Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 30

Patarimai, kaip tausoti širdį?

Širdies ir kraujotakos sistemos ligos kasmet pasiglemžia milijonus gyvybių. Išvengti širdies ir kraujotakos sistemos ligų padeda profilaktika bei rūpinimasis savo organizmu ir sveikata.

Patarimai, kaip tausoti širdį?

Kas didina pavojų susirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis?

Pavojų susirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis padidina padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs žalingojo cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje, nepakankamas vaisių ir daržovių vartojimas, antsvoris ir sėdimas gyvenimo būdas.

Ko reikia širdies ir kraujotakos sistemos ligų profilaktikai?

Širdies ir kraujotakos sistemos ligų profilaktinės priemonės - universalios ir jos tinka visiems. Širdį veiksmingai stiprina ir ją saugo:

fizinis aktyvumas. Pavyzdžiui, vyresniems žmonėms reikalinga saikingesnė mankšta ar bent 30-40 minučių trukmės pasivaikščiojimas lauke;

tinkama mityba. Nepiktnaudžiaukite raudona mėsa ir garnyrais. Kuo mažiau saldaus ir sūraus maisto bei miltinių patiekalų, tuo bus geriau;

tinkamas dienos režimas ir pilnavertis miegas. Tinkamam miegui reikalinga kieta lova ir ortopedinė pagalvė bei čiužinys;

atkreipkite dėmesį į savo savijautą. Jei „įsiklausysite“ į savo organizmą, tai nerimastingus signalus pajusite laiku, todėl galėsite kreiptis į gydytojus ir išvengsite širdies bei kraujotakos sistemos ligų;

būtina atsisakyti žalingųjų įpročių: rūkymo, alkoholio, persivalgymo ir netinkamo gyvenimo būdo. Taip pat svarbu vengti streso. Depresija ir net nedidelis stresas pakenkia širdžiai, todėl būtina vengti bet kokių išgyvenimų;

būtina nuolat jausti saiką. Gyvenime reikia jausti saiką visur ir visada; valgant, dirbant, sportuojant, mankštinantis ir t.t.

Kaip dažnai patariama apsilankyti pas kardiologus?

Kardiologai širdies veiklą pataria tikrintis ne tada, kai ją skauda ar jos veikla sutriko, o reguliariai - profilaktiškai.

Būtina atminti, kad širdies ir kraujotakos sistemos ligos vystosi lėtai. Pirmieji širdies ligų požymiai gali būti: galvos skausmai, „šokinėjantis“ kraujospūdis, nemalonūs pojūčiai širdies plote. Jei jaučiatės gerai, profilaktiškai pas kardiologus pataria apsilankyti kas 1-1,5 metų. Atsakingai širdies veiklą prižiūrėti reikia sulaukusiems 45-50 metų amžiaus, nes šio amžiaus žmonėms būtina patikrinti visų vidaus organų veiklą, o širdies - pirmiausiai.

Širdies ir kraujotakos sistemos ligos

Aritmija. Aritmija - širdies ritmo sutrikimas. Gana dažnos aritmijos priežastys yra rūkymas ir alkoholizmas.

Aterosklerozė. Aterosklerozė -lėtinė liga, pažeidžianti stambias ir vidutinio dydžio arterijas. Ligos esmė yra ta, kad ant vidinių kraujagyslių ir arterijų sienelių nusėda lipoproteinai.

Poodinių kojų venų išsiplėtimas ir uždegimas. Tai patologinė liga, pažeidžianti kojų venas, ant kurių susidaro kraujotaką sutrikdantys mazgai.

Hipertenzija. Hipertenzija -padidėjusio kraujospūdžio liga, pažeidžianti daugumą gyvybiškai svarbių vidaus organų.

Miokardo infarkto priepuolis. Užsikimšus arterijoms, gresia patirti miokardo infarkto priepuolį, kai pažeidžiamas širdies raumuo. Miokardo infarkto priepuolis - dažna aterosklerozės ir nutukimo pasekmė.

Išeminė širdies liga. Išemine širdies liga susergame, kai širdis prastai aprūpinama krauju. Dažniausiai sergame ne tik išemine širdies, bet ir kitomis širdies ligomis.

Kardiosklerozė. Kardiosklerozė - širdies liga, kai aterosklerozės poveikyje pakinta jungiamasis miokardo audinys.

Širdies nepakankamumas. Širdies nepakankamumas - liga kai širdis negali pakankamai gerai pumpuoti kraują. Širdies nepakankamumą sukelia kitos širdies ir kraujotakos sistemos ligos, pabloginančios širdies veiklą.

Stenokardija. Stenokardija - tai viena išeminės širdies ligos formų. Ištikus stenokardijos priepuoliui, pajaučiamas ūmus skausmas širdies plote.

Tromboembolija. Tromboembolija - liga, kai kraujagysles ir arterijas užkemša trombai. Pavojingiausia yra plaučių arterijų ir jų šakų tromboembolija.

KOKIE SIMPTOMAI PERSPĖJA APIE GALIMAS ŠIRDIES IR KRAUJOTAKOS SISTEMOS LIGAS?

