Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (2.0K) Komentarų: (0) (05.03.2017 - 16:17)

Ožkos pienas liaudies medicinoje

Vartojant karvių pieną organizme gaminasi daug gleivių, o geriant ožkų pieną jų nebūna. Tai išties puikus, gydantis produktas.

Ypatingasis ožkų pienas

Savo chemine sudėtimi ir savybėmis ožkų pienas yra kur kas vertingesnis už karvių. Jame daugiau baltymų, riebalų, geležies, magnio ir kalcio.

Ožkų pieną mūsų organizmas gerokai lengviau įsisavina negu karvių, nors jis ir yra daug riebesnis: ožkų pieno riebumas siekia nuo 3,6 iki 6 proc. (priklauso nuo veislės), o karvių – 3,5 proc.

Ožkų pieno baltymai savo sudėtimi artimi moters pieno sudėčiai, be to, juose labai nedaug laktozės. Taigi šis pienas tinkamas kūdikių mitybai.

Jame yra kalio, padedančio normaliai funkcionuoti širdžiai ir kraujagyslių sistemai, taip pat kobalto, kontroliuojančio medžiagų apykaitos procesus.

Ožkos pienas liaudies medicinoje

Kas turi gerti ožkų pieno

Jo gali gerti netgi tie, kuriems karvių pienas sukelia alergiją.

Sunkiai sergantiems, nusilpusiems po sunkių ligų ir chirurginių operacijų žmonėms patariama kasdien išgerti po litrą ožkų pieno.Juk geriant jo sustiprėja imuninė sistema, pagerėja kraujo sudėtis.

Ypač sveika gerti ką tik pamelžto ožkų pieno, nes šis žmogaus organizme naikina žalingas bakterijas – gydo vėžį, kitas sunkias ligas. Gydomąsias savo savybes ožkų pienas išsaugo dvi dienas, jei yra laikomas uždarame inde šaldytuve. Jo reakcija yra šarminė, o karvių pieno – šiek tiek rūgštinė, todėl ožkų pieno patariama gerti žmonėms, kurių padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas.

Jį geriausia vartoti vieną tarp valgymų ir vakare, prieš einant miegoti. Tuomet geriausiai įsisavinamos jo gydomosios savybės.

Kūdikiams ir vaikams ožkų pienas taip pat labai naudingas – jį geriant formuojasi kaulų sistema. Sergantiems vaikams iki trejų metų patariama išgerti ožkų pieno po 100–150 ml du kartus per dieną, vyresniems nei trejų metų – po 150–200 ml du kartus per dieną.

Be to, dažnai žagsintiems vaikams duokite mažais gurkšneliais išgerti šilto ožkų pieno.

Ožkų pienas liaudies medicinoje

Nuo seno šis pienas naudojamas liaudies medicinoje.

  • Dar senovės gydytojas Avicena sakė, kad žmonės nuolat gerdami ožkų pieno apsisaugo nuo senatvinės sklerozės. Jis stabdo senėjimo procesus.
  • Ožkų pienas pagerina ir sergančių cukriniu diabetu savijautą.
  • Liaudies medicinos žinovai šiuo pienu gydo bronchinę astmą, tulžies pūslę, kepenų, šlapimo pūslės, inkstų, nervų sistemos ligas, kolitą, virškinamojo trakto sutrikimus ir karštligę.
  • Persišaldžius, kosint, sergant bronchitu, rekomenduoja gerti šilto ožkų pieno, į kurį įdėtas šaukštas medaus. O norint atkurti vyriškąsias galias patartina valgyti šiame piene išvirtų ropių arba juo užsigerti graikinius riešutus.
  • Gelbsti ir išrūgos – nuo sutrūkinėjusių pėdų, hemorojaus, pagirių.

Moterys kažkada prausdavosi ožkų pienu, kad būtų baltesnės odos (jis iš tikrųjų pašviesina odą, nuo jo išbąla pigmentinės dėmės), taip pat juo trinkdavo plaukus, kad jie būtų minkšti it šilkiniai.

Receptai:

  1. Slogą gydykite lašindamos į nosį šilto ožkų pieno, sumaišyto su česnakų ir svogūnų sultimis (santykis gali būti įvairus, svarbu, kad nedegintų nosiaryklės).
  2. Gerklės ligos. Gerkite šilto ožkų pieno, taip pat juo skalaukite skaudamą gerklę.
  3. Plaučių tuberkuliozė. Net ir sunki forma (kai atsikosėjama krauju) gydoma išgeriant kasdien po litrą ožkų pieno.

Taip pat skaitykite:

Paruošta pagal: http://pasveikpats.lt/lt/straipsniai/skaityti/kaip-gydo-ozku-pienas?id=443

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: liaudies receptai, Ožkos pienas, sveikatos patarimai, liaudies medicina

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar