos ar metro žetonai, bet ir stambūs daiktai - netgi karinis bombonešis.
Sužinok daugiau ...
25.04.2016, 06:44
Mistika

Pastaruoju metu žiniasklaidoje vis dažniau pasitaiko pranešimų apie paslaptingas duobes. Dažniausiai tai būna cilindrinės, rečiau -kūgio ar stačiakampio formos duobės grunte ar uolienoje. Nuo natūralių duobių jos skiriasi tuo, kad atsiranda labai staiga ir netikėtai, turi beveik idealią formą ir dažnai šaliai nėra jokio iškasto grunto ar uolienos. Paprastai šios duobės atsiranda naktimis, dažniausiai – laukuose.

Sužinok daugiau ...
12.04.2016, 17:46
Mistika
Londono metro - pats seniausias pasaulyje. Pirmoji atšaka buvo atidaryta dar 1863-isis metais. Dabartiniu metu plačiai išsišakojusiame Didžiosios Britanijos sostinės metro tinkle yra 270 stočių, iš kurių 40 yra apleistos. Tai yra stotys-vaiduokliai, pro kurias nesustodami pravažiuoja traukiniai. Jose apsigyveno valkatos, žiurkės ir... vaiduokliai. Beje, pastarieji kartais užsuka ir į veikiančias stotis, kur gąsdina keleivius ir metro personalą.
Sužinok daugiau ...
08.04.2016, 22:42
Mistika

Kai žmonės pirmą kartą pagamino veidrodį, jie netgi neįtarė, kad sukūrė vieną iš labiausiai mistiškų daiktų pasaulyje. Tik vėliau atėjo supratimas, kad "stebuklingas stiklas" gali ne tik atspindėti išorės pasaulio vaizdus ar leisti saulės zuikučius.

Sužinok daugiau ...
18.03.2016, 21:54
Mistika

Danijos televizijos TV2 tiesioginėje transliacijoje pamatytas vaizdas kai kuriuos žiūrovus privertė krūptelėti. Žurnalistams oro uoste kalbinant pašnekovą, jam už nugaros nutiko keistas dalykas. Moteris, stovinti ir laukianti savo bagažo bei kalbanti su kitais pro šalį einančiais keleiviais, pasisuko nuo konvejerio paimti lagamino ir tiesiog išnyko be pėdsako.

Sužinok daugiau ...
27.02.2016, 12:56
Mistika
Šiais laikais, kai akys raibsta nuo daiktų ir baldų gausybės, žmonės pasigenda išskirtinumo, originalumo, patrauklių baldų, galbūt net turinčių savo legendą. Šiuos lūkesčius patenkina tinkamai parinktas iš senelių palėpės ar iš antikvariato atkeliavęs senas baldas.
Sužinok daugiau ...
25.01.2016, 09:58
Mistika

Daugelis žmonių susidūrė su tokiu reiškiniu, kaip „bepasikartojantys skaičiai“: 11:11, 13:13, 7:07 ir t.t. Vieni žmonės į tai nekreipia dėmesio, kiti tai priskiria mistikai, kaip ateities pranašams.

Sužinok daugiau ...
12.12.2015, 12:26
Mistika
Didžiausios pasaulyje religijos pagrindas, – rašo amerikiečių politikos ir kultūros svetainėje „National Review“ žurnalistė Myra Adams, – yra tikėjimas, jog apie 33-uosius mūsų eros metus keliaujantis žydų mokytojas mirė prikaltas prie kryžiaus ir po trijų dienų prisikėlė iš numirusiųjų.
Sužinok daugiau ...
05.12.2015, 15:43
Mistika
Žmogaus sugebėjimas vienu metu būti dvejose vietose ne kartą panaudotas garsių fantastų kūriniuose. Tačiau istorijoje žinomi atvejai, kai taip nutikdavo realybėje. Vienas iš pačių ryškiausių tokio susidvejinimo, žinomo kaip bilokacija, pavyzdžių susijęs su ispanų vienuole Marija Koronel de Agreda (1602-1665).
Sužinok daugiau ...
17.11.2015, 23:24
Mistika

Tarp jūreivių paplitęs prietaras, kad laivo likimas yra labai susijęs su jo pavadinimu. O laivo pavadinimas, "vardas" gali būti ir laimingas, ir atnešantis nelaimes. Japonijoje, kaip ir kitose Rytų šalyse, skaičius 13 neturi jokios baisios mistinės reikšmės. Netgi priešingai - į šį skaičių žiūrima pagarbiai. Pavyzdžiui, viename vienuolyne saugomas šventas kalavijas su 13 paslapčių simboliais.

Sužinok daugiau ...
16.10.2015, 22:40
Mistika
Per pastarąjį pusę amžiaus vaiduokliai, kurie anksčiau gyveno išskirtinai senovinėse pilyse ir dvaruose Europoje, sėkmingai apsigyveno ir visiškai šiuolaikiškuose Naujojo Pasaulio būstuose. Jie neretai visiškai atvirai vaikštinėja namų kambariuose ir kiemuose, tiesiog viduryje baltos dienos, keldami nemažai rūpesčių daugeliui amerikiečių. Štai viena tokių istorijų.
Sužinok daugiau ...
13.10.2015, 19:53
Mistika
„Išvalyti erdvę man sudėtinga, nes gyvenu kartu su tėvais. Jei būtų mano valia, mažiausiai pusę namuose esančių daiktų išmesčiau, baldus perstatyčiau, bet tenka atsižvelgti į vyresniųjų nuomonę“, – skundėsi Ana.
Sužinok daugiau ...
04.10.2015, 09:39
Mistika

Žmonės iš viso pasaulio pasakoja, kad yra susidūrę su angelais sargais. Pasakojama, kad jie atskrisdavo, norėdami perduoti svarbią žinią, padėti ištiktiems didelių bėdų. Atlikę savo darbą jie dingdavo, lyg nieko nebūtų nutikę. Ar tos mitinės būtybės – tai angelai iš anapusinio gyvenimo?

Sužinok daugiau ...
03.10.2015, 09:41
Mistika

Viena motina pasidalino širdį veriančiu rašteliu, kurį prieš mirdamas dėl retos smegenų infekcijos parašė šešiametis jos sūnus. Mažylis Lelandas Shoemake'as iš Džordžijos valstijos JAV susirgo prieš mėnesį, o į ligoninę atsigulė prieš pora savaičių. Jis šį pasaulį paliko praėjusį penktadienį.

Sužinok daugiau ...
26.09.2015, 17:01
Mistika
Koks malonumas pasivaikščioti parko alėjomis, žiemą padengtomis baltu sniegu, vasarą teikiančiomis malonų pavėsį. Paprastai mums ir į galvą neateina, kad šioje alėjose galima susitikti su kažkuo iš kito pasaulio. O juk tokių parkų, kur vyksta mįslingi įvykiai, yra tikrai ne vienas.
Sužinok daugiau ...
« 1 2 ... 5 6 7 8 »