Į gydytojus reikia tuoj pat kreiptis, jei pastebėsite bent vieną iš šių simptomų:

• skausmus krūtinėje;

• dažną galvos svaigimą, padidėjusį prakaitavimą ir bendrą kūno silpnumą;

• netikėtus alpulius;

• širdies ritmo pokyčius, kurie sukelia bendrus negalavimus;

• odos pablyškimą;

• dažnus įvairių kūno vietų patinimus;

• dusulį.

Turite atminti, kad nuo širdies ligų lengviau apsisaugoti nei jas vėliau gydyti. Pastebėjus bent vieną iš paminėtų simptomų, nereikia guostis, kad tai laikinas sveikatos sutrikimas ar nuovargio pasekmė.

JEI SUTRIKO VAIKO ŠIRDIES VEIKU?

Jei vaiko širdies ir kraujotakos sistemos veikla yra sutrikusi, jo odos spalva yra ne rožinė, o pablyškusi ar melsva. Melsva oda gali būti tarp nosies ir lūpų. Verta susirūpinti, jei:

• krūtimi maitinami vaikai iki 1 metų gausiai prakaituoja ir beveik nepriauga svorio;

• iki mokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai greitai pervargsta, dūsta, nenori žaisti judrių žaidimų;

• dažnai nualpsta;

• vaikams skauda širdies plote ir sunku kvėpuoti;

• vaikas „jaučia" širdį. Jam atrodo, kad širdies ritmas yra sutrikęs;

• vaiko kraujospūdis yra padidėjęs ar sumažėjęs.

Ką daryti, pajutus skausmus širdies plote?

Pagrindiniai pavojingų širdies ligų požymiai: skausmas širdies plote, plintantis į kairę ranką, strėnas, kaklą. Šie skausmai dažniausiai būna aštrūs, tačiau kai kam - maudžiantys ir buki.

Pirmiausia reikia iškviesti „Greitąją pagalbą", tačiau ne bet kokią, o kardiologinę brigadą. Kol atvyks gydytojai. galima sučiulpti nitroglicerino tabletę.

Nitroglicerinas - universalūs širdies skausmus malšinantys vaistai. Nitroglicerinas padeda atskirti miokardo infarkto priepuolį nuo stenokardijos priepuolio. Sučiulpus nitroglicerino tabletę, stenokardijos priepuolio skausmai greitai pranyksta o patyrus miokardo infarkto priepuolį - ne. Atminkite, kad daugiau nei vieną nitroglicerino tabletę čiulpti negalima nes šie vaistai mažina kraujospūdį, todėl gali pabloginti ligonio savijautą. Jei nejaučiate žalingojo poveikio, galite išgerti aspirino tabletę ir atsigulti į lovą.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.08.2020 laikas 12:02 Jūs žinote, kad mirsite, bet jūsų protas nenori to priimti - kodėl?

Visi žinome, kad kada nors mirsime – tačiau daug apie tai negalvojame. Kodėl taip yra? Mokslininkai sako, kad taip yra todėl, jog mūsų smegenys daro viską, kad tik negalvotume apie mirtį. Atliktas tyrimas parodė, kad smegenys mus saugo nuo egzistencinės baimės, priskirdama mirtį tiesiog nel...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:43 Sprogimas Beirute - nutylima incidento pusė
Nors oficialiai teigiama, kad rugpjūčio 4-osios vakarą Beiruto uoste nugriaudėjęs ir pusę miesto sugriovęs sprogimas kilo dėl netinkamai saugoto didžiulio kiekio amonio nitrato ir aplaidaus angarą virinusių darbininkų elgesio, saugumo srities ekspertas Audrius Butkevičius pateikė visiškai kitokią ši...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:23 Lemties ženklai – prietarai ar Visatos perspėjimas?

Anot ezoterikų, žmogui kasdien siunčiami pranašiški ženklai. Reikia išmanyti jų reikšmes, tuomet pavyks išvengti nelaimių. Dar pirmosios civilizacijos sukūrė sudėtingas simbolių sistemas, kuriose kiekvienas gamtos reiškinys, augalas arba gyvūnas turėjo konkrečią reikšmę.

...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:19 Kaip numalšinti rėmenį be tablečių?
Ne retam turbūt teko patirti deginantį pojūtį ir skausmą skrandyje, dažniausiai atsirandantį po valgio arba stipraus fizinio krūvio. Rėmuo – vienas iš daugelio ligų simptomų. Dažniausiai ši nemaloni savijauta įspėja apie gastritą. Kaip atsikratyti šios varginančios savijautos be tablečių?...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:07 Liaudies medicinos patarimai, kaip apsisaugoti nuo hepatito A?
Hepatitas A – infekcinė kepenų liga, kurią sukelia virusas. Plinta fekaliniu–oraliniu keliu, gali patekti į žmogaus organizmą per nešvarias rankas, neplautas daržoves ar vaisius, geriant šaltinio vandenį.

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 07:24 Jonažolė liaudies medicinoje. Šis augalas neturi sau lygių pagal savo gydomąjį poveikį
Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum L.) nuo seno plačiai naudojama liaudies medicinoje. Liaudiškai ji dar vadinama brandžole, joniuku, švento Jono žole, strudenėliu ir kt. Šio augalo vertingos ir gydomosios savybės buvo žinomos jau Senovės Graikijoje ir Romoje....

Skaityti daugiau