Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 17

Sala netoliese Kroatijos krantų kaip piršto antspaudas

Mažytė Baljenako sala Adrijos jūroje yra netoliese Kroatijos krantų. Visuomenė šią salele susidomėjo visiškai neseniai. Ši 1,4 kvadratinio kilometro Šibeniko archipelago sala padengta tikru akmens sienų voratinkliu. Iš paukščio skrydžio ovalo formos Baljenako sala atrodo tarsi didžiulis piršto antspaudas su ilgomis žemų sienų linijomis.

Sala netoliese Kroatijos krantų kaip piršto antspaudas

Kaip ir daugumoje Vakarų Europos šalių, pavyzdžiui, Airijoje, Anglijoje ar Škotijoje, Kroatijos kaimiškos vietovės didžiojoje dalyje ir ties krantu yra pastatytos akmeninės sienos. Jos buvo pastatytos prieš daugelį amžių ir jų paskirtis buvo atskirti gretimus pasėlius. Šios sienos buvo statomos be cemento. Jų statytojai kruopščiai atrinkdavo akmenis, kad jie kuo geriau priglustų vienas prie kito.

Sala netoliese Kroatijos krantų kaip piršto antspaudas

Didžioji Kroatijos pakrantės dalis turi karstinę topografiją, t.y. ją sudaro uolos. Valstiečiai, norėdami dirbti šį akmenuotą paviršių, kruopščiai iš dirvos rinkdavo akmenis, kuriuos vėliau panaudojo sienų statybai. Nors Balenjako salos ilgis yra vos pusė kilometro, bendras sienų ilgis yra net 23 kilometrai. Kroatijos vyriausybė kreipėsi į UNESCO, prašydama įtraukti akmenines sienas į Pasaulinio paveldo objektų sąrašą, ir šis prašymas buvo patenkintas.

Sala netoliese Kroatijos krantų kaip piršto antspaudas

Akmeninės sienos ne tik atskiria gretimus pasėlius, bet ir apsaugo juos nuo stipraus vėjo, taip sudarant galimybę užsiimti žemės ūkiu palei kranto liniją. Pago saloje, kurios kranto linija Adrijos jūroje yra pati ilgiausia, valstiečiai pastatė tiek akmeninių sienų, kad jų bendras ilgis yra daugiau nei 1000 km. Tokios salos yra tikras Kroatijos stebuklas ir dar vienas turistų traukos centras.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar